یکی از تغییرات مایکروسافت بر روی پلتفرم اکس باکس دادن مفهوم کنسول خانگی به آن بود. مفهوم این کنسول “خانگی” جدید به معنی کنسول پایه کاربران معرفی شده بود. کاربران می توانستند به هر یک از این کنسول های اکس باکس وان حساب اکس باکس لایو گلد اهدا کنند و بازی و محتوای آن را برای دیگر  کنسول ها به اشتراک بگذارند. و یا حتی بازی های خریداری شده اکس باکس را آفلاین بازی کنند. پس از معرفی کنسول خانگی اکس باکس وان، کاربران قادر بودند تا سه بار در سال آن را عوض کنند.

این شرایط تغییر کنسول خانگی بدین شکل است که افرادی که بیش از یک اکس باکس دارند قادر خواهند بود کنسول اصلی خود و یا همان کنسول “خانگی” خود را مشخص کنند. بدین شکل، این شخص با یک بار خریدن بازی و محتوای آن، می تواند آن را بر روی دیگر اکس باکس های خود بازی کند و ادامه دهد. با این سیستم دیگر نیازی به خرید دوباره بازی و محتویاتش نیست.

اکنون مایکروسافت بی سر و صدا تغییراتی را بر روی این شرایط اعمال کرده است. این تغییرات در وبسایت ردیت مشاهده شدند. که به وضوح محدودیت تغییر کنسول در یک سال از ۳ به ۵ بار تغییر کرده است. وبسایت Xbox FAQ site مایکروسافت نیز که توضیحاتی را در مورد کنسول اکس باکس می دهد اکنون متن زیر را نوشته است:

شما می توانید کنسول اکس باکس خانگی خود را ۵ بار در یک دوره یک ساله عوض کنید. این دوره بر اساس شروع تغییر کنسول “خانگی” محاسبه می شود. زمانی که شما برای اولین بار کنسول خانگی خود را تغییر دهید این دوره آغاز می شود. تا پایان این دوره یک ساله شما پنج بار مجاز به تغییر کنسول خانگی خواهید بود. اگر به حد اکثر تغییر کنسول خانگی در یک سال رسیدید، پیامی برای شما ارسال می شود. این پیام به شما می گوید در چه زمانی قادر خواهید بود کنسول خانگی خود را مجددا عوض کنید.

از خواندن فروم های اکس باکس می توان نتیجه گرفت این تغییر در راستای نا رضایتی کاربران سه بار تغییر کنسول خانگی اکس باکس وان بوده است که اکنون به پنج بار افزایش یافته است.

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,