به نا به گزارش سایت وکلای مهاجرت به آمریکا و کانادا (IranianLawyer.info)

علی‌رغم پیچیدگی‌ها و مشکلاتی که در چند سال اخیر در مورد مهاجرت ایرانیان به کشور آمریکا ایجاد شده است، هنوز هم مشتاقان بسیاری، به دنبال راهی برای مهاجرت به آمریکا هستند. مهاجرت تحصیلی از عمده‌ترین درخواست‌های مهاجرت به کشور آمریکاست. چرا که این کشور یکی از قوی‌ترین سیستم‌های آموزشی جهان را در اختیار دارد و اغلب دانشگاه‌ها و کالج‌های آموزشی این کشور، بهترین رتبه‌های جهانی را کسب کرده اند از این رو مدارک علمی این کشور در سراسر جهان دارای ارزش و اعتبار است.

اما برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های آمریکا باید دقیق و حساب شده عمل کرد، چرا که سفارت آمریکا، در خصوص ایرانیان سختگیری های بیشتری نسبت به مردم کشورهای دیگر اعمال می کند.

وکلای مهاجرت در کالیفرنیا به شما کمک می‌کنند تا راه‌های قانونی مهاجرت خودتان را به بهترین شکل ممکن طی کنید و در دانشگاه مد نظر خودتان پذیرش شوید.

به دلیل همین سخت‌گیری‌ها اغلب افراد ترجیح می‌دهند برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری اپلای کنند؛ چرا که ریسک کمتر و گرفتاری های کمتری در انتظارشان هست.

بزرگترین نظام آموزشی جهان را آمریکا در خود جای داده است. در این کشور چهار هزار و پانصد موسسۀ آموزشی فعال وجود دارد که به طور کلی به عنوان کالج شناخته می شوند.

کالج‌های عمومی که  شامل دانشگاه‌ها و موسسه‌های بزرگ دولتی هستند و طبیعتا هم پذیرش دانشجو در آنها بیشتر است و هم هزینۀ تحصیلی کمتری دارند. اما طبق روال مرسوم در تمام جهان، دانشجویان خارجی هزینۀ تحصیلی بیشتری از دانشجویان بومی خواهند پرداخت.

در کنار کالج‌های دولتی، کالج های خصوصی هم وجود دارند که هزینه‌های تحصیل بالاتری دارند و از طریق همین شهریه‌ها و  کمک‌های مالی اداره می شوند. کشور آمریکا و به طبع آن ایالت کالیفرنیا برای هر نوع مهاجرتی، ویزای خاصی طراحی کرده است، به طور مثال شما اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا را داشته باشید باید از ویزای F استفاده کنید، شما اگر با این ویزا به آمریکا مهاجرت کنید، حق کار در این کشور را نخواهید داشت، ویزای کار، ویزای گردشگری، ویزای تحقیق و پژوهش (مختص دانشمندان و محققان برای استفاده از فرصت مطالعاتی است) جداگانه است و هر کدام شرایط خاص خودش را دارد.

طبیعتا هر چقدر که رزومۀ کاری و سوابق تحصیلی شما پر و پیمان و ممتاز باشد، شانس پذیرش و بورسیه گرفتن از دانشگاه‌های آمریکایی برای شما افزایش پیدا خواهد کرد.

پایان رپورتاژ آگهی/.

منبع :

سایت وکیل مهاجرت به آمریکا و کانادا (IranianLawyer.info)

148 پست
تیم وینفون
وینفون، مرجع تخصصی محصولات مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , ,