_آموزش پنل جدید

9 راهکار مفید برای کنترل میزان صدا در ویندوز 10 تنظیم صدای ویندوز 10 در دستان شماست

در گذشته تعداد اندکی راه ساده و پیش فرض جهت کنترل صدای ویندوز سیستم کامپیوتر وجود داشت؛ اما امروزه با عرضه‌ی ویندوز 10 و گسترش روز افزون آن با قابلیت‌های جدیدی که در هر نسخه‌ی به‌روزرسانی افزوده می‌شود، راهکارهای کنترل صدای بیشتری در ویندوز به نسبت قبل جهت استفاده وجود دارد. روش‌هایی که تا قبل از ویندوز 10 وجود نداشتند.

همان‌طور که اشاره شد، این قابلیت‌ها برای ویندوز 10 در دسترس هستند و شما می‌توانید از آن‌ها جهت سهولت در کار خود استفاده کنید. اطلاعات اضافی در مطلب قابل مشاهده خواهد بود. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین راه‌های کنترل صدا در ویندوز ۱۰ می‌پردازیم.

کنترل صدای ویندوز 10 با استفاده از Hippo Remote Lite برای iOS

Hippo Remote Lite  یک برنامه‌ی رایگان برای iOS است که از طریق آن، شما کنترل از راه دوری در اختیار دارید که با استفاده از آن قادر به کنترل صدای ویندوز ۱۰ خواهید بود. برنامه‌ی Hippo Remote Lite محدوده‌ی مناسبی دارد و قابلیت‌ها و کاربردهای بسیاری را بصورت رایگان ارائه می‌دهد. شما به آسانی می‌توانید دستگاه iOS خود را به کنترل از راه دور برای ویندوز ۱۰ تبدیل کنید. کنترل کردن صدا نیز به طرز حیرت‌انگیزی آسان است. برای انجام این کار توسط این اپلیکیشن، کافیست مراحل زیر را انجام دهید.

 • برنامه‌ی Hippo Remote Lite را برای iOS دانلود کنید.
 • درون برنامه سرور متناسب با ویندوز ۱۰ را دانلود و نصب کنید (این ویژگی برای سیستم‌عامل مک و لینوکس نیز در دسترس است).
 • دستگاه iOS و سیستم کامپیوتر خود را به یک شبکه‌ی وای‌فای یکسان متصل کنید و ارتباط بین آن‌ها را برقرار کنید.
 • با استفاده از کلید صدا روی دستگاه iOS خود و یا نوار متحرک موجود در برنامه‌ی Hippo Remote Lite، صدا را در دستگاه ویندوزی کنترل کنید.

کنترل کردن صدا تنها کاری نیست که Hippo Remote Lite انجام می‌دهد. شما می‌توانید از آن به عنوان کنترل کننده‌ی صفحه کلید و همچین کنترل کننده‌ی رسانه‌ها استفاده کنید. به علاوه این برنامه از Boxee , XMBC و Plex نیز پشتیبانی می‌کند.

دانلود رایگان Hippo Remote Lite برای iOS

دانلود رایگان سرور برنامه Hippo Remote Lite برای Windows | Linux | macOS

کنترل صدا در ویندوز ۱۰ با استفاده از PC Remote برای اندروید

شما می‌توانید از PC Remote (در اندروید) برای کنترل صدا در ویندوز ۱۰ استفاده کنید. PC Remote را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید و نسخه سرور متناسب با ویندوز ۱۰ را در سیستم کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود نصب کنید. پس از آن شما می‌توانید با ایجاد اتصال بین دستگاه ویندوزی و اندروید از طریق شبکه‌ی وای‌فای یا بلوتوث، کنترل صدای ویندوز ۱۰ را مستقیماً توسط دستگاه اندرویدی به دست بگیرید. برای انجام این کار به شکل زیر عمل کنید:

 • PC Remote را برای دستگاه اندروید نصب کنید.
 • PC Remote را برای ویندوز ۱۰ دانلود و نصب کنید.
 • سیستم کامپیوتر خود و دستگاه اندرویدی را از طریق یک شبکه‌ی یکسان وای‌فای به یکدیگر متصل کنید. همچنین می‌توانید این‌کار را از طریق اتصال با بلوتوث انجام دهید.
 • صدای ویندوز ۱۰ را از طریق دکمه‌های کنترل صدا در دستگاه اندرویدی تنظیم کنید یا با استفاده از نوار متحرک درون برنامه PC Remote این‌کار را انجام دهید.

