_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

15 بازی دشوار سال 2018

بازی‌های دشوار زیادی وجود دارند که ما را به چالش می‌کشند و ما را وادار می‌کنند که واقعاً با مکانیزم و گیم ‌پلی بازی دست و پنجه نرم کنیم و برای حل و تکمیل کردن آن‌ها بسیار تلاش کنیم ولی با وجود اینکه این دشواری‌ها در هر بازی ممکن است بازیکن را با مشکل و نارحتی مواجه کند، این بازی‌ها جایگاه بزرگی در قلب بازیکنان دارند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

نکته‌ای که درمورد این بازی‌ها بسیار لذت‌بخش جلوه می‌کند این است که باید درک صحیحی از موقعیت‌ها و موانع موجود در بازی داشته‌باشید و با توجه به این دانش‌ها و مهارت‌ها سخت‌ترین چالش‌ها و مراحل را پشت سر بگذارید و این مورد زمانی به اوج جذابیت خود می‌رسد که سطح گیم‌پلی بازی تعادل مناسبی بین دشوار و عادلانه داشته باشد و بتوانید دانش و مهارت‌های خود را برای روبه‌رویی با چالش‌ها رو کنید. ما در سال 2018 شاهد انتشار بازی‌های دشوار زیادی بودیم و می‌خواهیم که در این مقاله به 15 عدد از این بازی‌ها اشاره کنیم. بگذارید که بدون مقدمه وارد اصل مطلب شویم.

 BELOW

بازی BELOW، حدود پنج سال است که در حال توسعه است و این زمان زیادی برای انتشار یک بازی محسوب می‌شود. در اواخر سال 2018 بالاخره ما موفق شدیم که این بازی را انجام دهیم. درحالی که بحث‌هایی در مورد این که این بازی بسیار دشوار است وجود دارد ولی این مورد می‌تواند در مورد بازی BELOW کمی بی‌انصافانه باشد به خصوص اینکه اغلب اوقات بازی موفق به پیدا کردن تعادل مناسبی بین سطح دشوار و منصفانه می‌شود. مبارزه با چالش‌های سخت و ترسناک و حرکت کردن در فضای بازی می‌تواند به همان اندازه‌ای برای شما رضایت‌بخش باشد که از این بازی انتظار دارید.

ASHEN

Ashen تجربه‌ای بسیار آشنا برای کسانی است که در دهه گذشته بازی‌های ویدیویی  Soulsborne را از کمپانی TheSoftware بازی می‌کرده‌اند و در حقیقت همه‌ی نشانه‌های دشواری و سختی‌های این بازی‌ها، در بازی Ashen کاملاً مشهود است. مبارزه‌ها به صورت کاملاً دقیق و سنجیده است و حتی برخورد‌های عادی نیز در این بازی می‌تواند بسیار چالش‌ برانگیز باشد به خصوص اگر دشمنان با تعداد نفرات بیشتری به شما حمله کنند. مبارزه با رییس‌های بزرگ نیز در این بازی بسیار هیجان‌انگیز است. همچنین یادگیری یافتن مکان دقیق دشمن می‌تواند به اندازه‌ی یادگیری الگو‌های حمله و استراتژی در این بازی مهم باشد و می‌تواند یکی از نقاط قوت شما را در این بازی شکل دهد. قطعاً این بازی نسخه‌ی کوچکتری از بازی‌های Soulsborne است و نمی‌تواند به اندازه‌ی آن‌ها قدرت‌نمایی کند ولی برای افرادی که به دنبال این سبک از بازی‌ها هستند می‌تواند تجربه‌ی خوبی برای آن‌ها باشد.

