شرکت الکترونیک آرتس (EA) اعتماد به نفس زیادی داشت که عنوان شوتر جدید استودیوی بایوور (BioWare) می‌تواند به فروش بالایی دست پیدا کند. آن‌ها پیش از این اظهار کرده بودند که انتظار دارند Anthem بین ۵ تا ۶ میلیون نسخه تا پایان ماه مارس میلادی به فروش برساند. جزئیات جدیدی از فروش این بازی مشخص شده که نشان می‌دهد آیا امیدواری EA واقعا به نتیجه‌ای خواهد رسید یا نه. در ادامه با وینفون و بررسی فروش Anthem در اولین روزهای عرضه آن، همراه باشید.

این بازی به خاطر داشتن نقدها و نمرات ضد و نقیض زیاد (که البته اکثریت غریب به اتفاق آن‌ها منفی بوده‌اند و نقد مثبت زیادی از این بازی تا به حال دیده نشده) مسیر خود را با لغزش‌های زیادی آغاز کرد اما به هر ترتیب نتایج به دست آمده از میزان فروش این بازی در هفته گذشته در بریتانیا نشان می‌دهد که هر چقدر هم این نمرات و نقدها به این بازی آسیب رسانده باشند، اما هنوز هم مردم بریتانیا با استقبال از آن در اولین هفته فروشش، آن را تبدیل به پرفروش‌ترین بازی هفته کرده‌اند. اما به هر ترتیب، در مجموع اگر بتوان روی اعداد و ارقام حساب کرد، عملکرد این بازی تا اینجای کار کمی برای EA جای نگرانی دارد.

دنیل احمد (Daniel Ahmad)، یکی از معروف‌ترین و بزرگ‌ترین تحلیلگران صنعت بازی‌های ویدیویی که در موسسه Niko Partners مشغول به فعالیت است، در وبسایت ResetEra گزارش کرده که Anthem در اولین هفته فروش خود در کشور بریتانیا، تقریبا به حدود ۱۰ درصد از فروش عنوان Destiny که در سال ۲۰۱۴ به انتشار رسیده بود، دست پیدا کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که Anthem در اولین هفته فروش خود در این کشور به سختی موفق به فروش ۴۰ هزار نسخه شده است که علاوه بر عملکرد ضعیف‌تر نسبت به Destiny نسبت به بازی‌های Destiny 2 و Mass Effect Andromeda نیز اولین هفته خود را ضعیف‌تر آغاز کرده.

با این حال یک سری نکته نیز اینجا وجود دارد که حتما باید گفته شوند. در ابتدا باید اعلام کنم که در کشور بریتانیا آمار فروش بازی‌ها تنها از میزان فروش فیزیکی آن‌ها به دست می‌آید و آمار فروش دیجیتالی آن‌ها در رتبه بندی آن‌ها تاثیری ندارد که این موضوع بدان معنا است که آمار و ارقامی که در بخش قبل درمورد فروش Anthem (یا هر بازی دیگری) اعلام شد، بدون احتساب فروش نسخه‌های دیجیتالی محاسبه شده است. خود EA اخیرا اظهار کرده که اکنون نزدیک به نیمی از فروش بازی‌ها یا نرم افزار‌های آن‌ها از فروش دیجیتالی این محصولات به دست می‌آید پس می‌توان گفت Anthem در اولین هفته فروش خود تقریبا به فروش ۸۰ هزار نسخه در مجموع فروش نسخه‌های دیجیتالی و فیزیکی دست پیدا کرده است. علاوه بر این، هر کسی که از طریق عضویت خود در سرویس Origin Access به این بازی دست پیدا کرده باشد و از این طریق بازی را روی رایانه شخصی خود تهیه کرده باشد نیز در این آمار و ارقام محسابه نشده است. با حساب همه این‌ها روی هم، همه ما انتظار داشتیم که با وجود شور و اشتیاقی که برای این بازی به پا شده بود، استقبال بیشتری از این بازی شود و شاهد انجام فروش بیشتری از سوی Anthem باشیم اما فعلا همانطور که مشخص شده، نمی‌توانیم چنین چیزی را در آمار و ارقام اولیه فروش این بازی مشاهده کنیم؛ شاید در آینده این بازی به فروش بهتری دست پیدا کند که البته کمی دور از ذهن است چرا که اغلب بازی‌های ویدیویی با آغاز کار خود به فروشی بسیار خوب دست پیدا می‌کنند (در صورتی که شرایطش را داشته باشند) و کم کم با گذر زمان این فروش کاهش پیدا می‌کند که البته استثناهای زیادی هم در این زمینه وجود دارد که شاید بارز‌ترین آن‌ها Grand Theft Auto V باشد که فروش آن تقریبا از زمان عرضه تا به حال به جز یک دوره بسیار کوتاه، همیشه ثابت بوده است.

در حال حاضر Anthem برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. بایوور نیز اخیرا مسیر پیشرفت این بازی برای اضافه شدن قابلیت‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید را در طی چند ماه آینده مشخص کرده که نشان از پشتیبانی مناسب این استودیو از بازی خود دارد.

 

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,