_سرفیس پنل جدید

5 دلیل برتری Surface Go بر iPad راهنمای خرید دانش آموزان و مدارس

مایکروسافت و اپل نقاط قوت سخت افزاری و نرم افزاری منحصر به فردی را به کامپیوترهای شخصی افزوده‌اند. برای شرکت مایکروسافت شرکای سازمانی، حضور گسترده نرم افزاری، تسلط چندین دهه بر کامپیوترهای شخصی مترادف با بهره‌وری و محاسبات شخصی است. اما برای شرکت اپل دستگاه‌های رده بالا، هم افزایی سخت افزاری و نرم افزاری و فاکتورهای بسیار ارزشمند دیگر آن را به یک صنعت بزرگ تبدیل کرده است، استانداردی که رقبا با آن سنجیده می‌شوند و نیز مصرف‌کننده و رسانه.

در فضای کامپیوترهای شخصی، مایکروسافت چندین دهه است که مصرف کننده و تلاش‌های تجاری اپل را خرد کرده است. اما، هجوم آیفون اپل در نهایت منجر به مرگ استراتژی موبایل مایکروسافت شد. و iPad نیز بر بازار PC تبلت حاکم است و بر روی Surface 2-in-1 موفق مایکروسافت سایه انداخته است، هر چند که این دو دستگاه در دسته‌بندی محصولات متفاوتی قرار داشته باشند.

تبلت‌های جدید 7.9 اینچی و 9.7 اینچی اپل با اپل پنسیل (Apple pencil) همان بازار آموزشی را هدف قرار داده که مایکروسافت با Surface 2-in-1 جدید 10 اینچی، سرفیس پن (Surface Pen) و تایپ کاور (TypeCover) خود هدف قرار داده است. در این مقاله پنج دلیلی که چرا مایکروسافت سرفیس گو (Surface Go) برای دانش آموزان بهتر است و سه دلیلی که چرا iPad اپل بهتر است ارائه خواهد شد. با وینفون همراه باشید تا بیشتر با این دو تبلت آشنا شویم.

چرا Surface Go

راه حل‌های سخت افزاری و نرم افزاری مایکروسافت در بین مدارس (و مشاغل) در سراسر جهان ارجحیت دارد. طبق گفته شرکت مشاوره Futuresource، سخت افزار مایکروسافت 44% بازار جهانی آموزش و پرورش را در ماه مه سال 2018 در اختیار داشت. این تسلط  بر بازار خود به یک رویکرد انتها به انتها می‌افزاید.

راه حل جامع مایکروسافت

زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری مایکروسافت با در نظر گرفتن و سنجش گزینه‌هایی که در اختیار می‌گذارد یک دارایی مهم برای هر نهادی از جمله مدارس، است. مایکروسافت با دستگاه‌هایی مانند Surface Go همکاری کلاس‌های سازمانی، نرم افزار Teams برای آموزش، مدیریت دستگاه، و نیز  Intune برای آموزش را  به ارمغان آورده است. و این با یک ابر پیشرو در صنعت و نرم افزار درجه یکی مانند آفیس 365 برای آموزش مکمل هم هستند.

وجود Surface Go در فضای آموزشی برمی‌گردد به ارزشی که مایکروسافت را یک سازمان موفق ساخته است. نرم افزارهای cross-platform آفیس 365 و وان نوت (Onenote)، Surface Pen و Windows Ink تجربیات کاربری فوق‌العاده‌ایی را به Surface Go آورده‌اند.

Windows Ink پادشاهی می‌کند

گرچه iPad با Apple pencil (بدون پاک کن) از جوهر دیجیتالی (digital inking) برخوردار است،  Windows Ink مایکروسافت به طور گسترده‌ایی در سیستم عامل و دیگر نرم افزارها ادغام شده است. مایکروسافت جوهر دیجیتال را به عنوان ورودی درجه یک در کنار صفحه کلید، تاچ، ماوس و صدا در ویندوز 10 و برای توسعه Surface Go قرار داده است. بنابراین، Surface Go با ابعادی شبیه نوت پد یک نوت پد دیجیتالی عالی است.

علاوه بر این، ترکیب‌های متفاوتی از کلیک در پاک کن Surface Pen اپلیکیشن‌های Windows Ink Workspace و همچنین اپلیکیشن‌هایی مانند وان نوت را اجرا می‌کند. دانش آموزان می‌توانند در اسناد آفیس بنویسند، وب گردی کنند، در اپلیکیشن مایکروسافت Mail ایمیل‌های خود را چک کنند و غیره.

نوشتن یک مکانیزم طبیعی برای بیان حالات انسان و همچنین ثبت و به اشتراک‌گذاری اطلاعات است. علی رغم سرازیر شدن تکنولوژی به مدارس، نوشتن بخش جدایی ناپذیر از تجربه تحصیلی و زندگی دانش آموزان است. به دست آوردن این تجربه طبیعی در بخشی از پلت فرم‌های دیجیتالی که دانش آموزان استفاده می‌کنند بخش مهمی از ادغام یکپارچه تکنولوژی در آموزش است. راه حل جوهر دیجیتالی گسترده سیستمی مایکروسافت Surface Go، پیوسته فرصت‌هایی را برای دانش آموزان فراهم می‌کند تا به صورت طبیعی از طریق نوشتن با آن ارتباط برقرار کرده و محتوای دیجیتالی ایجاد کنند.