DARK SOULS REMASTERED

درمورد Souls حرف زدیم، در سال 2018 از طرف کمپانی TheSoftware نسخه‌ی جدید و با جلوه‌های بصری و نمایشی به‌روزی از این بازی منتشر شد تا یک بار دیگر به ما یادآوری شود که چرا نسخه‌ی ابتدایی این بازی در سال 2011 طوفان به پا کرد و بسیار مورد توجه قرار گرفت. از میان تمامی بازی‌های Dark Souls شاید این نسخه‌ی بازسازی شده بهترین تعادل ممکن را بین سطح دشوار و منصفانه (به جز در چند مورد) این بازی‌ها داشته باشد و وارد شدن به دنیای تاریک و روبه‌رو شدن دوباره با لوردران می‌تواند بار دیگر یک تجربه‌ی عالی را از آنچه از این بازی به خاطر داریم، برای ما رقم بزند.

MONSTER HUNTER WORLD

بازی Monster Hunter World یکی از عادلانه‌ترین بازی‌ها در سطح دشواری در این مقاله است و در حقیقت یکی از ساده‌ترین بازی‌هایی است که شرکت کپکام تا کنون منتشر کرده‌است و با این وجود تمامی نقاط قوت اصلی و مکانیک اساسی پیشینیان خود را حفظ می‌کند، و در تلاش برای دسترسی و موفقیت بیشتر از سایر بازی‌های این کمپانی است و این امر با توجه به کیفیت بی حد و حصر و بسیار زیبای بازی و سطح منصفانه‌ی آن تا حدودی برآورده شده‌است و این بازی را به یکی از راحت‌ترین بازی‌های موجود در این مقاله تبدیل کرده است. با این وجود هنوز این بازی می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. بعضی از هیولاهای بزرگی که تعداد آن‌ها در این بازی بسیار زیاد است، می توانند خسارت بسیار زیادی به بار آورند و آسیب زیادی به شما برسانند و به همین دلیل اغلب مبارزه‌ها و چالش‌ها طولانی‌ هستند و نیاز به توجه و دقت زیادی دارند به طوری که یک اشتباه کوچک می‌تواند منجر به شکست شما شود و مجبور شوید که دوباره از ابتدا بازی را شروع کنید. نکاتی مانند حفظ کردن الگو‌های حمله و استفاده‌ی دقیق از سلاح‌ها می‌تواند در پشت سر گذاشتن چالش‌های این بازی به شما کمک کند.

MONSTER HUNTER GENERATIONS ULTIMATE

در حالی که Monster Hunter World این عنوان را در مسیر جدیدی قرار داد، برای آن‌هایی که به دنبال بازی بیشتر سنتی بودند، کپ‌کام Generations را بر روی سوئیچ انتخاب کرد و درحالی که برخی ممکن است از فقدان ارتقا و جلا و ضعف در کیفیت و گرافیک این بازی در مقایسه با Monster Hunter World صحبت کنند، با این حال این بازی همان عنوان مورد علاقه‌ی بسیاری از بازیکنان خواهان این سبک است و می‌تواند برای آن‌ها بسیار لذت‌بخش باشد. فقدان این بهبودها همچنین باعث شد که سری Generations چالش برانگیزتر از بازی‌های گذشته‌ی Monster Hunter باشد. به خصوص اگه درجه دشواری این بازی در درجه نهایی G گذاشته شود، می‌تواند Generations در سطح بسیار بی رحم و وحشیانه‌ای قرار گیرد و این بازی را بسیار دشوار کند.

CELESTE

دشواری در Celeste بسیار اهمیت دارد، نه تنها به این دلیل که مکانیک و طراحی سطح بازی حول آن می‌چرخد، بلکه داستان بازی نیز تحت تاثیر این مورد است. صعود از کوه به اندازه یک چالش مبارزه‌ای در این بازی برای بازیکنان چالش‌برانگیز است و همچنین باید به اندازه‌ی مادلین (شخصیت بازی) در غلبه بر کش‌مکش‌های شخصی‌اش، پشتکار داشته باشید و به طور شگفت‌انگیزی این پشت‌کار شما به عنوان تلاش‌های کارکتر‌تان بازتاب می‌شود. سطح دشواری بازی Celeste نیز نسبتاً آسان است و با کمک چیز‌هایی مانند respawn‌ها می‌توانید چالش‌های این بازی را پشت‌سر بگذارید و خود را برای چالش‌های آینده آماده کنید. تنها چیزی که در این بازی میان شما و چالش بعدی قرار دارد این است که به چه اندازه از چالش فعلی با موفقیت خارج می‌شوید.

