ویندوز هلو یکی از قابلیت های امنیتی قدرتمند و مطمئن ویندوز ۱۰ است که امکان باز کردن قفل دستگاه را با استفاده از حسگرهای بیومتریک نظیر اسکنر قرنیه، اثر انگشت، و یا اسکنر چهره ممکن می سازد.

در حال حاضر طیف گسترده ای از محصولات از گوشی های هوشمند گرفته تا لپ تاپ ها و سرفس استودیو از ویندوز هلو بهره مند هستند. بر طبق پتنت جدیدی که توسط ردموندی ها ثبت شده روش جدیدی برای احراز هویت به قابلیت های ویندوز هلو اضافه خواهد شد. در پتنت جدید مایکروسافت پشتیبانی از قلم های استایلوس به ویندوز هلو اضافه می گردد. افزایش روز افزون کاربران ویندوز ۱۰ و جهش تبلت ها و لپ تاپ ها با صفحات لمسی به خوبی علت این اختراع جدید مایکروسافت را توجیه می کند.

براساس پتنت جدید مایکروسافت نشانه های انحصاری تعبیه شده در قلم به همراه حالت نوشتاری خاص مثلا یک امضا که از قبل در سیستم تعریف شده می تواند احراز هویت دو مرحله ای را فراهم آورد. از سوی دیگر باید اشاره کنیم که قابلیت ویندوز هلو صرفا محدود به باز کردن قفل دستگاه نیست و کاربر می تواند به واسطه آن وارد حساب کاربری و یا حتی در برخی نقاط دنیا وارد حساب بانکی خود شود.

این روش می تواند برای کاربرانی که از صفحات لمسی استفاده می کنند، بسیار مفید واقع شود، چرا که کاربر می تواند به وسیله امضا و یا شکلی که در ویندوز هلو برای خود تعریف کرده، به راحتی قفل دستگاه خود را باز کند و یا حتی به حساب های کاربری خود سر بزند.

در پتنت ثبت شده توسط مایکروسافت برای بهره مندی از این قابلیت به فناوری N-Trig که در قلم های سرفس استفاده شده، نیاز خواهد بود، اما احتمال دارد هنگام عملیاتی شدن این پتنت پشتیبانی از دیگر قلم های نیز به قابلیت ویندوز هلو افزوده شود.

 

 

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

خیلی چیز نو اورانه ای نیست🤔 درسته؟؟؟
اخه یه چیزی تو همین مایه ها الان هست برای باز کردن قفل دستگاه، سه مرحله ایه
_____________
بی ربط: بر عکس حرفای دوستان، دارم تفاوت و روونی و شارژ باتری بیشتر رو تویه کریترز روی موبایل حس میکنم، حتی تلگرامم هم که تو بکگراند نمیموند، بعد از اپدیت درست شد😍❤ چیزای ریز زیادی هم تغییر کرده که باعث از بین رفتن اون تجربه کاربریه اعصاب خورد کن شده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,