هالولنز هدست واقعیت ترکیبی انقلابی مایکروسافت تاکنون مصارف صنعتی و پزشکی و حتی نظامی خاص خود را پیدا کرده است، یکی از جدیدترین مشتریان این هدست را باید شرکت هواپیمایی نیوزیلند دانست.

شرکت هواپیمایی نیوزیلند به منظور بهبود کیفیت خدماتی که به مشتریان خود ارایه می کند در نظر دارد تا میزان اطلاعاتی را که خدمه پروازی از مسافران دارا هستند را افزایش دهد.

این شرکت در حال آزمایش این رویه جدید با استفاده از هدست واقعیت ترکیبی مایکروسافت است، بدین صورت که به هنگام مراجعه مهمان دار به هر یک از مسافران، هالولنز مسافر را تشخیص داده و لیستی از اطلاعات مربوط به وی نظیر غذا و نوشیدنی مورد علاقه، مقصد نهایی، جزییات اشتراک وی در خطوط هوایی و حتی حالت روحی وی در لحظه را به صورت هالوگرام هایی برای مهمان دار نمایش می دهد.

تشخیص حالت روحی مسافر مثلا اینکه وی در حال حاضر آرام است، یا خوشحال و یا عصبانی، کمک فراوانی به مهمان دار و خدمه پروازی خواهد کرد، این امر نیز توسط سرویس شناختی و هوش مصنوعی مایکروسافت امکان پذیر شده است.

این فناوری که بر بستر سرویس ها و هدست مایکروسافت توسعه یافته است، در همکاری مشترکی میان مایکروسافت، هواپیمایی نیوزیلند و شرکت Dimension Data به وجود آمده است.

 

این فناوری در حال حاضر در مرحله آزمایشی به سر می برد، و مشخص نیست چه زمانی به صورت تجاری در این هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد، اما آنچه که مسلم است با عرضه نهایی هدست هالولنز و کاهش قیمت آن شاهد استفاده های مشابه از این فناوری در دیگر شرکت ها خواهیم بود.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , , ,