_آموزش پنل جدید

افزودن مناسبت ها و تعطیلات ۱۳۹۹ به Outlook و همچنین تقویم گوگل و سایر حساب ها

باز هم سال نو شد و باز هم مناسبت های تقویم. سال نوی همگی مبارک وینفونی های عزیز! با وینفون همراه باشید تا چگونگی افزودن تقویم را مثل هر سال مرور کنیم…

از آن جا که قبلا زحمت تهیه‌ی آموزش این کار توسط امیر زمانی کشیده شده و با تشکر از او، زحمت زیادی نمی‌کشم و همان مطالب را برای شما قرار می‌دهم و فقط نکاتی را اضافه می‌کنم.

آموزش افزودن مناسبت ها و تعطیلات به تقویم Outlook:

همان‌طور که می‌دانید، سیستم عامل ویندوز ۱۰ به صورت پیش‌فرض از تقویم خورشیدی پشتیبانی می‌کند و تقویم Outlook تعطیلات ایرانی و اسلامی را به صورت محدودی نمایش می‌دهد. اما با استفاده از این فایل ها که در ادامه برای دانلود در دسترس قرار گرفته‌اند شما می‌توانید تمام مناسبت ها را به تقویم خود اضافه کنید.

دانلود مناسبت ها و تعطیلات ۱۳۹۹

قبل از شروع باید بدانید که اگر می‌خواهید از این مناسبت ها فقط در یک رایانه استفاده کنید، کافیست که فایل های دانلود شده را باز کنید تا به صورت خودکار به تقویم رایانه‌ی شما منتقل شوند. اما اگر می‌خواهید این مناسبت ها را به حساب خود اضافه کنید تا بتوانید به صورت همگام از آن در تمام دستگاه های خود استفاده کنید، روش زیر را دنبال کنید:

 • برای شروع باید یک حساب مایکروسافت یا یک ایمیل در سرویس Outlook داشته باشید که می‌توانید از طریق لینک live.com این حساب را ایجاد کنید. اگر از قبل حساب مایکروسافت دارید، از طریق لینک ذکر شده، وارد حساب خود شوید.

 • بعد از ورود به حساب، با صفحه‌ی بالا مواجه خواهید شد. حال از قسمتی که مشاهده می‌کنید، گزینه‌ی تقویم (Calendar) را انتخاب کنید تا صفحه‌ی زیر باز شود.

 • حال روی New Calendar کلیک کنید و با انتخاب یک نام دلخواه، یک تقویم جدید ایجاد کنید (مثلا تعطیلات ۱۳۹۸). همچنین می‌توانید با کلیک راست بر روی تقویم ایجاد شده، رنگ نمایشی دلخواهتان را تغییر دهید (مثلا تعطیلات را قرمز و مناسبت ها را آبی کنید).

 • اکنون روی Discover calendars کلیک کنید تا صفحه‌ای مانند صفحه زیر باز شود. در این صفحه از بخش Import calendar روی گزینه From file کلیک کنید.

 • اکنون در پنجره‌ای که باز شده، تقویمی را که ایجاد کرده بودید را انتخاب کنید، سپس فایلی که دانلود کردید را از قسمت Choose an .ICS file، انتخاب کنید و در انتها روی Import کلیک کنید (یک مرتبه دیگر برای فایل دوم، مرحله 3 تا 5 را تکرار کنید).

 • اکنون مشاهده می‌کنید که مناسبت ها به تقویم اضافه شده‌اند.

چگونه از تقویم Oulook در گوشی یا رایانه‌ی خود استفاده کنم؟

اگر شما از گوشی یا رایانه‌ی ویندوزی استفاده می‌کنید، تقویم Outlook به صورت پیش‌فرض بر روی سیستم شما موجود است. کافی است حساب مایکروسافت خود را وارد ویندوز دستگاه خود کنید تا تقویم Outlook آن با تقویم حساب شما همگام سازی شود.

دستگاه غیر ویندوزی دارید؟

در این جا شما دو راه دارید:

 • راه اول آن است که پس از اضافه کردن این مناسبت ها به حساب اوتلوک خود، برنامه‌ی Outlook را برای دستگاه خود دریافت کنید و تمام.
 • راه دوم آن است که این تقویم ها را به حساب دیگری مانند Gmail خود اضافه کنید.
242 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  هنوز دیدگاهی ثبت نشده
  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,