DARKEST DUNGEON

بازی Darkest Dungeon در سبک جهان باز، توانست راه خود را برای انتشار در سال 2018 برای کنسول های نینتندو ایکس باکس وان ایکس باز کند که داستان اصلی بازی در مورد گروهی از افراد با مهارت‌های خاصی است که برای سفر هراس‌آوری آماده کنند. برنامه‌ریزی تاکتیک‌ها، اجرای آن‌ها تا حد کمال، مدیریت حذب خود و اطمینان از اینکه همه آن‌ها زنده می‌مانند و بسیاری دیگر از این موارد همه با تجربه‌ای که می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد به هم می‌رسند و کامل می‌شوند، اما این سطح از دشواری به همان اندازه‌ای رضایت‌بخش است که بازیکنان از این بازی انتظار دارند و به همین دلیل ذاتاً اعتیاد آور و قانع‌کننده است.

MEGA MAN 11

سطح دشواری بازی Mega Man 11 موردی نیست که برای همه جالب باشد و در حقیقت این بازی بسیار قدیمی است و دشواری یکی از نقاط مثبت این بازی محسوب می‌شود. یافتن و روبه‌رویی با دشمن‌ها، مبارزه با نابودگر‌ها و از بین بردن آن‌ها در سطح‌های مختلفی از بازی، رویارویی با رییس‌های بزرگ چالش برانگیز و بخش‌های بسیار دشوار بازی همگی با هم ترکیب می‌شوند تا این عنوان را به یک بازی کاملاً چالش برانگیز و دشوار تبدیل کنند. حتی در برخی از قسمت‌های بازی سطح آن بسیار بی‌رحمانه و غیر منصفانه دشوار می‌شود. با اینحال پشت سر گذاشتن این چالش‌ها می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد و به خصوص زمانی که شما متوجه می‌شوید که کدام توانایی‌ها می تواند برای رویارویی با چالش‌های جدید موثر واقع شوند.

INTO THE BREACH

بازی Into the Breach ممکن است یک عنوان فرعی از بازی FTL (که بسیار چالش برانگیز و گاهی اوقات خسته کننده بنظر می‌رسد) باشد ولی اشتباه نکنید این بازی تجربه‌ی آسان‌تری نسبت به نسخه‌ی قبلی به شما ارائه می‌دهد. مبارزه کردن با دشمنان در ابتدای بازی فوق‌العاده سخت (هر چند غیر ممکن نیست) است و خطر از دست دادن بهترین واحد و جوخه، همیشه به عنوان یک خطر بزرگ شما را تهدید می‌کند. توانایی حفظ مهارت‌ها و یادگیری استراتژی‌ها و ارتقا‌ها باعث می‌شود که سطح دشواری این بازی آسان‌تر شود اما باید بسیار مراقب باشید و دقت زیادی را در حفاظت از واحد‌های اصلی خود به کار گیرید زیرا کاهش چشم‌گیر این واحد‌ها ممکن است بسیار ویرانگر باشد.

SCUM

بازی‌های بقا (Survival) که اغلب به صورت چند نفره اجرا می‌شوند،  بسیار چالش برانگیز هستند، اما عنوان SCUM کمی بیشتر از سایر بازی‌ها در سبک بقا دشوارتر و چالش برانگیز‌تر به نظر می‌رسد. تعداد چیز‌هایی که در این بازی باید با آن‌ها مقابله کنی و برای زنده‌ماندن شخصیتتان تلاش کنید بسیار زیاد است و حتی ممکن است چالش‌هایی وجود داشته‌باشند که واقعاً مضحک باشند. بسیاری از بازیکنان حتی ممکن است به این نتیجه برسند که به دلیل همین موردی که اشاره کردیم این بازی کمی کسل کننده است و در این استدلال مطمئنی وجود دارد، با اینحال مراحل چالش برانگیزی که در این بازی برای زنده ماندن باید طی شود باعث شده است که این بازی در لیست دشوارترین بازی‌های 2018 قرار بگیرد.

DONKEY KONG COUNTRY TROPICAL FREEZE

در عصری که نینتندو عناوینی چون سوپر ماریو و Kirby را برای این پلت‌فرم تهیه کرد با وجود این که این دو بازی طرفداران زیادی را به خود جذب کرده بود و انجام آن‌ها به مهارت‌های خاصی در تمام طول بازی نیاز داشت و بسیاری از بازیکنان را به خود مشغول می‌کرد، با این وجود بسیاری از بازیکنان در لیست بازی‌های خود سری‌های  Retro’s Donkey Kong Country را نیز داشتند. بازی Tropical Freeze در سویچ نیز یک بازی کاملاً هوشمندانه و عالی است، درست همانطور که روی کنسول اولیه خود یعنی Wii U نیز بود، و مشکلی به جز طراحی سطح دشواری بازی نداشت. تمامی اقداماتی که شما باید در بازی انتجام دهید برای عبور از موانعی است که بازی بر راه شما قرار می‌دهد و رضایتی که بعد از بدست آوردن موفقیت در عبور از مراحل گاهاً بسیار چالش‌برانگیز برای شما بدست می‌آید، بی‌نظیر است. نسخه‌ی سوئیچ این بازی دارای سطوح نسبتاً آسان‌تری است که مورد قدردانی بسیاری از بازیکنان است، ولی برای افرادی که می‌خواهند سطوح چالش‌برانگیز‌تری را از این بازی تجربه کنند شاید این نسخه زیاد  خوشایند آن‌ها نباشد.

 FROSTPUNK

در شرایط عادی، Frostpunk زیاد دشوار نیست و تنها بعضی اوقات ممکن است یک چالش نسبتاً سختی را مطرح کند، اما این مراحل نیز با اندکی کوشش و تلاش می‌توان این مراحل را طی کرد. با اینحال، برخی از مراحل سخت‌تر می‌توانند به طرز شگفت‌آوری چالش برانگیز و دشوار باشند. رویداد‌ها اغلب مشکلات جدید و غیر‌منتظره‌ای را به همراه دارند که باید با آن‌ها روبه‌رو شوید، در حالی که بازی نیز در روبه‌رویی با این مشکلات یاریتان می‌دهد. اداره‌ی یک جامعه به خودی خود می‌تواند سخت و دشوار باشد  و این مورد زمانی که شما سعی می‌کنید انسانیت خود را به عنوان یک رهبر حفظ کنید، می تواند بسیار دشوارتر و چالش برانگیز‌تر باشد. Frostpunk بازی است که در آن شما تا حد زیادی خود را در معرض دشواری قرار می‌دهید و به همین دلیل این عنوان یکی از سخت‌ترین تجربه‌های سال 2018 به حساب می‌آید.

DEAD CELLS

بازی Dead Cells نیز آن‌چنان دشوار نیست و در حقیقت یکی از راحت‌ترین بازی‌ها از نظر سطح دشواری در این لیست (سخت‌ترین بازی‌های 2018) محسوب می‌شود. به عبارتی دیگر Dead Cells عنوانی است که سطح منصفانه‌ای از دشواری را در جریانات مختلف بازی برای تجربه‌ی بازیکن مهیا می‌کند. این بازی یک سیستم پیشرفت صاف و هموار دارد و طی هر مرحله شمارا قدرتمند‌تر می‌سازد  و این بدان معناست که در انجام این بازی معمولاً به مشکل بر نمی‌خورید و واقعاً گیر نمی‌کنید، با این وجود در برخی از مراحل این بازی به خصوص در رویارویی با رییسان بزرگ ممکن است با چالش‌های نسبتاً دشواری برخورد کنید که موجب از دست‌رفتن قدرتتان و بازنده شدن شما شود.

