Peach، نرم افزاری که دسکتاپ های مجازی درون ویندوز 10 را به صورت شگفت آوری بهبود می‌دهد و قابلیت ها و گزینه های زیادی را به آن ها اضافه می‌کند اکنون در استور مایکروسافت قرار گرفته است. از مدتی قبل تا همین اواخر، این نرم افزار به صورت Win32 برای رایانه های مبتنی بر ویندوز 10 در دسترس بود. اکنون نیز، کمپانی توسعه دهنده تصمیم به جایی گرفته و آن را در استور هم منتشر کرده است. در ادامه با ما همراه باشید.

از کلیدی ترین قابلیت های ویندوز 10 می‌توان به دسکتاپ های مجازی آن اشاره کرد که از زمان عرضه آن تا کنون در دسترس بوده و قابلیت های کوچک و بزرگ بسیاری تا کنون به آن اضافه شده است. کاربران به کمک این دسکتاپ های مجازی می‌توانند چند میز کار را در ویندوز داشته باشند. بدین شکل که در یک دسکتاپ نرم افزار های خاصی را اجرا می‌کنند و در دسکتاپی دیگر، نرم افزار های متفاوتی را اجرا می‌کنند تا در هر زمان به سرعت به این نرم افزار ها دسترسی داشته باشند. اکنون نیز، نرم افزار خوبی برای این دسکتاپ ها در دسترس است.

نرم افزار نام برده، شرت کات ها و گزینه هایی را به دسکتاپ های مجازی و منوی آن اضافه می‌کند تا کار با نرم افزار ها و ویندوز در این حالت سهولت بیشتری داشته باشد. همچنین، اگر از این قابلیت استفاده کرده باشد متوجه شده اید که اگر یک نرم افزار در یک دسکتاپ باز باشد و آن را در دسکتاپی دیگر باز کنید، شما به دسکتاپ اولیه منتقل خواهید شد. این نرم افزار حتی این قابلیت را در اختیار شما می‌گذارد که یک نرم افزار را در چند دسکتاپ مختلف باز کنید.

از دیگر قابلیت های این نرم افزار نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دسکتاپ های خود را نام گذاری کنید:  هر دسکتاپ ساخته شده در این محیط، به یک عدد روی کیبورد شما نسبت داده خواهد شد. میان دسکتاپ های خود به راحتی و با دقت و بدون استفاده از ماوس جا به جا شوید و به محیط کار مد نظر خود بروید. شما همچنین می‌توانید روی دسکتاپ های خود نامی نیز بگذارید. مثلا یکی را محیط کار، دیگری را آهنگ و یکی دیگر را فیلم نام گذاری کنید تا نرم افزار های مربوط به هر کدام در آن باز و در دسترس باشد.
  • به سرعت بین دسکتاپ های خود جا به جا شوید: میان دو فعالیت متفاوت در دسکتاپ های خود به سرعت جا به جا شوید. می خواهید بدانید موسیقی بعدی که در اسپاتیفای پخش می‌شود چیست و یا به ایمیلی پاسخ دهید؟ به سرعت با کلیدهای دسکتاپ خود به هر بخش که می‌خواهید بروید.
  • پنجره ها را روی صفحه پین کنید: موارد مهم را مانند موارد کاری و یا حتی فیلم های در حال پخش در نتفلیکس را روی صفحه خود پین کنید. پنجره های پین شده در تمامی دسکتاپ ها در دسترس خواهند بود و بالای دیگر پنجره های هر دسکتاپ نمایش داده خواهند شد.
  • موارد کاری خود را تشخیص دهید: کلیدهای میانبر برای جا به جا کردن پنجره ها و جدا نگاه داشتن محیط های کار بسیار کاربردی هستند. شما به سرعت می‌توانید نوع محیط کار خود را تغییر دهید و به جای مرتب کردن پنجره ها در یک محیط کار جدید، در همان محیط های کاری همه چیز را مرتب و دسته بندی شده نگاه دارید.

همچنین، اگر از سیستم عامل مک به ویندوز مهاجرت کرده اید، قابلیت جدیدی در نسخه 2.0 نرم افزار Peach وجود دارد که از آن استقبال خواهید کرد. این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا یک نرم افزار را به صورت فول اسکرین به عنوان دسکتاپی جداگانه باز کنید. اگر قبلا کاربر سیستم عامل مک بوده اید، این ویژگی را درست همانند عمل فول اسکرین کردن نرم افزار ها در این سیستم عامل خواهید دانست.

آیا شما هم این نرم افزار را نصب کرده اید؟ نظر شما در مورد این نرم افزار چیست؟

دانلود
اطلاعات
  • حجم : ۳ مگابایت
  • قيمت : ۴.۹۹ دلار
  • قابليت امتحان کردن : دارد
  • منتشر کننده : Paul C. Betts
منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,