کنترل کامپیوتر

مایکروسافت با عرضه به روز رسانی فال کریترز، یک ویژگی جدید را در دسترس قرار می دهد که امکان کنترل کامپیوتر با چشم را می دهد. با استفاده از نرم افزار های شخص ثالث مانند Tobii Eye Tracker 4C، شما قادر خواهید بود که با چشم خود ویندوز را کنترل کنید و توانایی دستکاری پنجره ها، تایپ جملات و… را دارید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در حال حاضر مایکروسافت این ویژگی را برای کاربران اینسایدر ویندوز ۱۰ در دسترس قرار داده است و با عرضه به روز رسانی فال کریترز این ویژگی برای عموم مردم در دسترس خواهد بود. ما با ویژگی های جدید کنترل کامپیوتر با چشم آشنا شده ایم و به شما نشان می دهیم که چگونه کار می کند.

در نسخه نمایشی می توانید از نرم افزار شخص ثالث Tobii به جای ماوس و کیبرد استفاده کنید، این قابلیت رد قسمت ease of access قرار دارد ومی توانید آن را فعال کنید.

این تکنولوژی واقعا شگفت انگیز است. کار مایکروسافت بیشتر کسانی را در بر می گیرد که نمی توانند از ماوس و کیبرد استفاده کنند و استفاده از چشم برای کنترل کامیپوتر یک جایگزین بسیار مفید است، این ویژگی را می توانید یکی از بهترین های فال کریترز نام برد.

این تکنولوژی در شرایط دیگر نیز مفید است، مثلا اگر آشپز یک آشپزخانه هستید و در حال مخلوط کردن وسایل کیک هستید، به جای تمیز کردن دست و برقراری ارتباط با رایانه ی خود می توانید از چشم خود استفاده کنید و دستورالعمل های مورد نیاز را دریافت کنید.

دستگاه های مایکروسافت در آینده حرکت چشم رو ردیابی خواهند کرد و مایکروسافت روی آن کار می کند و هم اکنون با سخت افزار های شرکت Tobii به نام Eye Tracker 4C کار می کند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

434 پست
پژمان قادرنژاد
دانشجوی رشته کامپیوتر، عاشق برنامه نویسی و نوکیا
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
💔 5 پاسخ دهید یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

فوق العاده بود.با این که ویندوزفون دارم ولی به نظرم ویندوز موبایلو ول کنه و بچسبه به این جور ویزگی ها بهتره چون به نظرم موبایل واسه درصد خیلی بالایی جنبه سرگرمی و استفاده از شبکه های مجازی رو داره در حالی که تقریبا خیلیا از ویندوز واسه کسب و کار استفاده میکنن .

DANY_8
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

سلام یه زمانی قرار بود وقتی ویندوز فون را روی زمین میگذاریم خودش اتوماتیک به حالت اسپیکر صدا را پخش کنه این ویژگی چی شد؟ و یکی دیگه هم با وارانه کردن تلفن حالت بی صدا میشد ؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,