در واقع امر، در اوایل سال جاری مایکروسافت، قلم کلاس درس مایکروسافت (Microsoft Classroom Pen) را معرفی کرد، که به طور اختصاصی برای دانش آموزانی طراحی شده که از Surface Go استفاده می‌کنند (هر چند که با دیگر محصولات نیز سازگار است). تیم سخت افزار مایکروسافت  برای تولید این قلم با دانش آموزان در داخل کلاس کار کرده است که از Surface Pen اورجینال کوچکتر است، نوک بادوامتری دارد، قطعات متحرک کمتری دارد و بندی برای اتصال به دستگاه دارد.

چند منظوره‌تر

Surface Go یک کامپیوتر شخصی 2-in-1 کامل ویندوز 10 است، در حالی که iPad یک تبلت لوحی با سیستم عامل موبایل است. تایپ کاور این سرفیس پایه و اساس تبلت Surface Go را به یک لپ تاپ کاملا کارا و البته کوچک مانند سرفیس پرو (Surface Pro) تبدیل می‌کند. مایکروسافت Surface Go را به صورت یک کامپیوتر شخصی کامل ساخته است تا کاربران بتوانند بدون هیچ محدودیتی، کاری را که می‌خواهند انجام دهند. در مقایسه با آن، آیپد 9.7 اینچی بدون صفحه کلید که فاقد پشتیبانی کامل از ماوس است محدودیت دارد. اپل اخیرا پشتیبانی از ماوس را (که در این زمان به عنوان یک گزینه قابلیت دسترسی است) برای توسعه سیستم عامل آیپد (iPadOS) اضافه کرده است. اگرچه این پلت فرم مبتنی بر موبایل هنوز فاقد قدرت کامل یک کامپیوتر شخصی ویندوز 10 است، اپل اما آن را در جایگاهی قرار داده که بیشتر کارهایی را که بیشتر مردم (از جمله دانش آموزان) در بیشتر اوقات انجام میدهند انجام دهد.

زمینه‌سازی برای آینده

راه حل‌های فناوری اطلاعات مایکروسافت بر دنیای تجارت، که در نهایت بسیاری از دانش آموزان به آن می‌پیوندند حاکم است Surface Go ، همکاری مایکروسافت و ابزارهای مدیریت دستگاهی مانند Teamsو آفیس 365 برای آموزش دانش آموزان را برای این محیط مایکروسافت محور آماده می‌کند.

گزینه‌های OEM

در نهایت، Surface Go به عنوان یک دستگاه آرمانی برای مدارس گزینه‌های بسیاری را فراهم می‌کند، هر چند شرکای OEM مایکروسافت انواع مختلفی از دستگاه‌ها را با قیمت‌های مختلف ایجاد می‌کنند که از Surface Go تقلید کرده باشند.

چرا iPad ؟ اهمیت اپلیکیشن‌ها

iPad شرکت اپل به گستره‌ایی از اپلیکیشنها دسترسی دارد که اکوسیستم مایکروسافت که از پشتیبانی ضعیفی برخوردار است هرگز از آن برخوردار نبوده است. میلیون‌ها توسعه‌دهنده اپل را به عنوان استانداردی برای پیروزی می‌دانند و دنباله روی شرکت در هر بخشی که در آن رقابت می‌کند از جمله آموزش هستند. بنابراین، آنها هاستی از اپلیکیشن‌های بسیار خوب ایجاد کرده‌اند.

iPad ارزانتر است

iPad با سایز 9.7 اینچ 329 دلار و با سایز 7.9 اینچ 399 دلار قیمت دارد و از (Entry Level) Surface Goکه 399 دلار قیمت دارد ارزنتر است. اگر اپل پنسیل 99 دلاری و سرفیس پن 99 دلاری را هم اضافه کنیم همچنان iPad گزینه مقرون به صرفه‌تری برای مدارسی است که در مضیقه مالی هستند. مدارس برای بهینه سازی مزایای Surface Go باید 100 دلار دیگر نیز برای تایپ کاور هزینه کنند. برای مدارسی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند Surface Go در مجموع 500 دلاری مقرون به صرفه نیست.

سیستم عامل موبایلی بهتر

iOS برای تحرک ساخته شده، سریع است و تاچ کارآمدی در مود تبلت دارد و بر مود تبلت ویندوز غلبه می‌کند. هم افزایی کلی سخت افزاری – نرم افزاری iPad یکدست‌تر و خوش ساخت‌تر از سرفیس و ویندوز 10 می‌باشد.

جمع بندی

Surface Go یکپارچه‌سازی بهتری در راه حل جامع فناوری اطلاعات مایکروسافت ارائه می‌کند، چند منظوره است، تجربه کاربری جوهر دیجیتال بهتری ارائه می‌کند، به عنوان یک کامپیوتر شخصی، قاطعانه ابزاری است که مشاغل از آن استفاده می‌کنند و به عنوان دستگاهی که ممکن است OMEs از آن تقلید کنند مقدماتی را فراهم می‌کند تا گزینه‌های بیشتری را در اختیار مدارس بگذارد.

iPad از پشتیبانی شخص ثالث بسیار بهتری برخوردار است، برای مدارسی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند گزینه بسیار مقرون به صرفه‌ایی است و تجربه کاربری تبلت بهتری دارد. اما همچنان، مایکروسافت Surface Go بیشترین مزایا را برای دانش آموزان و مدارس فراهم می‌آورد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , ,