مایکروسافت در روز گذشته اقدام به برگزاری رویدادی در شهر نیویورک با تمرکز بر تلاش های جدید در بازار های آموزشی کرد. این شرکت در جریان این رویداد اقدام به معرفی دستگاه جدید سرفس لپ تاپ و همچنین نسخه ی کاملا جدیدی از ویندوز، به نام ویندوز ۱۰ اس کرد که در آن کاربران تنها می توانند نرم افزار های مورد نیاز خود را از استور دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد این نسخه ی جدید از ویندوز ۱۰ در ادامه با وینفون همراه باشید.

به خاطر محدودیت نصب نرم افزار ها از استور ویندوز، کاربران سیستم عامل جدید ویندوز ۱۰ اس قادر نخواهد بود چیزهایی مانند مرورگر گوگل کروم را نصب کنند، به این معنی که شما باید مرورگر اج را تحمل کنید، مگر این که شما بخواهید با پرداخت ۴۹ دلار سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ پرو ارتقا دهید. هر چند یک مورد بزرگ تر نیز وجود دارد، به طوری که حتی اگر گوگل، مرورگر کروم را به استور ویندوز پورت کند و یا شما یک مرورگر دیگر که دوست دارید را در استور پیدا کنید، ویندوز ۱۰ اس به شما اجازه نخواهد داد که مرورگر پیش فرض خود را تغییر دهید. همچنین شما حتی قادر نخواهید بود موتور جستجوی پیش فرض خود را نیز تغییر دهید، که بدان معنا است که شما تنها به جستجو در بینگ بر روی مایکروسافت اج محدود هستید.

ویندوز ۱۰ اس در درجه ی اول بازار آموزشی را هدف قرار داده است، پس به نظر می رسد که مایکروسافت قصد دارد دانش آموزان با استفاده از سرویس های این شرکت رشد پیدا کنند که سیاست بسیار جالب و چشمگیری است.

نظر شما در مورد این اقدامات مایکروسافت چیست؟

منبع :

NEOWIN

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
farzadkb
پاسخ دهید چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396

امکان تغییر پیشفرض بروزر در ویندوز فون هست؟

sadegh
پاسخ دهید چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396

خوبیش اینه هر چی لپتاپ ویندوز ۱۰ اس فروخته شه مستقیما روی رشد اج و بینگ تاثیر میذاره
و بدیش اینه که معلوم نیست توسعه دهنده هایی مثل گوگل و موزیلا دلیلی محکمی برای پورت مرورگرشون پیدا کنن
(ولی خب بجز حوزه مرورگرها اپ‌های زیادی هست که احتمالا بخاطر محدودیت ویندوز ۱۰ اس به استور میان)

sab2020
پاسخ دهید پنجشنبه 14 اردیبهشت 1396

بینگ که خوبه ، اج هنوز مشکل داره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,