یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های به‌روزرسانی آوریل 2018 ویندوز 10، پشتیبانی از وب اپلیکیشن‌های پیشرو یا همان PWA است. این اپلیکیشنها تحت وب بوده و از سرویس ورکرها به منظور عملکرد شبیه‌تر به برنامه‌های بومی استفاده کرده و از مواردی مانند استفاده آفلاین، اعلانات، کاشی‌های زنده و غیره پشتیبانی می‌کنند. به نظر می‌رسد این اپلیکیشنها همچنان در حال پیشرفت خواهند بود و مایکروسافت برنامه بزرگی برای آنها دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت در روز اول کنفرانس بیلد 2018 اعلام کرد که در به‌روزرسانی بعدی ویندوز 10، که با نام رمز رد استون 5 شناخته می‌شود، حالت‌های نمایش جدیدی برای وب اپلیکیشن‌های پیشرو که در سیستم‌عامل ویندوز اجرا می‌شوند، وجود خواهد داشت. در همین جلسه، این شرکت اظهار داشت که کاربران همچنین قادر به دانلود PWA ها از طریق مرورگر اج خواهند بود.

در واقع شما قادر خواهید بود هر وب اپلیکیشن پیشرو که در وب قرار دارد را روی دستگاه خود نصب کنید، از جمله اپلیکیشن‌هایی از گوگل مانند Gmail که در حال حاضر موجود است.

در حال حاضر دو روش برای ارائه‌ی وب اپلیکیشن‌های پیشرو در مایکروسافت استور وجود دارد، یکی اینکه توسعه‌دهنده به طور مستقل اپلیکیشن خود را در استور بارگذاری کند و دیگری اینکه مایکروسافت شخصاً اقدام به این کار کند. هر چند توسعه‌دهنده می‌تواند به طور مشخص هر یک از این روش‌ها را انتخاب کند.

گوگل در زمینه‌ی عرضه اپلیکیشن‌های خود در مایکروسافت استور پیشینه‌ی کاملاً بدی دارد، ولی گفته می‌شود مایکروسافت همچنان در تلاش برای همکاری با این غول موتورهای جستجو است تا برنامه‌های خود را به استور منتقل کند.

با این حال خبر خوب این است که شما لازم نیست که برای قرار گرفتن برنامه‌های گوگل در مایکروسافت استور منتظر باشید، چرا که با فراهم شدن امکان دانلود مستقیم وب اپلیکیشن‌های پیشرو از طریق اج، می‌توانید هر اپلیکیشن که می‌خواهید را به دست بیاورید.

منبع :

NEOWIN

2219 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محسن
پاسخ دهید چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397

تمام برنامه های مایکروسافت اپدیت شدن.اخرین نسخه ریلیز پریویو کریتور

مازیار
پاسخ دهید چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397

کدوم خری از اپلیکیشن های گوگل استفاده… همش دنبال اطلاعات مردم تا براشون تبلیغات هدفمند بفرسته

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,