_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

10 راز حل‌نشده‌ در عنوان Red Dead Redemption 2 شروع جستجوی دوباره در غرب وحشی

بزرگ بودن عنوان Red Dead Redemption 2 قابل انکار نیست. نقشه‌ای به بزرگی آن چه که در Red Dead Redemption 2 شاهد بودیم، قطعا باید رازهایی در خود داشته باشد، با این حال افراد زیادی به تجربه بازی پرداخته‌اند پس این موارد تا ابد نمی‌توانند یک راز باقی بمانند، اینطور نیست؟ ولی خب ظاهرا بعضی از آن‌ها می‌توانند. بعد از یک سال و اندی از زمان عرضه بازی، هنوز رازهایی در بازی وجود دارند که بازی‌بازان موفق به حل آن‌ها نشده‌اند. در ادامه 10 عدد از محبوب‌ترین این رازها را ذکر کرده‌ایم تا شما هم یری به آن‌ها زده و برای حلشان تلاش کنید؛ پس با وینفون همراه باشید.

تذکر: متن پیش رو حاوی اسپویل‌هایی قوی از عنوان Red Dead Redemption 2 است. پس اگر هنوز بازی را تمام نکرده‌اید و یا قصد تجربه آن در آینده را دارید، در خواندن متن تجدیدنظر کنید.

داستان عجیب از یک مرد عجیب

شاید یکی از مشهورترین رمزو رازها  در سری Red Dead، مرد عجیب (Strange Man) باشد؛ شخصیتی که در عنوان نخست Red Dead Redemption نیز حضور داشت. در عنوان نخست، مرد عجیب را می‌توانستیم در شمایل یک مرد شیک‌پوش با کلاه، کت و شلوار و یک سبیل زیبا پیدا کنیم. او در طول سفر جان مارستون (John Marston)، در نقاط مختلفی از حیات وحش سروکله‌اش پیدا می‌شود و مجموعه‌ای از ماموریت‌ها بر پایه تصمیمات اخلاقی را به جان محول می‌کند و به نظر می‌رسد که بیشتر قصد دارد جان را امتحان کند تا ببینید چه تصمیماتی می‌گیرد. بعد از آخرین ماموریت مرد عجیب و اشاره او به اشتباهاتی که جان در گذشته مرتکب شده است، جان با عصبانیت به او شلیک می‌کند ولی گلوله‌ها هیچ اثری ندارند و مرد عجیب قدم‌زنان از آن جا دور می‌شود.

در Red Dead Redemption 2 مرد عجیب دوباره بازمی‌گردد و این بار او نقشه‌ای شیطانی‌تر در ذهن دارد. هنگامی که به Armadillo می‌رسد، اساسا با یک شهر ارواح روبرو می‌شوید. ساکنین به شما می‌گویند که این شهر زمانی بزرگ و پرجمعیت بوده و بیماری و مرگ این بلا را بر سر آن آورده است. آن‌ها از شمایلی صحبت می‌کنند که گاهی اوقات در شهر پرسه می‌زند، شمایلی که کت و شلواری به تن و کلاهی بر سر دارد. کلبه‌ی مرد عجیب را نیز می‌توان در بازی پیدا کرد. این کلبه حاوی نشانه‌ها و نقاشی‌هایی است که میزان سطح اخلاقی شما را در هنگام رسیدن به آنجا نشان می‌دهد. همچنین یک نقاشی ناتمام در این کلبه وجود دارد که البته برای مدت زیادی ناتمام نمی‌ماند. اگر شما هر از گاهی به کلبه بازگردید، مشاهده می‌کنید که این نقاشی هر بار به کامل شدن خود نزدیک‌تر می‌شود تا این که سرانجام این نقاشی به پرتره‌ای کامل از مرد عجیب ختم می‌شود. اگر بعد از کامل شدن نقاشی، به آینه داخل کلبه نگاه کنید، مرد عجیب را می‌بینید که پشت سر شما ایستاده است ولی اگر سرتان را برگردانید ناپدید می‌شود.

