alex kipman

الکس کیپمن، پدر هالولنز درباره آینده ی این محصول و مسیر پیش رو مصاحبه ای با CNET انجام داده و درباره زوایای مختلف این دستگاه بسیار جذاب صحبت کرده است. برای اطلاع از صحبت های مدیر توسعه ی هالولنز با وینفون همراه باشید.

مرد اصلی پشت سر مایکروسافت هاللونز، یکی از باهوش ترین افراد این شرکت است که محصولی تحسین برانگیز را به کمک تیم تحت امرش ساخت. مرد برزیلی در ژانویه ۲۰۱۵ هالولنز را به عنوان یک دستگاه واقعیت ترکیبی به جهان معرفی کرد و هنوز در حال توسعه است و قیمت بالای آن یکی از موانع همه گیری اش است. او در مصاحبه با گابریل ساما در اسپانیول، درباره آینده، پتانسیل های آن و مسیر هالولنز صحبت کرده است که به بخش های مهمی از آن می پردازیم.

او با اشاره حضور این دستگاه در ۹ کشور جهان، برنامه ی عرضه ی آن به مناطق بیشتری در جهان از جمله چین اشاره کرده است. او با اعتقاد بر وجود دو جهانی که ما در آن زندگی می کنیم و جهانی که دیجیتالی است، واقعیت ترکیبی را ادغام این دو دانسته است:

” شما می توانید سطوح مختلف همکاری و تعامل و احساس را داشته باشید اما در آن محل نباشید. شما می توانید در سان فرانسیسکو بنشینید و جلوی من در ردموند باشید و سطوح مختلف ارتباطی داشته باشیم. این نکته ی باارزش هالولنز است و به جز داشتن این دستگاه، نیازی به یادگیری چیز دیگری نیست. راهی که باعث تعامل بیشتر انسان با تکنولوژی می شود”

الکس کیپمن در ادامه هالولنز را آینده ی دنیای رایانه ها و محاسبات کامپیوتری دانسته است:

” واقعیت ترکیبی زاویه ی جدیدی برای چگونگی ارتباط ما با تکنولوژی است. اما وقتی شما درباره واقعیت ترکیبی همراه با هوش مصنوعی به عنوان موتور قدرتمندسازی آن صحبت می کنید، یعنی ما درباره آینده پردازش و محاسبات صحبت می کنیم. هدف ما بدست آوردن، فلسفه ای هستیم که  نوع جدیدی از مکالمات در انسان ها برای گذران وقت با یکدیگر با کمک تکنولوژی شفاف اطراف ما می سازد.

الکس و مایکروسافت معتقد هستند که آن ها در جایگاهی هستند که به دنبال ساخت محصولاتی هستند که مردم به آن عشق بورزند و آن را دوست داشته باشند و به دنبال ساخت این جامعه هستند و مسیر و سفر آن ها با تمام مردم است و آن ها با یکدیگر یک مفهوم را می سازند.

ted2016_021816_1bh7789

کیپمن در پاسخ به سوالی درباره اینکه کجای توسعه ی این دستگاه سخت بوده است، عنوان می کند:

” تنها چیز آسان در این باره، عشق ورزیدن و عاشق آن شدن بود. هرچیز دیگری فوق العاده سخت بوده است و آن چیزی که شگفت انگیز است، همراهی تیم بازاریابی، ساخت سیستم عامل، الکترونیک و دیگر قسمت هاست. هالولنز یک رایانه ی کامل است و شما می توانید آن را بر روی سر خود بگذارید و این بسیار جالب است.”

او بازاریابی این دستگاه و عمومی سازی آن را بسیار پیچیده توصیف کرده است. او درباره قیمت این دستگاه نیز اشاره به دستگاه های مشابه طی سال های قبل و قیمت هزاران دلاری آن اشاره کرده است. او اعتقاد دارد ساخت دستگاهی ۱۰ برابر بهتر از قبلی ها و عرضه با قیمت ۳ هزار دلاری پیچیده و لذت بخش است.

 مدیر توسعه ی هالولنز درباره ی برنامه ها برای عرضه ی نسخه ی عمومی آن گفته است:

” برنامه برای عرضه ی نسخه ی غیر توسعه دهنده؟ قطعا برنامه داریم، اما چه زمانی؟ واقعا نمی توانم به شما زمان آن را در حال حاضر بگویم، اما مطمئنا ما برنامه هایی برای عرضه نسخه ی غیر توسعه ای داریم تا هرکسی بتواند آن را خریداری کند. سوال بهتر این است که آیا قیمت آن زیر هزار دلار می رسد؟ ما فعلا برنامه های خود را برای هر دو قیمت را پیش رو داریم و نمی توانم زمان آن را اعلام کنم ولی می دانم قیمت آن بالاتر نخواهد رفت و احتمالا به صورت خیلی زیاد قیمت آن کاهش نمی یابد،  اما راحتی و انعطاف آن بیشتر خواهد شد.”

طبق گفته ی مدیر توسعه ی هالولنز، مایکروسافت به دنبال محصولی و سیستمی به مراتب واقعی تر، جذاب تر، هوشمندتر و لذت بخش تر هستند تا در بالاترین سطح قرار بگیرد و نوآوری های مختلفی در خود داشته باشد.

منبع :

CNET

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amirhossein
پاسخ دهید دوشنبه 11 بهمن 1395

سلام رفقا لومیا ۹۵۰ ایکس ال رو چطوری رامش رو عوض کنم یه رام دیگه نصب کنم روش؟

    amirhossein
    پاسخ دهید دوشنبه 11 بهمن 1395

    بیخیال
    خودم نصب کردم!
    فکر میکردم با بقیه لومیا ها فرق داره… فرق نداشت. از طریق thor2 باید فلش کنی.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,