به تازگی کمپانی روسی تبار Yandex  از دستیار هوشمند خود در این کشور رونمایی کرد. Yandex که یک کمپانی فعال در حوزه خدمات اینترنتی و به خصوص یک موتور جست و جوی اینترنتی است، توانسته رقیب جدید و نوپایی را برای کرتانای مایکروسافت دست و پا کند. این دستیار هوشمند Alice نام داشته و هم اکنون نسخه بتای آن برای ویندوز قابل دسترس است.

طبق اطلاعات به دست آمده و همانند آنچه انتظار می رود دستیار هوشمند Alice همانند دیگر رقبای خود نظیر کرتانا، سیری و… قادر است تا کاربران را در انجام امور روزانه، یافتن اطلاعات در اینترنت، توصیه روستوران های نزدیک به کاربر و پیش بینی وضعیت آب و هوا یاری کند. کمپانی Yandex دستیار هوشمند خود را علاوه بر سیستم عامل های موبایلی اندروید و ios، برای سیستم عامل محبوب ویندوز نیز منتشر کرده است. کابران ویندوزی می توانند با کمک دستیار هوشمند آلیس به اجرای اپلیکیشن ها، کنترل پخش موزیک و جست و جوی اطلاعات مورد نیاز خود در اینترنت بپردازند. همچنین کاربران می توانند توسط این دستیار هوشمند سیستم خود را خاموش یا Restart کنند. نکته بسیار قابل توجه این است که بر خلاف کرتانا که تنها در ویندوز 10 وجود دارد، دستیار هوشمند آلیس می تواند در سیستم های مجهز به ویندوز 7 نیز به خوبی انجام وظیفه کند. شایان ذکر است که Denis Filippov مدیر فناوری کمپانی Yandex هدف از تولید این دستیار هوشمند را ارتقا سطح دستیار هوشمند را به درک و فهم انسانی و بدون نیاز به تطبیق دانسته و ضریب اشتباه کلمات (WER) دستیار هوشمند آلیس را نزدیک به سطح اشتباه انسان می داند. شما عزیزان می توانید برای دریافت نسخه آزمایشی دستیار هوشمند آلیس به اینجا مراجعه کنید. همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز به این آدرس رجوع کنید.

نظر شما در مورد دستیار هوشمند آلیس چیست؟ آیا این دستیار هوشمند می تواند با کرتانا رقابت کند؟

منبع :

MSPU

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,