کنترل کامپیوتر

مایکروسافت با عرضه به روز رسانی فال کریترز، یک ویژگی جدید را در دسترس قرار می دهد که امکان کنترل کامپیوتر با چشم را می دهد. با استفاده از نرم افزار های شخص ثالث مانند Tobii Eye Tracker 4C، شما قادر خواهید بود که با چشم خود ویندوز را کنترل کنید و توانایی دستکاری پنجره ها، تایپ جملات و… را دارید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در حال حاضر مایکروسافت این ویژگی را برای کاربران اینسایدر ویندوز ۱۰ در دسترس قرار داده است و با عرضه به روز رسانی فال کریترز این ویژگی برای عموم مردم در دسترس خواهد بود. ما با ویژگی های جدید کنترل کامپیوتر با چشم آشنا شده ایم و به شما نشان می دهیم که چگونه کار می کند.

در نسخه نمایشی می توانید از نرم افزار شخص ثالث Tobii به جای ماوس و کیبرد استفاده کنید، این قابلیت رد قسمت ease of access قرار دارد ومی توانید آن را فعال کنید.

این تکنولوژی واقعا شگفت انگیز است. کار مایکروسافت بیشتر کسانی را در بر می گیرد که نمی توانند از ماوس و کیبرد استفاده کنند و استفاده از چشم برای کنترل کامیپوتر یک جایگزین بسیار مفید است، این ویژگی را می توانید یکی از بهترین های فال کریترز نام برد.

این تکنولوژی در شرایط دیگر نیز مفید است، مثلا اگر آشپز یک آشپزخانه هستید و در حال مخلوط کردن وسایل کیک هستید، به جای تمیز کردن دست و برقراری ارتباط با رایانه ی خود می توانید از چشم خود استفاده کنید و دستورالعمل های مورد نیاز را دریافت کنید.

دستگاه های مایکروسافت در آینده حرکت چشم رو ردیابی خواهند کرد و مایکروسافت روی آن کار می کند و هم اکنون با سخت افزار های شرکت Tobii به نام Eye Tracker 4C کار می کند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

812 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید یکشنبه 15 مرداد 1396

فوق العاده بود.با این که ویندوزفون دارم ولی به نظرم ویندوز موبایلو ول کنه و بچسبه به این جور ویزگی ها بهتره چون به نظرم موبایل واسه درصد خیلی بالایی جنبه سرگرمی و استفاده از شبکه های مجازی رو داره در حالی که تقریبا خیلیا از ویندوز واسه کسب و کار استفاده میکنن .

DANY_8
پاسخ دهید دوشنبه 16 مرداد 1396

سلام یه زمانی قرار بود وقتی ویندوز فون را روی زمین میگذاریم خودش اتوماتیک به حالت اسپیکر صدا را پخش کنه این ویژگی چی شد؟ و یکی دیگه هم با وارانه کردن تلفن حالت بی صدا میشد ؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,