برنامه‌ی PC Remote مجموعه‌ای از قابلیت‌های دیگر را نیز برای شما فراهم می‌کند. به‌عنوان مثال، این برنامه دارای تعدادی کنترل کننده برای وضعیت‌های درون بازی است؛ بنابراین شما می‌توانید از PC Remote برای کنترل بازی‌های مورد علاقه خود استفاده کنید. همچنین PC Remote دارای قابلیت انتقال فایل، قابلیت پخش مستقیم تصویر دوربین دستگاه اندرویدی روی ویندوز ۱۰، راه‌اندازی و اجرای برنامه‌ها، شخصی‌سازی صفحه کلید و بسیاری از قابـلیـت‌های دیگر.

دانلود رایگان برنامه PC Remote برای اندروید | iOS
دانلود رایگان برنامه PC Remote برای ویندوز

استفاده از EarTrumpet برای کنترل صدای برنامه‌ها در ویندوز ۱۰

EarTrumpet یک نرم‌افزار منبع باز است که به شما کنترل بیشتری برای میزان صداهای ویندوز ۱۰ می‌دهد. بهترین ویژگی EarTrumpet این است که به شما امکان کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های چندگانه صوتی را برای یک دستگاه معین می‌دهد. به‌جای این‌که از کنترل پنل یا تنظیمات ویندوز ۱۰ استفاده کنید، EarTrumpet یک پنل مجزا برای اجرای صداهای ویندوز ایجاد می‌کند. با این حال بهتر است که EarTrumpet به‌طور کامل با ویندوز ۱۰ ادغام شده و به‌صورت یک برنامه‌‌ی اختصاصی ظاهر شود.

از دیگر ویژگی‌های آسان و کاربردی نرم‌افزار، این است که با کشیدن و رها کردن برنامه‌های صوتی در حال پخش، امکان کنترل آن‌ها مهیا می‌شود. علاوه بر این، امکان کنترل صدای هر برنامه را به‌صورت مجزا و تکی به شما می‌دهد.

دانلود رایگان EarTrumpet  برای ویندوز

محدود کردن میزان صدا در ویندوز ۱۰ با استفاده از Speaker Locker

گاهی اوقات، لازم است تا محدوده‌ی میزان صدای موجود در ویندوز ۱۰ را برای کاربران آن محدود کنید. برنامه‌ی Speaker Locker متعلق به شرکت GreenNatureSoft برای شما دقیقاً همین کار را می‌کند. برنامه ی Speaker Locker دارای چهار ویژگی است:

 • صدای بلندگو را در حالت سکوت نگه می‌دارد.
 • صدای بلندگو را در درجه‌ی بالاتری محدود می‌کند.
 • صدای بلندگو را در سطح معینی ثابت نگه می‌دارد.
 • صدای بلندگو را در حد پایین‌تری محدود می‌کند.

بهتر از همه، شما قادر خواهید بود محدوده‌های صدایی را در بازه‌های مختلف زمانی ترکیب و تنظیم کنید. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید میزان و سطح صدا را از ساعت ۶ صبح تا ظهر، روی کم‌تر از ۵۰ درصد و بعد از آن زمان تا ۵ بعد از ظهر را بالاتر از ۷۵ درصد تنظیم کنید.
برنامه‌ی Speaker Locker دارای قابلیت رمزگذاری است و کاربران اجازه‌ی دسترسی به آن‌را ندارند و نمی‌توانند برنامه را غیرفعال کنند. همچنین می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که با شروع به‌کار ویندوز فعال شده و کار خود را انجام دهد.

دانلود رایگان : برنامه ی Speaker Locker برای ویندوز

کنترل میزان صدا در ویندوز ۱۰ با استفاده از چرخ میانی موس

شما می‌توانید میزان صدای ویندوز ۱۰ را با چرخ میانی موس تنظیم کنید. برنامه‌ی Volumouse این اجازه را به شما می‌دهد تا از موس خود برای کنترل میزان صدای سیستم استفاده کنید. این نرم‌افزار اگر روی دکمه‌ی دیگری غیر از دکمه‌ی پیش‌فرض خود تنظیم شود می‌تواند بهتر عمل کند. به‌عنوان مثال، شما می‌توانید کاری کنید تا این نرم‌افزار فقط با نگه داشتن دکمه‌ی Left Ctrl کار کند و یا زمانی که علامت موس روی قسمت معینی از صفحه نمایش است عمل کند.

توسعه‌ دهنده‌ی این نرم‌افزار، تعدادی افزونه را برای این برنامه توسعه داده که به شما امکان کنترل پنجره‌های فعال و باز و بسته کردن درب CD-ROM/DVD را به‌وسیله‌ی موس می‌دهد.

دانلود رایگان Volumouse برای ویندوز

کنترل صدا روی صفحه نمایش ویندوز ۱۰ با استفاده از 3RVX

برنامه‌ی 3RVX دارای قابلیت های فراوانی برای کنترل صدا در صفحه نمایشگر ویندوز است. از تنظیم محدوده‌ی صدا در صفحه نمایش گرفته، تا تنظیم صدای اعلانات و دیگر امکانات که به‌صورت دستی قابل انجام هستند.

