۱__alienware_windows_10_wallpaper_by_ecstrap-d9chh86

از دوسال قبل نام سیستم عامل استیم بر سر زبان گیمرها افتاد تا رقیبی جدید در دنیای بازی ها پیدا شود. اما استیم هنوز در حال کار بر روی سیستم عامل خود است و این فرصتی برای دیگران بود تا جبران مافات کنند. اکنون فرانک آزور، یکی از موسسان Alienware در مصاحبه ی جدیدش، ویندوز ۱۰ را برهم زننده معادلات دنیای بازی دانسته است.

والو سال ۲۰۱۴، طیف مختلفی از دستگاه های دارای سیستم عامل استیم را معرفی کرد و هنوز در حال توسعه ی کنترلر مخصوص استیم هستند و در حال حاضر خطر بالقوه ای برای سونی و مایکروسافت هستند. در این میان کمپانی Alienware جزو فعالان عرصه ی بازی است که امسال دستگاه خود را مبتنی بر سیستم عامل استیم و ویندوز راهی خانه های گیمرها کرد و حال سوال مهم این روزها درباره اینده ی بازی در رایانه است که موسس Alienware درباره آن صحبت کرده است:

” من فکر می کنم دوسال قبل با امروز تفاوت های زیادی دارد،استیم ماشین ها با عملکرد بد ویندوز ۸ و دور شدن از گیمرها، به خوبی خود را نشان دادند و ما بابت از دست دادن پلتفرم ویندوز و کاربران نگران بودیم و از آن طرف کنسول ها، اندروید و سیستم عامل مک نیز کاربران خود را جذب می کردند بنابر این به سمت همکاری با والو و سیستم عامل استیم رفتیم”

visg8uwuzg6rs3n6hvxabe-650-80

او در ادامه می گوید:

” ما نمی توانیم از دست دادن کاربران پلتفرم ویندوز را متصور باشیم و داشتن این طیف برای ما بسیار مهم است اما از طرفی نمی توانیم به مایکروسافت متکی باشیم و به همین خاطر مسیر خود را درپیش گرفتیم”.

او در نهایت تاخیر والو در ارائه ی کنترلها را فرصت مناسبی برای ویندوز دانسته:

“در این میان، والو در توسعه ی کنترلرها تاخیر کرد و در همین زمان، ویندوز منتشر شد تا نشان دهد مایکروسافت از ویندوز ۸ درس های بسیار ارزشمندی گرفته و به دنبال تصحیح اشتباهات خود است. ویندوز ۱۰ روی گیمرها تمرکز کرده و به مراتب بیشتر از قبل به گیمرها بها می دهد”.

skfhs8npdkr7d3l6hmgrru-650-80

فرانک آزور، مدیر عمومی فعلی Alienware و XPS در شرکت دل استیم را به مانند دوسال قبل عالی نمی داند و دلیل حضور کم رنگ تر این شرکت را در استیم همین موضوع دانسته و گفته است:

” ما درحال حاضر جایگاه خوبی در ویندوز داریم، اگرچه صد در صد مثل سابق نیستیم اما با قابلیت های ویندوز ۱۰ مثل Play Anywhere و حضور در پلتفرم های مختلف به دنبال رشد و پیشرفت هستیم. ورژن ویندوز ۱۰ آلفا همچنان آقایی می کند و توانست آلفای استیم را در فروش شکست دهد و من فکر می کنم ویندوز ۱۰ به خاطر طیف گسترده ی بازی ها و انعطاف بیشتر عملکرد بهتری نسبت به استیم دارد”.

فرانک حضور والو در عرصه ی بازی را برای تحرک مایکروسافت مفید دانسته و وجود این شرکت را هشداری به مایکروسافت می داند تا این شرکت برای از دست ندادن خیل عظیم گیمرها توجه بیشتری به دنیای بازی کند.

تا حدودی با مصاحبه ی او متوجه می شویم که جواب سوال ابتدایی چیست و به نظر می رسد آینده بازی ها در دست مایکروسافت باشد.

ایا مایکروسافت می تواند با ویندوز ۱۰ همچنان در دل گیمرها جا خوش کند؟

منبع :

PCGAMERS

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ایمان
پاسخ دهید دوشنبه 24 آبان 1395

کنترل استیم چیز چرتیه! فقط چنتا بازی رو پشتیبانی میکنه!
محدودیت هم داره.وقیمت بالا.

sadegh
پاسخ دهید دوشنبه 24 آبان 1395

یکی از هوشمندانه ترین کارهای مایکروسافت ادغام ویندوز و اکس باکس بود
مایکروسافت با ویندوز و اکس باکس جمعا بزرگترین پلتفرم بازی دنیا رو در اختیار داشت
و حالا با ادغامشون ویندوز ۱۰ به بزرگترین پلتفرم بازی دنیا تبدیل شده و اکس باکس به منعطف ترین کنسول (با داشتن ویندوز ۱۰ و قابلیت یونیورسال)
و دیگه الان یه جورایی شکست ناپذیر شده در گیم! واقعا Play Anywhere

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,