هنوز مشخص نیست که مرد عجیب از کجا آمده است. گمانه‌زنی‌های در این خصوص وجود دارند که اشاره می‌کنند او یک شخصیت کتاب مقدس است؛ شاید یک شیطان یا یک فرشته و یا شاید او خود مرگ باشد. هیچکس نمی‌داند. تنها چیزی که از گذشته او می‌دانیم دو کلمه‌ای است که او هنگام دورشدن از جان در عنوان نخست به زبان آورد: “Damn you”؛ جان بعد از این اتفاق شروع به گریه کردن می‌کند و مرد عجیب در واکنش به آن می‌گوید: “بسیاری گریه می‌کنند”.

آن‌ها برای گاوها می‌آیند

حضور موجودات فضای در عناوین راک‌ استار چیزی جدیدی نیست. بازی‌بازان در عنوان GTA V نیز بیگانگان را پیدا کردند و تقریبا در تمامی عناوین راک استار تا به این تاریخ، به موجودات فضایی اشاره شده است. با این حال موجودات فضایی موجود در Red Dead Redemption 2 بسیار مرموز هستند و حتی بازی‌بازان هنوز نتوانسته‌اند همه آن‌ها را پیدا کنند. یکی از یوفوها حوالی ساعت دو شب بر فراز خرابه‌های cult’s mass suicide پدیدار می‌شود. دیگری را می‌توان بعد از صعود به Mount Shann پیدا کرد و به وضوح دیده می‌شود که در تاریکی شب در آسمان حرکت می‌کند. اگر چه به نظر همین دو یوفو هم کافی هستند ولی این امکان وجود دارد یوفوهای دیگری نیز در بازی باشند که هنوز کشف نشده‌اند.

بعد از پیدا کردن دو جسد یخ‌زده از مهاجران در Grizzlies، یک نقشه پانورامیک کشف می‌شود. این نقشه یک نقاشی از صخره‌ای در Mount Shann است و حاوی شش‌ نقطه است که به جلو اشاره می‌کنند و هر کدام از این نقاط به مکان‌هایی مرتبط است که در آن‌ها یوفو دیده شده است؛ با این حال سایر نقاط موجود در نقشه هنوز کشف نشده‌اند. هنوز راز و رمزهایی در این مورد وجود دارد و به نظر می‌رسد که آن‌ها هویتی مافوق طبیعی دارند. آیا آن‌ها موجودات فضایی هستند؟ یا روح؟ یا خون‌آشام؟ این هم یکی دیگر از رازهای Red Dead Redemption 2 است.

ناپدید شدن شاهزاده Isabeau Katharina Zinsmeister

یک دیگر از رازهای محبوب در بازی، ناپدید شدن شاهزاده Isabeau Katharina Zinsmeister از لوکزامبورگ است که یکی از راکدترین پرونده‌های بازی به شمار می‌رود. در Van Horn پوستری گم‌شده را می‌توان پیدا کرد که به شرح جزئیات پرونده پرداخته است؛ این که چگونه Isabeau هنگامی که تنها 5 سالش بوده از کابین ناپدید شده است و حال 15 سال از گم شدن او می‌گذرد.

سرنخ‌هایی در این خصوص که بتوان به آن‌ها اتکا کرد، بسیار کم هستند. بخشی از وسایل سفر که به اسم شاهزاده هستند و حاوی مهر سلطنتی لوکزامبورگ می‌باشد را می‌توان در فروشگاهی در Van Horn پیدا کرد، اما این تمام سرنخ ماست. ما هیچگونه اطلاعات دیگری نداریم. این نوع ناپدید شدن با توجه به این موضوع که صرف نظر از گروه‌های قاتل بیشماری که در سرتاسر نقشه پخش شده‌اند، حداقل چهار قاتل سریالی (از نوع انسان!) نیز در جهان Red Dead Redemption 2 وجود دارند، به طور ویژه‌ای نگران‌کننده‌ است. شانس پیدا کردن شاهزاده Isabeau بعد از 15 سال بسیار ناچیز به نظر می‌رسد ولی به هر حال این موضوع باید به دلیلی در بازی گنجانده شده باشد، اینطور نیست؟ شاید او همان جایی رفته باشد که Gavin رفته است.

