به‌روزرسانی فال کریترز روز ها قبل عرضه شد و قابلیت های جدیدی را به ویندوز اضافه کرد. یکی از ویژگی های جدیدی که در این به‌روزرسانی تازه رسیده به آن اضافه شده است، دانلود به‌روزرسانی های اصلی ویندوز از طریق کانکشن های محدود (Metered Connections) است. اکنون، در این مطلب نحوه فعال سازی این قابلیت را توضیح خواهیم داد. در ادامه با ما همراه باشید.

پس از عرضه ویندوز 10 برای عموم، مایکروسافت اعلام کرد که این سیستم عامل به‌روزرسانی های خود را به صورت اتوماتیک دانلود خواهد کرد. پس از گذشت مدتی کاربران ویندوز انتقادات خود را نسبت به این عمل روانه فروم های مایکروسافت و اینسایدر هاب های این شرکت کردند. تا زمانی که مایکروسافت به این انتقادات پاسخ داد، عده ای از طریق روش های مختلفی مانند دستکاری رجیستری، نرم افزار های جانبی و دستکاری تنظیمات سیستمی این به‌روزرسانی ها را از حالت خودکار خارج کردند. مایکروسافت نیز در به‌روزرسانی های بعدی خود قابلیت کانکشن های محدود را به سیستم عامل اضافه کرد. از این طریق، دیگر نرم افزار ها و سیستم عامل در پس زمینه مصرف چندانی از اینترنت نخواهند داشت و بسیاری از اعمال وابسته به اینترنت بدون تاییدیه کاربر کار نمی‌کنند.

اکنون، مایکروسافت کمی دست کاربران سیستم عامل خود را باز تر گذاشته است و استثنایی را برای این قابلیت قائل شده است تا همه موارد پس زمینه نیز، دچار محدودیت های این تنظیمات نشوند.

مجاز کردن به‌روزرسانی ها در کانکشن های محدود:

اگر نیاز دارید از یک بسته محدود اینترنتی استفاده کنید اما می‌خواهید که به‌روزرسانی ها را فورا دریافت کنید، اعمال زیر را انجام دهید:

 1. به تنظیمات بروید.
 2. به بخش “Update & Security” مراجعه کنید.
 3. بر روی بخش “Windows Update” کلیک کنید.
 4. در این قسمت و پایین صفحه، بر روی گزینه “Advanced options” کلیک کنید.
 5. در زیر بخش تازه افزوده شده “Pause Updates”،  تیک گزینه “Enabling this policy will automatically download updates, even over metered data connections” را بگذارید.

زمانی که مراحل بالا را کاملا انجام دهید، دسترسی رایانه شما به اینترنت باز هم محدود خواهد ماند اما، به‌روز‌رسانی های آن اجازه دانلود و نصب خودکار را نیز خواهند داشت.

البته، راه دیگری نیز برای انجام این تنظیمات وجود دارد که تنها در نسخه پرو ویندوز 10 در دسترس است. البته، ما به شما استفاده از این روش را پیشنهاد نمی‌کنیم چرا که شما وارد تنظیمات اصلی ویندوز خواهید شد و اگر اشتباه سهوی انجام دهید ممکن است عملکرد سیستم شما دچار مشکل شود.

مجاز سازی به‌روز‌رسانی ها از طریق بخش Group Policy:

برای انجام تنظیمات بالا در محیط Group Policy ویندوز 10 پرو، مراحل زیر را دقیقا طی کنید:

 1. در ابتدا کلید های ترکیبی “Windows + R” را همزمان فشار دهید تا منوی ران باز شود.
 2. متن “gpedit.msc” را تایپ کنید و اینتر کنید تا بخش Local Group Policy Editor برای شما باز شود.
 3. اکنون به مسیر زیر بروید:

computer Configuration > Administrative Templates > Windows Update

اکنون که وارد این بخش شده اید در سمت راست بخش “Allow updates to be downloaded automatically over metered connections” را پیدا کنید و بر روی آن دوبار کلیک کنید.

 1. اکنون بر روی گزینه “Enabled” کلیک کنید تا فعال شود.
 2. برای اعمال تغییرات بر روی گزینه “Apply” کلیک کنید.
 3. OK” کنید و خارج شوید.

اکنون که مراحل بالا را تکمیل کرده اید، پس از انتشار به‌روزرسانی های ویندوز، دستگاه به صورت اتوماتیک آن ها را دانلود و نصب خواهد کرد. البته به خاطر داشته باشید که روش دوم ممکن است موجب مصرف دیتای بیشتری از اینترنت شما شود. پس ما هم، استفاده از روش اول را به شما کاربران عزیز توصیه می‌کنیم.

اگر شما هم نرم افزار و یا روش جدیدی برای انجام این کار می دانید، در بخش نظرات به ما معرفی کنید.

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  reza
  پاسخ دهید پنجشنبه 4 آبان 1396

  چرا از سخت افزار بینندگان سایت سو استفاده میکنید و برای حل معادلات بیت کوین و ماینینگ استفاده میکنید؟

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , , , , ,