یوتیوب قابلیت مینی پلیر خود برای صفحات وب و مرورگرهای اینترنتی را از ماه مارس به‌صورت آزمایشی آغاز کرده بود، این قابلیت کاربردی اکنون پس از چند ماه تست توسط برخی کاربران منتخب به‌صورت عمومی در دسترس قرار گرفته است. با استفاده از این قابلیت جدید قادر خواهید بود هنگام مرور دیگر ویدیوها در صفحه یوتیوب، همچنان به تماشای ویدیوی مدنظر خود بپردازید.

یکی از قابلیت‌های یوتیوب که پیشتر صرفا در اختیار کاربران اپلیکیشن آن بود و در هنگام استفاده از سایت یوتیوب در مرورگر در دسترس قرار نداشت مینی پلیر یوتیوب است. یوتیوب قابلیت مینی پلیر را برای اولین بار در ماه مارس به‌صورت آزمایشی در اختیار برخی از کاربران منتخب قرار داد، اکنون این قابلیت پس از چند ماه آزمایش به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

با استفاده از این قابلیت قادر خواهید بود هنگام مرور و بررسی دیگر ویدیوها در صفحه یوتیوب، همچنان به تماشای ویدیوی مدنظر خود بپردازید. برای فعال شدن این قابلیت کافی است تا روی گزینه mini-player در کنار دکمه تنظیمات کلیک کنید. در ادامه ویدیویی که در حال تماشای آن هستید به صورت کوچک در بخش پایین سمت راست نمایشگر نمایش داده می‌شود. در حال حاضر اندازه پنجره مینی پلیر قابل تغییر نیست و با کلیک کردن روی دکمه‌های مینی پلیر، ویدیو به‌صورت اتوماتیک به حالت تمام صفحه باز می‌گردد. نقص دیگری که در مورد این قابلیت دیده می‌شود، عدم امکان انتقال مینی پلیر به تب دیگری در مرورگر است که در ادامه باید ببینیم یوتیوب چه زمانی این قابلیت را اضافه خواهد کرد. یکی از موارد مهم در مورد اضافه شدن این قابلیت پشتیبانی آن از مرورگرهای مطرح از جمله مایکروسافت اج است که به نوعی می‌توان این مسئله را تغییری در رفتار گوگل نسبت به مایکروسافت قلمداد کرد.

آیا این قابلیت جدید را تست کرده‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، عملکرد آن را چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

MSPU

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,