Gavin کدام گوری است؟

یک پرونده دیگر از اشخاص گم شده، پرونده‌ای است که در هنگام تجربه بازی با آن روبرو می‌شوید و حتی سرنخ‌هایی کمتر از پرونده شاهزاده گم شده دارد. سخت است که Nigel را نادیده گرفت (این با شخصیتی که در عنوان نخست حضور داشت فرق دارد)؛ مردی که در جای جای جهان بازی در حال داد زدن در مورد گم شدن دوستش Gavin دیده می‌شود. در مورد سرنخ‌ها، این تمام چیزی است که وجود دارد؛ Nigel و Gavin در جستجوی خوشبختی به آمریکا آمده‌اند و خب اوضاع بر وفق مرادشان پیش نرفته و یک روز صبح Gavin غیبش زده است. این تمام ماجراست! این راز سرپوشیده باقی مانده است و سرنخی هم در دست نداریم. Nigel بقیه عمر خود را جستجوی Gavin گذرانده و اگر بعد هشت سال تمام جستجو، موفق به پیدا کردن او نشده است، شاید Gavin برای همیشه رفته باشد.

مرد خرس-خوکی ترسناک

یک دانشمند دیوانه که خودش را فرانکنشتاین نامیده، یک هدیه کوچک برای بازی‌بازان کنجاو به یادگار گذاشته است. اگر از پنجره‌ی طبقه‌ بالای خانه‌ای در نزدیکی Van Horn داخل بروید، با منظره زشتی روبرو می‌شوید که احتمالا اشاره‌ای به South Park نیز داشته باشد. مرد خرس خوکی (The ManBearPig) که در چندین اپیزود South Park از جمله اپیزودی که به Red Dead Redemption 2 اشاره داشت، حضور داشته است، موجودی است که با اعضای حیوانات مختلفی سرهم شده است؛ بازوهای مختلف، سر یک گراز و قلب یک خرس. خوشبختانه این موجود زنده نیست با این وجود هنوز هم ترسناک است. اما در هر صورت راز واقعی در مورد این موجود نیست بلکه در مورد خالق آن است. هویت این شخص و این که چرا به نظر می‌رسد او پروژه خود را رها کرده است هنوز نامعلوم است.

ماسک‌های Undead Nightmare و سایر یافته‌ها

در جریان تجربه Red Dead 2 به نشانه‌های کوچکی در مورد یک بسته الحاقی جدید شبیه به Undead Nightmare برمی‌خوریم که اشاره دارند این بسته الحاقی در راه است. برای آن دسته از افرادی که در جریان نیستند باید بگویم که Undead Nightmare اسم یک بسته گسترش‌دهنده تک نفره با تم زامبی در نسخه اول Red Dead Redemption بود که در آن با ماسک Aztec و یک خدای باستانی سروکار داشتیم. در Red Dead Redemption 2 این ماسک‌ها را می‌توان در سه مکان پیدا کرد و متن Aztec که بر روی دیوار ساختمانی در Blackwater نوشته شده است، اخیرا ترجمه شده و به خدایی ربط داده شده است که طاعون نامیرا را در بسته گسترش‌دهنده اصلی به وجود آورده بود.

همچنین یک شهر رهاشده با نام Pleasance در بازی وجود دارد که احتمالا اشاره‌ای به The Walking Dead باشد و نشانه‌ای از یک بسته الحاقی مافوق طبیعی جدید. اگر این موارد همگی واقعیت داشته باشند (وجود زامبی‌هایی در انباری در Pleasance، ماسک‌ها و متن پیدا شده در Blackwater) احتمال دارد که یک بسته گسترش‌دهنده جدید با محتوایی مافوق طبیعی واقعا در دست ساخت باشد. شاید هم تمامی این موارد فقط نوعی ایستراگ باشند ولی به هر حال رویاپردازی در این مورد، بیشتر سرگرم‌کننده است.

