ایکس باکس وان ایکس پر فروش‌ترین کنسول بازی در تعطیلات آمریکایی‌ها بود و ایکس باکس وان ایکس توانست کنسول پلی استیشن پرو را شکست دهد و در صدر جدول فروش بنشیند. مایکروسافت قول داده که در زمینه‌ بازی نوآوری‌های بیشتری را ایجاد کند. در ادامه با وینفون همرا باشید.

در جریان کنفرانس مالی سه ماهه مایکروسافت، «ساتیا نادلا» مدیر اجرایی و «امی هود» مدیر ارشد مالی درباره عملکرد ایکس باکس و تجارت بازی‌ها صحبت کردند.

نادلا گفتگو را با اشاره به این نکته آغاز کرد که ایکس باکس با پیشنهادات جدید توانسته مشتریان جدیدی را جذب کند. او توضیح داد که ایکس باکس وان ایکس پرفروش‌ترین کنسول در فصل تعطیلات ایالات متحده بوده است( که این بدان معناست که کنسول جدید مایکروسافت توانسته پلی استیشن پرو را شکست دهد) با توجه به اینکه فروش ایکس باکس وان اس هم افزایش چشم‌گیری داشته است. او همچنین گفت که مایکروسافت می‌خواهد به نوآوری در زمینه کنسول و بازی ادامه دهد تا گیمرهای با ارزشی را جذب کند، آنهایی که به دنبال تجربه بازی‌های عالی با کیفیت 4K هستند. مایکروسافت می‌خواهد خدمات اشتراکی وسیع‌تری در Game Pass و بازی‌ها، در میان تمام دستگاه‌های مشتریان مانند موبایل، کامپیوتر و کنسول ارایه دهد.

وی همچنین اظهار کرد که انتشار محتوای خصوصی روی Game Pass همزمان با انتشار جهانی، هم ارزش اشتراک اعضا و هم شرکای صنعتی را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود سرویس شروع بسیار عالی داشته باشد.

نادلا با اشاره به ۵۹ میلیون کاربر فعال ماهانه در ایکس باکس لایو در آمار سه ماهه مالی گذشته، رکورد استفاده از ایکس باکس لایو، رکورد ببینده در Mixer و تعداد کاربران ماینکرفت بار دیگر افتخارات مایکروسافت را خاطر نشان کرد.

همچنین او آمار اخیر سرویس ابری PlayFab را بیان کرد که در آن ۷ میلیون کاربر بیش از ۱,۲۰۰ بازی را اجرا می‌کنند.

بعد از آن امی هود درباره چشم اندازه سه ماهه کنونی صحبت کرد و درآمد را بین ۹/۱ تا ۹/۴ دلار در کل بخش‌ها از جمله بازی، پیش بینی کرد. مایکروسافت به خصوص در بخش بازی‌ها انتظار دارد که رشدی مانند سه ماهه آخر داشته باشد. آنها همینطور بر این باورند که کاربران ایکس باکس لایو سال به سال افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

نکته جالبت این است که یک تحلیلگر از نادلا سوال کرد که قبلا زمزمه‌هایی وجود داشته که ایکس باکس وان در برابر پلی استیشن و بازی‌های انحصاری رو به سقوط است و اکنون او چه احساسی درباره موقعیت مایکروسافت در زمینه بازی‌ها دارد. نادلا پاسخ داد که مایکروسافت نسبت به ایکس باکس وان ایکس و حجم فروش ایکس باکس وان اس احساس خیلی خوبی دارد، در واقع وان ایکس ذهنیت همه را نسبت به ایکس اس هم تغییر داده است و کنسول پرچمدار باعث افزایش فروش کنسول پایین رده هم شده است. او همچنین اضافه کرد که استراتژی مایکروسافت تنها به ارایه کارهای عالی در کنسول ختم نمی‌شود بلکه آن‌ها تصمیم دارند کنسول و کامپیوتر را باهم، تکمیل کنند.

به اعتقاد نادلا بازی‌های کامپیوتری یک موقعیت عالی رو به رشد است، بنابراین مایکروسافت با توجه به پشنهاد اشتراک و سرویس استریم توانسته کنسول و کامپیوتر را به هم نزدیک کند، و قصد دارد این ارتباط را به دستگاه‌های دیگر مانند موبایل با بازی ماینکرفت گسترش دهد. 

به طور کلی مایکروسافت در حال حاضر در زمینه کنسول‌ها و رقابت در بازار  بسیاری عالی عمل کرده اما مسئله مهم‌تر این است که چشم‌انداز وسیع‌ بازی‌های مایکروسافت با توجه به خدمات اشتراک و سرویس استریم  در همه دستگاه‌ها بر ارزش مایکروسافت افزوده است.

مهمترین نکته این است که، بازی‌ها یه نقطه پیشرفت برای« اژور »_ پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت_  محسوب می‌شوند، و با توجه به موفقیت‌های اخیر و بهبودهایی که سرویس ابری دریافت کرده است توانسته نظر توسعه دهندگان زیادی را به خود جلب کند.

نظر شما درباره موفقیت‌ها و عملکرد اخیر مایکروسافت چیست؟ نظراتتان را با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

DOUALSHOCKERS

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,