DEATH’S GAMBIT

بازی Death’s Gambit یکی دیگر از عناوین در سبک مترویدونیا است که در چند ماه گذشته شاهد آن بوده‌ایم وبا وجود اینکه شایعات بسیاری در مورد عدم جذابیت و مطابقت لازم این بازی برای این سبک وجود دارد، این عنوان هنوز یک تجربه|‌ی بسیار عالی برای افرادی است که بدنبال تجربه‌ای همانند نسخه‌های Souls هستند. بعضی از سطوح بسیار دشوار در مراحل این بازی به چشم می‌آید که واقعاً چالش‌برانگیز هستند و گاهاً به عنوان یک ضعف برای این بازی به حساب می‌روند، ولی با وجود این مشکلات و شایعات این بازی هنوز عنوانی به حساب می‌آید که طرفداران این سبک می‌توانند از آن بسیار لذت ببرند. 

THE MESSENGER

بازی The Messenger یکی از جالبترین بازی‌ها درسبک بازی کلاسیک Ninja Gaiden است که تاکنون منتشر شده‌است. این بازی در سبک مترویدونیا است و با وجود سطح دشواری بالا باری دیگر هیجان ناشی از بازی کلاسیک Ninja Gaiden را برای بازیکنان تکرار می‌کند و آن‌ها را علاقه‌مند به انجام این تجربه می‌سازد. سطوح ناشناخته و دشوار این بازی اغلب دشمنان را با چالش هایی ترکیب می‌کند که عبور از آن‌ها نیاز‌مند توانایی‌های ماهرانه‌ای است. این مهارت‌ها می تواند به شما در عبور کردن از موانع و شکست دادن دشمنان به شما کمک کنند. همچنین دستیابی به برخی از مناطق مخفی در بازی بسیار مورد اهمییت است زیرا ممکن است در پشت سر گذاشتن برخی از مراحل بسیار چالش برانگیز شما را یاری دهد. بازی The Messenger همچنین دارای تعدادی مبارزات با رییس‌های بزرگ است که بسیار چالش‌برانگیز و دشوار است. طراحی عالی این مبارزات، این بازی را به یکی از بهترین بازی‌ها در سبک مترویدونیا تبدیل کرده‌است که طی چندین سال گذشته شاهد آن‌ها بوده‌ایم و هر نبرد یک بازی هیجان انگیز و به یاد ماندنی است.

در این مقاله تلاش ما بر این بود که برخی از دشوارترین بازی‌های سال 2018 را با اندکی توضیح به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز عنوانی را در نظر دارید که می‌تواند در بین این بازی‌ها قرار گیرد، می توانید نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

منبع :

GAMINGBOLT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Ashkan
پاسخ دهید چهارشنبه 26 دی 1397

سلام

من xbox one دارم و 500 گيگي حافظه خالي داره
حالا 15 گيگ فايل ويدئويي (فيلم) داخل دستگاه ريختم ك انگار از خود مرورگر دانلود كردم همشو

حالا هر كار مي كنم هيچ فايل ديگه رو نميتونم بريزم داخل دستگاه و همش ميگه حافظه دستگاه پُر شده و فايل ديگه اي نميتونيد بريزيد

به هر دري زدم نتونستم جواب بگيرم
تو يكي دو تا گروه ايكس باكس سوال كردم ك چندتايي پاسخ دادن ك همچين موردي براشون پي نيومده و با يكي دو نفر هم گفتن ك محدود هست حافظه براي فايل هاي ديگه

واقعا ممنون ميشم كمك كنيد ك اين مشكل رو حل كنم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,