surface-dial-and-surface-studio-web

مایکروسافت تازگی از دستگاهی جدید با نام سرفس دایل رونمایی کرده است. دایل جالب ترین دستگاه ورودی مایکروسافت تا به حال می باشد، یک ابزار دایره ای خاص که کامپیوتر جدید سرفس استودیو را همراهی می کند! این گجت که بر روی صفحه نمایش ۲۸ اینچی سرفس استودیو نشسته و می چرخد، شبیه به یک وسیله ی جانبی مانند ماوس و صفحه کلید می باشد، ولی با این تفاوت که اصلا شبیه آن ها نیست! در ادامه با وینفون همراه باشید.

ساده ترین راه برای درک دایل، در نظر گرفتن همتای آنالوگ آن است. اگر سرفس استودیو میز رسم و طراحی شما و سرفس پن مداد شما باشد، در آن هنگام، دایل پالت شما خواهد بود. این ابزار جسمی است که شما در دست دیگر خود نگه می دارید و شامل تمام ابزار های پر کاربرد و معمول شما می باشد. Scott Schenone، طراح محصول سرفس می گوید: “اگر یک ابزار در ۹۹ درصد از زمان ها به وسیله ی ۹۹ درصد از کاربران مورد استفاده قرار گیرد، آن ها [سازندگان برنامه] ممکن است آن را بر روی دایل قرار دهند”.

dial2-0

دایل این قابلیت را دارد که کلیک، دبل کلیک و چرخش انجام دهد و موقعیت صفحه نمایش را تشخیص دهد. این که آیا این دستگاه برای شما استفاده خواهد داشت یا خیر، به نوع استفاده ی شما از کامپیوتر بر می گردد. مایکروسافت، سرفس دایل را به طور ویژه به منظور آسان کردن کار برای هنرمندان و طراحان خلق کرده است. این گجت متصل با بلوتوث، شبیه به یک میانبر (شرتکات) فیزیکی شده می باشد. این ابزار آن چه که شما بر روی صفحه نمایش مشاهده می کنید – از جمله اپلیکیشن های Maps، فتوشاپ، مایکروسافت Paint و… – را تجزیه می کند و یک منوی شعاعی از ابزار ها و میانبر های خاص و پرمصرف را ارائه می دهد.

در مرورگر مایکروسافت اج، با چرخاندن سرفس دایل می توان صفحه ی وب را اسکرول کرد. در اپلیکیشن Maps، این ابزار برای زوم کردن و یا جهت گیری در یک نقشه کاربرد دارد. سایر کاربرد های دایل بسیار زیاد است – مواردی مانند تنظیم حجم صدا و یا روشنایی صفحه نمایش، Undo و Redo کردن یک عمل، تنها بخشی از آن ها می باشد. البته این ها موارد ساده ای است که با یک لمس، pinch و یا سوایپ قابل انجام هستند.

کاربرد های دایل در صورتی جالب تر می شود که در اپلیکیشن های خلاقانه ای که مایکروسافت در کنفرانس خود رونمایی کرد، مورد استفاده قرار بگیرد. شما می توانید از دایل برای تنظیم اشباع رنگ، اندازه قلم مو، و تنظیم جهت گیری صفحه برای طراحی، استفاده کنید. شما می توانید به وسیله ی آن تمام صفحه ی طراحی را بچرخانید. در اپلیکیشن طراحی Drawboard، شما می توانید از دایل برای ایجاد یک زاویه سنج (نقاله) استفاده کنید. یک کلیک لمس مجازی، برای تجربه ی احساسی شبیه به tumblers قفل طراحی شده است، که توجه شما را از جستجو برای ابزار ها به استفاده از آن ها هدایت می کند. مدیر محصول، Avi Negrin، می گوید: “لازم نیست کاربران در اپلیکیشن ها بر روی آیکون های مختلف و یا تسک بار کلیک کنند”. “آن ها می توانند به طور کامل در روند خود باقی بمانند.”

کاربران می توانند دایل را اساسا برای انجام هر آن چه که می خواهند تنظیم کنند، اما بسیاری از ترفند ها و قابلیت های دایل از سوی توسعه دهندگان اضافه خواهد شد. Brian Hall، نایب رئیس سازمانی بخش دستگاه های مایکروسافت می گوید: “به کمی زمان بیش تر برای ارائه ی اپلیکیشن های بیش تر برای بهره گیری از سرفس دایل بر روی صفحه نیاز است”. “در اوایل ما یک کادر کوچک برای آزمایش آن داشتیم، اما در حال حاضر زمان آن است که ما واقعا شروع به کار با تمام سازندگان اپلیکیشن از تمام دنیا بکنیم”.

microsoft-surface-dial

چالش فعلی برای توسعه دهندگان، یافتن ابزار های مورد نیاز شما که در حال حاضر در دسترس قرار ندارند، می باشد. Nick Cronan، بنیان گذار شاخه ی Creative می گوید: “من فکر می کنم یک چرخ رنگی خوب است، اما من نمی دانم که چرا من نیاز دارم که این محصول را بر روی صفحه قرار دهم، در مقابل تنها با استفاده از انگشتان خود می توانم یک پنجره را باز کرده و یا چیزی را بچرخانم”. در حال حاضر، پاسخ مایکروسافت این است که دایل راهی برای کم کردن بار شناختی و فکری در طراحی بر روی یک کامپیوتر است.

این جاست که توسعه دهندگان به میدان می آیند. از آن جا که مایکروسافت دایل را برای طراحان ساخته است، این محصول نیاز به خلاقیت توسعه دهندگان دارد تا از چیزی که شما دوستش دارید، به چیزی که شما به آن نیاز دارید ارتقا یابد.

به نظر شما آیا سرفس دایل روزی خواهد توانست به یک ابزار ضروری تبدیل شود؟

منبع :

WIRED

2036 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 19 آبان 1395

اقای زمانی شیرایت و واتساپ بتا اپدیت شد چرا پوشش نمیدین

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,