مایکروسافت اخیراً قابلیت جدیدی را برای گیمرها معرفی کرده است. این شرکت اعلام کرده است که دیگر کاربران ویندوز 10 می‌توانند بازی‌ها را به صورت گیفت (هدیه) برای دوستان و خانواده‌شان به صورت مستقیم از استور مایکروسافت خریداری کنند.

سال گذشته، این شرکت چنین قابلیتی را در اختیار کاربران Xbox One قرار داد، و حالا همان قابلیت را برای تمامی کاربران ویندوز 10 که می‌توانند از استور مایکروسافت بازی دانلود، نصب و بازی کنند موجود کرده است.

مایکروسافت به این قابلیت جدید PC Digital games gift می‌گوید و تمامی بازی‌های Xbox و PC در آن وجود دارند. آن دسته از کاربرانی ویندوز 10 که قصد خرید گیفت دارند، باید از طریق کامپیوتر به استور مایکروسافت بروند و در آن جا به دنبال بازی که قصد خریدش را دارند بگردند.

برای این کار، بر گزینه‌ی Buy as gift کلیک کنید و آدرس ایمیل شخصی که برایش گیفت را می‌خواهید خریداری کنید را وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس ایمیل، کاربر دیگر ایمیلی دریافت می‌کند که در آن توضیح داده شده است که چگونه از کد گیفت بازی استفاده کند تا بتواند از استور مایکروسافت آن را دریافت کند.

مایکروسافت می‌گوید که بازی‌هایی که به صورت گیفت دریافت شده‌اند فقط در همان کشوری که آن بازی خریداری شده است قابل استفاده هستند، به این معنی که اگر کاربری در آمریکا باشد و قصد داشته باشد که برای کاربر دیگری که در کانادا یا هر کشور دیگری است یک گیفت بخرد، امکان آن وجود نخواهد داشت.

اکثر بازی‌ها در حال حاضر قابلیت گیفت شدن دارند و مایکروسافت می‌گوید که در حال تلاش برای ارائه‌ی پشتیبانی برای انواع دیگر بازی‌ها . در کنار آن، بهبود Digital gifting است.

مایکروسافت در این باره می‌گوید:

ما سخت در حال تلاش برای بهبود Digital gifting، اضافه کردن قابلیت‌های بیشتر و پیشتیبانی از انواع بیشتر بازی‌ها هستیم و امیدواریم که به‌روزرسانی‌های بیشتری در Digital gifting به شما ارائه دهیم.

اگر که می‌خواهید بازی Xbox 360 یا بازی‌های اورجینال Xbox one را به عنوان گیفت خریداری کنید، باید مدت بیشتری صبر کنید چرا که این دسته بازی‌ها هنوز به این سیستم جدید استور مایکروسافت اضافه نشده‌اند.

همچنین مایکروسافت تایید کرده است که اگر کاربران بخواهند یک بازی که دارای تخفیف است را به عنوان گیفت بخرند، آن‌ها اجازه دارند که 10 خرید با تخفیف در یک دوره‌ی 14 روزه انجام دهند. این محدودیت فقط در مورد گیفت‌هایی است که دارای تخفیف هستند و بازی‌هایی که بهای کامل آن‌ها پرداخته می‌شود شامل این محدودیت نمی‌شوند.

منبع :

Windows Latest

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,