Xbox Video

نام برنامه ی Xbox Video در ویندوز 10 رسما به Movies & TV تغییر نام داد. پیش از این در ماه های گذشته دیده می شد که در استور ویندوز 10 خبری از اکس باکس ویدیو نیست، اما اکنون مایکروسافت رسما این تغییر را اعلام کرد. این خبر همزمان با تغییر نام اکس باکس موزیک به Groove Music بوده است که در پی تکامل این دو سرویس و بازخورد کاربران، ادغام شده اند.

اما بعید به نظر می رسد که این تغییرات تنها در نام این برنامه ها باشد. مشتریان همچنان می توانند هزاران فیلم و برنامه های تلویزیونی را پس از آن که در تلویزیون نمایش داده شدند اجاره کرده یا بخرند.

برنامه ی Movies &TV در ویندوز 10 به کاربران اجازه می دهد که ویدیو های خود را درست همانند آنچه که برنامه ی اکس باکس ویدیو در حال حاضر انجام می دهد، به آن اضافه کنند، با این تفاوت که این برنامه از فرمت MKV نیز پشتیبانی می کند و با استور ویندوز نیز ادغام و هماهنگ شده است. تمام بخش های اضافی برنامه های موزیک و ویدیو که مربوط به خرید و فروش آهنگ ها و ویدیو ها می شدند به استور واحد ویندوز منتقل شده اند و کاربران می توانند در استور اقدام به دانلود یا خرید برنامه، بازی، موسیقی و برنامه های تلویزیونی کنند.

Movies & TV app

اما در حالی که هنوز جزییات علت این تغییر مشخص نشده، اما این موضوع به سادگی قابل فهمیدن است که چرا این تغییرات انجام شده اند. نام گذاری یک سرویس ویدیویی بعد از نام اکس باکس که یک قطعه ی سخت افزاریست، ممکن است همه ی کاربران را به استفاده از این سرویس جذب نکند و یا حتی سردرگمی هایی را برای آن ها به وجود بیاورد. برای مثال چند بار هنگامی که در خصوص سرویس های اکس باکس موزیک یا ویدیو صحبت می کردید، از طرف مقابل شنیده اید که می گوید: “اما من که {کنسول} اکس باکس ندارم!”؟

افراد بسیار زیادی وجود دارند که خیلی از خدمات و سرویس های مایکروسافت آگاه نیستند و خیال می کنند برای استفاده از سرویس اکس باکس موزیک یا ویدیو، حتما کنسول اکس باکس نیز باید داشته باشند. مایکروسافت با این کار سعی کرده تا آن را کمی از اکس باکس جدا کند تا معرف کارایی آن باشد و کمی با دیدن آن، به فکر یک کنسول نیافتند.

نظر شما در مورد این تغییر نام چیست؟ آیا فکر می کنید این تغییر ممکن است افراد بیش تری را به استفاده از این سرویس ها تشویق کنند یا خیر؟ شما کدام نام را بیش تر می پسندید؟

منبع: WIN BETA

منبع :

WIN BETA

980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Am67ir
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

ایده و کار خوبیه

milad sahraie
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

تغیرنام زیاد داشته تو برنامه هاش مایکی ولی تاثیر چندانی نداشته ، اینم فکر نکنم داشته باشه

hassan
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

من به شخصه چه از نظر طراحی وچه از نظر اسمی با برند ایکس باکس موافقم وبه نظرم هیچ سردرگمی نداره و به نظرم وقتی یه نرم افزار پیش فرض حداقل یه بار امتحان میشه پس فکر نمیکنم ربطی داشته باشه

hassan
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

یه فکری به حال کاشی های زنده ی جذاب برای این نرم افزارها کنند

sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

من که به شخصه از برند اکس باکس بیشتر خوشم میومد. دلیل هم دارم…
لوگوی جدید مایکروسافت با این توضیح معرفی شد که هر رنگ در لوگو نمایشگر یک پلتفرمه: آبی برای ویندوز، قرمز برای آفیس، سبز برای اکس باکس و نارنجی برای بینگ
و در واقع پلتفرم اکس باکس، پلتفرم سرگرمی مایکروسافت هست… ولی با این تغییر اسم ها معلوم نیست این دو سرویس کجای کار هستن! و هویتشون رو از دست دادن.
اگر مایکروسافت براش اکس باکس موزیک مهم بود، یخورده سعی میکرد با تبلیغات نشون بده که احتیاجی نیست کنسول اکس باکس داشته باشید!! و در واقع اگه دنبال استفاده از تمام پلتفرم اکس باکس در یک دستگاه هستید باید اکس باکس وان رو خریداری کنید…

hassan7
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

کاملا با اقا صادق موافقم تصویر ولوگوهاشم قشنگ تر بود هدفون برا موزیک،عینک تیری دی برای ویدئو،ودست بازی برای گیم، به جز وسطی که به نظرم تو ویندوز۱۰ باید تغییر میکرد و اگه میشد یه فکری به حال موزیک می کردن که تا یه چیزی باز میکنی از پس زمینه پاک نمیشد که مجبور نباشی دوباره از اول بره تو موزیک اجرا کنی یا دوباره دنبالش بگردی فقط استپ میشد استپ ویا پیش فرض قراردادن صدای زنگ گوشی به جای صدای داخلی به نظرم کاربر نباید باکلید ولوم به صدای زنگ دسترسی داشته باشه

hamedagule
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

ماکروسافت دید هر کاری میکنه مردم از xbox music خوششون نمیاد (امتیاز پایین تو استور) کلی آپدیت کوچک براش داد دید همچنان نظر مردم همونو تصمیم گرفت کلا بیخیال xbox music بشه.

حـ می ـد
پاسخ دهید چهارشنبه 18 تیر 1394

همون ویدئوی خالی باشه اسمش بهتره به نظرم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,