Windows-Phone-8

در همه جای دنیا یکی از راههای کسب درآمد تولید نرم افزار برای سیستم عامل های مختلف است و البته جزو شغل های پر درآمد محسوب می شود (بر خلاف ایران !). البته در ایران هم مدتی است که فرهنگ برنامه نویسی دارد رواج پیدا می کند و برنامه های نسبتا خوبی نیز هر از چند گاهی منتشر می شود.

می دانم که خیلی از شما عزیزان گهگاهی ایده های خوبی برای ساخت نرم افزار به ذهنتان می رسد و از آنجایی که اطلاعات کافی ندارید و به شکل یک غول به امر برنامه نویسی نگاه می کنید، خیلی راحت این فکر با ارزش را از سرتان بیرون می کنید و برای همیشه آن را فراموش می کنید. ولی یک لحظه صبر کنید… شاید همین فکر با ارزش اگر عملی شود و به مرحله نهایی برسد علاوه بر خدمتی که به مردم کردید منبع درآمد خیلی خوبی نیز برای خودتان ایجاد کردید.

نمیخوام بگم که برنامه نویسی و تولید برنامه عین آب خوردنه و با 2 کلیک میشه یک برنامه کامل نوشت اما غول دست نیافتنی هم نیست. نوشتن یک برنامه عوامل زیادی می خواد که مهمترینش ایده اون برنامه است و جرقه اییه که به شما انگیزه میده تا این راه رو طی کنید. پس اگر یک ایده خوب دارید به نظر بنده 50% مسیر رو طی کردید. بنده نیز با آموزش هایی که تصمیم گرفتم از این به بعد در سایت قرار دهم سعی می کنم بقیه مسیر رو برای شما هموار کنم. پس ترس را کنار بگذارید و از همین روز شروع کنید !

ویندوز فون 8 به این علت که تازه رواج پیدا کرده و تا حدودی جای پای خود را میان کاربران باز کرده است شاید بتوان گفت بزرگترین ضعف آن کمبود برنامه است . برنامه های ایرانی نیز بسیار کم برای این سیستم عامل ارزشمند نوشته شده است. بنابراین تصمیم گرفتم که بخش جدیدی در سایت راه اندازی نمایم با عنوان “آموزش برنامه نویسی برای ویندوز فون 8”.

در این سری آموزش ها از صفر تا صد به شما یاد خواهم داد که چگونه یک برنامه کامل و البته استاندارد برای گوشی های ویندوز فون 8 بسازید و آن را منتشر کنید. زبان برنامه نویسی که استفاده می کنیم سی شارپ (#C) است. پس اگر سی شارپ بلدید کار شما خیلی راحت است اگر هم نه نگران نباشید، کافیست شما فقط اصول برنامه نویسی را بدانید تا بتوانید از این آموزش ها استفاده کنید. مثلا حلقه ها در برنامه نویسی و یا تعریف متغیر و …

بنده سعی می کنم در این آموزش ها به صورت گام به گام و یا مثال جلو رفته و تمام مطالب را بگویم. مطالب را خشک آموزش نمی دهم بلکه در قالب یک پروژه آموزش می دهم تا شما بهتر یاد بگیرید.

سعی بنده بر این است که هر جمعه یک درس را آماده و منتشر کنم. آماده کردن همچین آموزش هایی واقعا زمان بر است بنابراین پوزش بنده را به خاطر اینکه هر هفته فقط یک درس آموزش می دهم قبول کنید.

بنده در مورد یک موضوع هنوز تصمیم قطعی خود را نگرفته ام و آن این است که مطالب را به صورت متنی و در قالب فایل PDF منتشر کنم و یا به صورت فیلم و در قالب فایل های ویدیویی. فایل هایی ویدیویی شاید برای کسانی که سرعت پایینی داشته باشند سخت باشد ولی آموزش ویدیویی بهترین نوع آموزش است و برای بنده نیز راحت تر است. نظر شما کاربران در این مورد برای من بسیار مهم است. بنابراین منتظر نظرات شما عزیزان هستم.

این نکته را همیشه بدانید که شروع و ادامه این آموزشها منوط به استقبال شما عزیزان است و به بنده انگیزه بیشتری می دهد.

منبع : وینفون
607 پست
رضا درویش زاده
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
برچسب ها: , , , , ,