مراسم Pagan

در نزدیکی Strawberry می‌توان یک مکان عجیب و غریب با سمبل‌های غیرعادی، ترکیبی از سنگ‌ها و یک جسم نصف شده که ماسکی بر سر دارد را پیدا کرد. Red Dead Redemption 2 از لحاظ صحنه‌های شامل قطع عضو و کشت و کشتار هیچ کم و کاستی ندارد ولی این مورد به خصوص، همه را گیج کرده است. به نظر می‌رسد که مراسمی برای قربانی کردن به وقوع پیوسته است و ظاهرا کسی نمی‌داند که چرا و توسط چه کسی این مراسم انجام شده است. در ابتدا بازی‌بازان برای بررسی این مورد، محیط پیرامون مراسم را در جستجوی این که بفهمند چه اتفاقی رخ داده است،کاوش کردند و یا ماسکی که بر روی جسد نصف و نیمه باقی مانده بود را مورد بررسی قرار دادند. بازی‌بازان خیلی سریع متوجه اجساد قربانی‌شده در اطراف سایت شدند. ظاهرا بسته به اقدامات شما، ممکن است اتفاقات زیادی رخ دهد (که شاید همه آن‌ها عمدی نباشند)، اما معمای این سایت هنوز هم حل نشده باقی مانده است. اجساد مختلفی که در حال تجزیه هستند و یا قطع عضو شده‌اند را می‌توان اطراف سایت پیدا کرد و سمبل‌هایی مشابه آن چه که در سایت دیده می‌شوند، در جای جای نقشه و باتلاق Lagras پیدا شده‌اند. بازی‌بازان تقریبا هر چیزی را برای گرفتن واکنشی از سایت امتحان کرده‌اند و این تلاش‌ها هنوز هم ادامه دارد. شاید یک روز، ترکیبی تصادفی از قربانی‌ها، واکنشی را باعث شود که طرفداران به دنبال آن هستند.

کلکسیونی از موارد مافوق طبیعی

Red Dead Redemption 2 پر از محتویات مافوق طبیعی است. در غاری مسدود شده با سنگ، احتمالا یک غول از پشت سنگ‌ها با شما در مورد این که چقدر تنها است صحبت می‌کند و این که او نمی‌تواند از آن جا بیرون بیاید چرا که خیلی بزرگ است. باور کردن چیزی که نمی‌شود دید خیلی سخت است، اینطور نیست؟ جالب است بدانید که اسکلتی از یک انسان غول پیکر در Mount Shann پیدا شده است که به نوعی وجود غول در پشت تخته‌سنگ‌ها را نیز ثابت می‌کند.

جادوگران نیز ممکن است در جهان بازی وجود داشته باشند اگر چه اثبات این موضوع دشوار است. می‌توان دیگی که در حال تهیه نوعی معجون است را در حوالی کلبه‌ای پیدا کرد که خود ظاهری شبیه به کلبه جادوگران دارد. اگر از این معجون بخورید بیهوش خواهید شد و چندین ساعت بعد در مکانی دور از کلبه بیدار خواهید شد. یک پیرزن دیگر را می‌توان در مکانی دیگر پیدا کرد که آرتور اشاره می‌کند شبیه به جادوگران است ولی مدارک کمی برای اثبات آن وجود دارد. تصور می‌شد که یک گرگ‌نما نیز در بازی وجود داشته باشد ولی طرفداران ثابت کردند که او فقط مردی عجیب است که در یک غار زندگی می‌کند. یک خون‌آشام در خیابان‌های Saint Denis پرسه می‌زند و بعد از دنبال کردن سرنخ‌هایی که به جا گذاشته است، می‌توانید او را بر سر جسد آخرین قربانی‌اش پیدا کنید. می‌توانید او را بکشید که در نتیجه آن خنجری جدید دریافت خواهید کرد و یا می‌توانید دست و پایش را بسته و او را به محل رمز و راز بعدی بیاورید….

