_متفرقه پنل جدید

اپل به سایر شرکت کنندگان پروژه انتقال اطلاعات پیوست پروژه انتقال اطلاعات قصد دارد جابه‌جایی اطلاعات بین شرکت‌ها را سهولت بخشد

 

کمی بعد از گذشت یک سال از آغاز رسمی انتقال داده‌ها (Data-Transfer)، این پروژه مجموعه جدیدی از شرکاء و ویژگی‌ها را اعلام می‌کند. امروز ، اپل اعلام کرد که به این پروژه می‌پیوندد و ‌سیستم‌های قابل تعاملی را ایجاد می‌کند تا داده‌ها را از و به iCloud وارد و خارج کند. تعدادی از شبکه‌های اجتماعی جایگزین نیز به این پروژه پیوسته‌اند. پروژه مستحکم تیم برنرز-لی امکان واردات و صادرات مخاطبین را فراهم می‌کند، و Mastodon اجازه واردات و صادرات پست‌ها را می‌دهد.

یک پروژه اوپن سورس با هدف انتقال آسان‌تر داده‌ها از یک سرویس به سرویس دیگر، پروژه انتقال داده‌ها تا اینجا بیشتر در بخش پشت زمینه بوده است تا ابزارهای صادرات داده مانند Google Takeout و دسترسی فیسبوک به ابزار اطلاعات شما با یکدیگر سازگار باشند. در حال حاضر، این ابزارها به شما امکان می‌دهند داده‌ها را مستقیما در دیسک سخت خود بارگیری کنید، اما امیدوارم که کد پروژه بتواند داده را مستقیما به یک سرویس دیگر منتقل کند. این امر به شما امکان می‌دهد تمام عکس‌های فیسبوک خود را به یک حساب Google Photos ارسال کنید، به عنوان مثال، بدون قدم واسط و احتمال کمتر اطلاعات درز شده.

گوگل ، مایکروسافت ، فیس بوک و توییتر همگی در تابستان گذشته این پروژه را به امضا رساندند و صفحه پروژه در Microsoft GitHub از آن زمان به روزرسانی‌های منظم را نشان می‌دهد ، اما هنوز کارهای بسیاری در دست انجام هستند. همانطور که سایت رسمی اعلام کرده است ، “ما به طور مداوم در حال پیشرفت هستیم که ممکن است باعث شود برخی چیزها موقتا از کار بیافتند. بنابراین همانطور که شما در حال امتحان کردن قابلیتها هستید ، لطفاً با احتیاط از آن استفاده کنید و انتظار اتفاقات خارج از انتظار را دشته باشید. “

تاکنون، بیشتر این کارها برای زیرساخت بوده است ، اما ممکن است به زودی محصولاتی با رویکرد مصرفی وارد شوند. در بیانیه‌ای، گوگل پروژه‌های سمت کاربر جدیدی که طی چند ماه آینده می‌رسند را اجرا کرد. جسی چاوز ، مدیر گوگل در انتقال داده‌ها گفت: “ما واقعاً از پیشرفت پروژه انتقال داده از سال گذشته خرسندیم و مشتاقانه منتظر می‌مانیم تا اولین ویژگی‌های سمت کاربر را در ماه‌‌های آینده به کار گیریم.”

منبع :

THE VERGE

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,