Mike Ybarra معاون بخش اکس باکس شرکت مایکروسافت اخیرا مصاحبه ای با TechRadar داشته، وی در این مصاحبه نکات و جزییات جالبی را در مورد اکس باکس وان اکس مشخص می سازد، که آگاهی از آن ها برای طرفداران برند اکس باکس قطعا جذاب خواهد بود.

در مصاحبه اخیر Ybarra اکس باکس وان اکس را با یک کامپیوتر گیمینگ ۱۵۰۰ دلاری مقایسه کرده، وی در همین زمینه اظهار داشته:

برای رسیدن به کیفیت اکس باکس وان اکس بر روی کامپیوتر شخصی، باید چیزی در حدود ۱۵۰۰ دلار هزینه کنید، در غیر این صورت این کیفیت قابل دسترس نخواهد بود.

در ادامه مصاحبه خود، وی توضیح می دهد که چرا کنسول قدرتمند مایکروسافت را با یک کامپیوتر گیمینگ گران قیمت مقایسه می کند، در حالی که قطعات کنسول ارزان قیمت تر هستند.

Ybarra اضافه می کند:

کنسول سخت افزار ثابت و واحدی دارد، بنابراین ما دقیقا می دانیم که درون آن چه پردازنده، کارت گرافیکی و حافظه ای موجود است. بنابراین با توجه به این سخت افزار ما DirectX را به صورت ویژه شخصی سازی می کنیم و الحاقاتی بدان می افزاییم، بدین صورت توسعه دهندگان بازی برای کنسول می توانند از به صورت دقیق سخت افزار را در دست بگیرند و از ذره ذره توان سخت افزاری آن بهره ببرند.

اما زمانی که به سراغ کامپیوترها می رویم شرایط متفاوت است، در کامپیوترهای ما با لایه های انتزاعی سخت افزار مواجه هستیم، این وضعیت به واسطه افزودنی های سازنده کارت گرافیک بدتر نیز می شود، چرا که این افزودنی ها نیز بخشی از توان سخت افزاری را هدر می دهند.

اما با سخت افزار واحد و شخصی سازی شده در کنسول، ما می توانیم کوچک ترین ذره از توان سخت افزاری را به خدمت گرفته و در اختیار اجرای بازی قرار دهیم.

با تمام این تفاسیر آیا توسعه دهندگان از تمامی امکانات سخت افزاری اکس باکس وان اکس بهره خواهند برد؟ برای مثال اخیرا Jim Ryan از شرکت سونی محصول خود را مورد توهین و سرزنش قرار داد، وی عنوان داشته که توسعه دهندگان از پایین ترین خروجی رایج برای توسعه بازی های خود استفاده می کنند، و این عاملی است که باعث ضعیف تر شدن مشهود کیفیت خروجی PS4 Pro می شود.

در پاسخ به این پرسش Ybarra عملکرد توسعه دهندگان اکس باکس را تضمین کرد و نمونه هایی از گفتگوهایی که با آن ها داشته را مطرح ساخت:

به نظر من توسعه دهندگان کاملا از کنسول ما و توان آن استقبال خواهند کرد. آن ها مایل هستند تا بازی خود را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارند. من نیز به عنوان یک توسعه دهنده مایل هستم تا آنچه را که خلق کرده ام به بهترین وجه ممکن عرضه کنم. این مسئله مانند این است که توسعه دهنده یک بازی برای کامپیوتر شخصی بگوید که من بازی خود را برای اجرا در پایین ترین کیفیت ممکن و ضعیف ترین سخت افزار ممکن تنظیم کرده ام.

وضعیت اکس باکس وان اکس چنین است، ما با توسعه دهندگان مختلف گفتگوهای پی در پی داشتیم، برای مثال در کنفرانس E3 مشاهده کردید که EA بر روی سن آمد و اعلام داشت که بازی خود را برای اکس باکس وان اکس بهینه می سازند، چرا که مایل هستند تا شگفت انگیز ترین کیفیت بازی خود را به کاربران نشان دهند، و اکس باکس وان اکس بستری است که می تواند عرضه این کیفیت را فراهم سازد.

 

این اخبار حقیقتا عالی هستند، و توسعه دهندگان دیگری نظیر EA این روال را در پیش گرفته اند، و Assassin`s Creed Origin یکی از این مثال ها است که به صورت بهینه از تمامی توان سخت افزاری اکس باکس وان اکس بهره خواهد برد.

با این شرایط در ماه های آتی شاهد عرضه عناوین بیش تری که قدرت بالا کنسول اکس باکس وان اکس را نمایش خواهند داد، خواهیم بود. کما اینکه تا الان توسعه دهندگان از ۰.۵ ترافلاپس توان پردازشی بیش تر PS4 در قیاس با اکس باکس وان جهت نمایش بهتر بازی خود بهره برده اند.

در نهایت باید منتظر بود تا کیفیت بالاتر بازی ها در اکس باکس وان اکس را به واسطه ۲ ترافلاپس توان پردازشی بالاتر آن در قیاس با PS4 Pro مشاهده کرد، و از تفاوت کیفیت بازی ها در این کنسول در قیاس با هر کنسول دیگری لذت برد.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed_vb
پاسخ دهید یکشنبه 28 خرداد 1396

ایکس باکس وان اس یک رده بالاتر از کنسول های حال حاضر بازار و با این مشخصات حتی میتونستی به عنوان نسل بعدی کنسول ها معرفی میشد. دوستانی که زیاد از ایکس باکس خوششون نمیاد یادشون باشه این کار مایکروسافت باعث میشه سونی مجبور بشه کنسول بعدیش با قدرت بالاتر از این کنسول مایکروسافت عرضه کنه و اگه این کنسول نبود چه بسا کنسول بعدی سونی با قدرت ۶ فلاپ عرضه میشد. رقابت باعث پیشرفت میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,