visual studio r tools

در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ که در فروردین ماه برگزار شد، مایکروسافت ابزار جدیدی را منتشر کرد که برای تبدیل اپلیکیشن‌های دسکتاپ به اپلیکیشن‌های یونیورسال کاربرد دارد. یعنی اگر شما یک اپلیکیشن کلاسیک یا Win32 دارید، به کمک این ابزار مبدل می‌توانید آن را به یک اپلیکیشن یونیورسال تبدیل کنید. این برنامه‌ی کاربردی هم اکنون نیز در دسترس است اما مایکروسافت تصمیم گرفته که آن را در قالب یک بسته برای ویژوال استودیو ۱۵ نیز عرضه کند.

با عرضه‌ی ابزار تبدیل کننده اپلیکیشن‌های دسکتاپ به یونیورسال، برخی اصلاحات و بهبودهای مهم برای توسعه دهندگان در پلتفرم یونیورسال ویندوز اعمال می‌شوند. اول از همه، شما می‌توانید اپلیکیشن‌ها یا بازی‌های فعلی خود که مخصوص دسکتاپ هستند را به راحتی به یک اپلیکیشن یا بازی یونیورسال تبدیل کنید. بدین ترتیب، کاربران اپلیکیشن‌ها یا بازی‌های شما، به راحتی می‌توانند از طریق استور آن‌ها را دریافت کنند و تجربه‌ای بسیار خوب در امر دریافت به روز رسانی‌ها داشته باشند و به موقع آن‌ها را دریافت کنند تا همواره تجربه کاربری در بهترین حالت ممکن باشد. مورد بعدی دسترسی به یکسری API خاص است که تنها در انحصار اپلیکیشن‌های یونیورسال هستند و وقتی که اپلیکیشن شما Win32 یا کلاسیک باشد، به آن‌ها دسترسی ندارید مانند کاشی‌های زنده یا اعلانیه‌های آنی (Real time).

بسته مبدل اپلیکیشن‌های دسکتاپ به یونیورسال برای ویژوال استودیو ۱۵

مایکروسافت اکنون یک پروژه جدید را در قالب بسته برای ویژوال استودیو ۱۵ منتشر کرده که فرآیند آزمایش و ساخت اپلیکیشن‌های دسکتاپ که با استفاده از پروژه سنتِنیال به اپلیکیشن یونیورسال تبدیل شده‌اند را بسیار آسان می‌کند و می‌تواند فرآیند توسعه و آماده سازی اپلیکیشن شما را بسیار سریع‌تر پیش برده و بازده آن را بالا ببرد.

  • این پروژه جدید که در قالب بسته ارائه شده در واقع یک فایل پیکربندی است که به ویژوال استودیو اجازه می‌دهد تا هر گونه آپدیتی که شما بر روی کدهای برنامه دسکتاپی تبدیل شده خود اعمال می‌کنید را فوراً پردازش کرده و آن‌ها را به یک بسته اپلیکیشن یونیورسال تبدیل کند.
  • شما می‌توانید مستقیماً از داخل ویژوال استودیو با فشردن کلید F5، این اپلیکیشن یونیورسال جدید را اجرا و یا باگ زدایی کنید. شما حتی می‌توانید برای کدهای فعلی که در حال اجرا هستند یک نقطه‌ی ایست تعیین کرده و کدها را ویرایش کنید.

فعال کردن این بسته جدید در ویژوال استودیو ۱۵

برای این که بتوانید از این بسته در ویژوال استودیو استفاده کنید، باید مطمئن شوید که تمامی مراحل زیر را به درستی انجام می‌دهید:

  • مطمئن شوید که از بیلد ۱۴۳۴۲ ویندوز ۱۰ پیش‌نمایش فنی استفاده می‌کنید.
  • نسخه پیش‌نمایش مبدل اپلیکیشن‌های دسکتاپ (پروژه سِنتِنیال) را از طریق این لینک دانلود و نصب کنید.
  • ویژوال استودیو ۱۵ پیش‌نمایش فنی شماره ۲ یا بالاتر را نصب کنید.
  • بسته مبدل اپلیکیشن‌های دسکتاپ به یونیورسال برای ویژوال استودیو را از طریق این لینک دانلود کنید.

ایجاد پروژه‌های جدید

پس از انجام مراحل فوق، ویژوال استودیو ۱۵ را اجرا کنید و سپس بر روی ایجاد پروژه جدید (Create New Project) کلیک کنید. در بخش مربوط به پروژه‌های جدید، یک قسمت جدید وجود دارد (مانند تصویر زیر) که شما به کمک آن می‌توانید بسته مبدل را با ویژوال استودیو پیکربندی کنید.

New-Project2

در بخش Package Layout یک ویژگی جدید مرتبط با این مبدل وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تا محلی که می‌خواهید کدهای تبدیل شده اپلیکیشن یونیورسال در آن‌جا کپی شوند را انتخاب کنید.

UWP-Packaging-Project

اعمال تغییرات از اپلیکیشن دسکتاپی به بسته اپلیکیشن یونیورسال

این پروژه شامل یک فایل با نام (AppXPackageFileList.xml) می‌شود. این فایل مشخص می‌کند فایل‌هایی که در پروژه فعلی هستند، تبدیل شده و به درون بسته اپلیکیشن یونیورسال کپی شوند. شما باید این فایل را پیکربندی کنید تا بتواند فایل‌های ضروری اپلیکیشن دسکتاپی (مانند فایل‌های dll. و exe. یا بسیاری از منابع دیگر) را کپی کند. زیرا اپلیکیشن شما به این فایل‌ها نیاز پیدا خواهد کرد.

Project-in-Solution-Explorer

Project-XML

باگ زدایی اپلیکیشن

شما می‌توانید این پروژه خود را به عنوان یک پروژه start-up تعیین کرده و سپس کلید F5 را فشار دهید تا ویژوال استودیو شروع به باگ زدایی اپلیکیشن شما کند. با استفاده از این پروژه، اپلیکیشن دسکتاپی شما به کمک این پل نرم‌افزاری و انجام یکسری فرآیند خاص مانند کپی کردن و اعمال تغییرات و باگ زدایی، به یک بسته به روز اپلیکیشن یونیورسال تبدیل می‌شود.

منبع :

MSDN

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omid
پاسخ دهید چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395

به همین راحتی
به همین خوشمزگی

میثم
پاسخ دهید چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395

من ک همون نصب معمولیش موندم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,