دانلود رایگان برنامه ی 3RVX برای ویندوز

کنترل میزان و حجم صدا با استفاده از Rainmeter Skins

Rainmeter Skins یک ابزار رایگان و سفارشی‌سازی برای ویندوز است. از آن بیشتر برای کنترل صدا در ویندوز ۱۰ استفاده می‌شود؛ اما قابلیت های بیشتری دارد. برخی از ویژگی‌های این نرم‌افزار عبارتند از:

 • کنترل کننده‌ی صدا: این نرم‌افزار این امکان را به شما می‌دهد تا به آسانی و به سرعت صدای ویندوز را بین بلندگو و هدفون جابه‌جا و تنظیم کنید.
 • Radian Linear Visualizer: یک صفحه‌ی تجسم کننده پخش صدای زنده همراه برای دسکتاپ شما با امکان به‌روزرسانی خودکار کاور آلبوم‌ها، همراه با تعدادی دیگر از گزینه‌های سفارشی دیگر.
 • دکمه صدا یا Volknob: با تنظیم یک دکمه، می‌توانید حجم صدا را در ویندوز تنظیم کنید. این دکمه روی دسکتاپ شما به نمایش در می‌آید و شما می‌توانید با حرکت چرخ میانی موس صدا را کنترل کنید.
 • افزونه  تنظیم صدا: الگوهای مقیاس حجم و میزان صدا را برای برنامه‌های شخصی به دسکتاپ اضافه می‌کند.
 • حداقل میزان صدا: یک نوار کنترل بسیار ساده اما کاربردی را به دسکتاپ شما اضافه می‌کند.

دانلود رایگان برنامه Rainmeter برای ویندوز

کنترل حجم صدای ویندوز ۱۰ با استفاده از برنامه‌ی Auto Hotkey

برنامه‌ی Auto Hotkey به شما اجازه می‌دهد تا کلیدهای ترکیبی دلخواه را در صفحه کلید تعیین کنید. شما می‌توانید از طریق اسکریپت پایه‌ای برنامه، تنظیمات حجم صدای ویندوز را برنامه‌ریزی کنید. با استفاده از قابلیت اصلی برنامه، شما می‌توانید میزان صدا در دسکتاپ را با استفاده از کلیدهای page up و page down صفحه کلید بالا و پایین کنید. برای استفاده از برنامه، کافیست به شکل زیر عمل کنید:

 • Auto Hotkey را دانلود و نصب کنید.
 • روی محیط دسکتاپ راست کلیک کرده و سپس به مسیر New>Text Document بروید.
 • اسکریپت برنامه را در محیط Document کپی کنید.
 • به مسیر File>Save as بروید و سپس نوع فایل را به ahk. تغییر دهید.
 • اسکریپت برنامه را اجرا کنید، حالا شما می‌توانید حجم صدای ویندوز را از طریق کلیدهای ترکیبی انتخاب شده کنترل کنید.

ویژگی‌های Auto Hotkey به اینجا ختم نمی‌شوند. شما می‌توانید از آن برای قطع کردن صدا، سه برابر کردن، تنظیم و افزایش باس و قابلیت‌های دیگر استفاده کنید.

دانلود رایگان برنامه Auto Hotkey برای ویندوز

کنترل صدا در ویندوز ۱۰ با استفاده از موس از طریق برنامه‌ی Strokes Plus

آخرین روش برای کنترل صدا در ویندوز ۱۰، برنامه‌ی Strokes Plus است. این برنامه یک ابزار تشخیص حرکات و مکان موس است. با استفاده از Strokes Plus شما می‌توانید یک نشان با استفاده از حرکت موس تعبیه کنید تا بتوانید از آن برای کنترل صدای ویندوز کامپیوتر خود استفاده کنید.

Strokes Plus ابزاری بصری است و در بیشتر موارد با نگه داشتن کلیک راست موس می‌توانید نشان یا سمبل خاص خود را بکشید. به‌عنوان مثال با کشیدن حرف «U» می‌توانید میزان صدای ویندوز را بالا برده و با کشیدن حرف «L» میزان صدا را کاهش دهید. شما می‌توانید با تغییرات، افزودن و بهینه کردن نشان‌ها روی کلیک‌های موس، از قابلیت‌های بیشتری استفاده کنید.

دانلود رایگان برنامه Strokes Plus برای ویندوز

اکنون شما می‌توانید صدای ویندوز ۱۰ را با استفاده از تلفن هوشمند خود، حرکات و کلیک‌های موس، صفحه کلید، صفحه‌های مخصوص دسکتاپ و روش‌های متفاوت دیگری کنترل کنید. اگر روش دیگری را برای کنترل صدا در ویندوز ۱۰ می‌شناسید، آن را با ما در میان بگذارید.

منبع :

Makeuseof

1 پست
علیرضا رضایی
Hush 🤫
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,