مایکروسافت مشغول ساخت یک استور واحد برای کاربران ویندوز 10 است تا این کاربران علاوه بر خرید محتوای نرم‌افزاری امکان خرید سخت‌افزار را نیز از استور ویندوز 10 داشته باشند. برطبق برنامه های مایکروسافت ظاهرا اولین سخت‌افزاری که در مایکروسافت استور قرار خواهد گرفت محصولات بومی مایکروسافت یعنی خانواده سرفیس خواهد بود.

یک هفته پیش، مایکروسافت به‌روزرسانی جدیدی را برای اپلیکیشن ویندوز استور منتشر کرد که به‌موجب آن نام اپلیکیشن به مایکروسافت استور تغییر یافت. علاوه بر این تغییر برند مورد دیگری که در استور تغییر داشت جایگزین شدن لوگوی ویندوز 10 با لوگوی آشنای مایکروسافت بود. به‌غیر از این موارد تغییر خاص دیگری در این اپلیکیشن مشاهده نمی‌شود و این مسئله گمانه‌زنی‌ها در مورد انگیزه ردموندی‌ها از این اقدام را افزایش داد.

در ادامه اخباری از مایکروسافت منتشر شد که نشان می‌داد ردموندی‌ها قصد دارند از طریق اپلیکیشن مایکروسافت استور علاوه بر محتوای نرم‌افزاری، سخت‌افزار را نیز عرضه به‌فروش برسانند. اکنون یکی از کاربران مشهور توییتر که با حساب کاربری WalkingCat فعالیت می‌کند، کشف جالبی را در مایکروسافت استور یافته که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

اگر شما کلید ترکیبی WIN + R را در محیط ویندوز 10 فشار دهید تا کادر Windows 10 RUN باز شود، با استفاده از تایپ کردن یک دستور مخصوص در آن، صفحه‌ای مخفی در مایکروسافت استور در دسترس قرار می‌گیرد که در آن لیست جامعی از محصولات سرفیس قرار گرفته است و کاربر می‌تواند از طریق اپلیکیشن مایکروسافت استور محصولات سرفیس را خریداری کند.

این بخش جدید از استور درست مانند دیگر بخش‌های آن کار می‌کند، بنابراین مواردی نظیر وجود دکمه خرید، ادغام با حساب مایکروسافت و پشتیبانی از قابلیت ویندوز هلو هنگام خرید در آن گنجانده شده است.با اینکه این قابلیت در حال حاضر در دسترس عموم قرار نگرفته است، واضح است که مایکروسافت قصد دارد تا تجربه خرید در محیط ویندوز 10 را کاملا واحد و یکپارچه سازد. عرضه سخت‌افزار در اپلیکیشن مایکروسافت استور قدم بعدی این شرکت در جهت نیل به هدف استور واحد قلمداد می‌شود، در حال حاضر تاریخ دقیق عرضه عمومی این قابلیت مشخص نیست، اما اگر شما مایل به مشاهده قابلیت مخفی و جدید اپلیکیشن مایکروسافت استور هستید می‌توانید دستور زیر را در کادر RUN ویندوز 10 تایپ کنید:

ms-windows-store://navigatetopage/?PageName=ShopSurface

این تصمیم مایکروسافت از یک‌سو باعث تنگتر شدن عرصه بر خرده فروشی‌های آنلاین خواهد شد و از سوی دیگر میزان بازدید کاربران از مایکروسافت استور را افزایش خواهد داد که نتیجه نهایی آن رونق بیشتر مایکروسافت استور خواهد بود.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,