کلیسای کوچک

یک کلیسای رهاشده و پوشیده از خز را می‌توان در bayou پیدا کرد. این کلیسا که با نیمکت‌ها و صلیبی کوچک کامل شده است، احتمالا زمانی مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال با توجه به سایز این کلیسا، ممکن است این سوال پیش بیاید که چه کسی از آن استفاده کرده است؟ چه کسی این کلیسای کوچک را ساخته است و چه کسی در آن به نیایش پرداخته است؟ و چرا این کلیسا رها شده است؟ قطعا این کلیسا مکانی مقدس است  چرا که اگر بازی‌بازان دست و پای خون آشام را بسته و او را در محراب این کلیسا قرار دهند، خون‌آشام بلافاصله می‌میرد. سولات بی‌ جواب بسیاری در مورد این کلیسا وجود دارند و طرفداران حتی نمی‌دانند برای یافتن جواب این سوالات، از کجا شروع کنند.

سه شهاب‌ سنگ

این یکی دو لایه دارد. اول این که بازی‌بازان تنها توانسته‌اند دو عدد از سه شهاب‌ سنگ قابل کشف در لیست موجودی خود را پیدا کنند. دوم این که بازی‌بازان مطمئن نیستند که شهاب‌ سنگ سوم حتی وجود داشته باشد. اولین شهاب‌ سنگ در کابینی که سوراخی در سقف دارد و پر از اجساد مرده است، پیدا شده است و ظاهرا شهاب‌ سنگ به کابین برخورد کرده و افراد داخل آن را کشته است، شهاب سنگ را می‌توان برداشت و هنگام که آن را در موجودی خود قرار می‌دهید “Carrying 1 of 3” خوانده می‌شود. با این حال تعدادی از بازی‌بازان گزارش داده‌اند که در موجودی آن‌ها “Carrying 1 of 99” نشان داده شده است و این موضوع شک و تردیدهایی را در مورد تعداد واقعی این شهاب‌ سنگ‌ها برانگیخته است. یکی از بازی‌بازان با راک استار تماس گرفته و در مورد تعداد این شهاب‌ سنگ‌ها از آن‌ها پرسیده است و راک استار تائید کرده است که سه شهاب‌ سنگ در بازی وجود دارد.

دومین شهاب‌ سنگ را می‌توان در نزدیکی Roanoke و در یک دهانه بزرگ پیدا کرد. این شهاب‌ سنگ به شما 10 درصد استقامت بیشتر در مقابل آب داغ می‌دهد و این موضوع سبب شده است که بازی‌بازان بیشتر به دنبال شهاب‌ سنگ سوم و قدرت‌های موجود در آن باشند. با این حال هنوز این شهاب سنگ پیدا نشده است. بعضی‌ها معتقدند که این شهاب سنگ در یک دریاچه افتاده است و برخی می‌گویند که این شهاب سنگ ارتباطی با سایر یوفوهای پیدا نشده دارد و بعضی نیز متقاعد شده‌اند که این یکی اصلا وجود ندارد. حال این فرصت را دارید که تاریخ‌ساز شوید و راز شهاب سنگ سوم را کشف کنید. دوباره به سراغ Red Dead Redemption 2 بروید و جستجو را شروع کنید!

راز و رمزهای فراوانی در Red Dead Redemption 2 وجود دارند و بسیاری از آن‌ها نیز حل نشده‌اند. خوشبختانه جامعه بازی‌بازان هنوز افراد زیادی را در خود دارد که مشتاقانه به دنبال حل این رازها هستند.

عنوان Red Dead Redemption 2 در حال حاضر بر روی کنسول‌های ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 در دسترس قرار دارد.

منبع : وینفون
283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mr.morgan
پاسخ دهید دوشنبه 7 مرداد 1398

سلام
این شاهزاده ایزابل فکر کنم پیداش کردن تو تکه قفل بازی که باز میشه ظاهرا زنی رو پیدا کردن که به همین شاهزاده مربوطه
و یکی دیگه هم تو منطقه پولدارا اگه خوب بگردید میتونید یه اتاقک رو پیدا کنید که دختری درون اون اتاقک زندانی و همیش چیزای عجیبی رو باخودش میگه اینم ممکنه به شاهزاده گم شده مربوط باشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,