_سخت افزار پنل جدید

نقد و بررسی لپ تاپ Asus ROG GU501

اگر به آخرین پرچمدار لپ تاپ‌های ایسوس یعنی Zephyrus M GM501 نگاهی بیاندازید، متوجه می‌شوید که این لپ تاپ بسیار بسیار زیباست. در حقیقت، کمپانی ایسوس برای طراحی این لپ تاپ، طرحی مشابه خط تولید لپ تاپ‌های عادی خود استفاده کرده است. ولی این لپ تاپ بسیار زیبا به نظر می‌رسد. لپ تاپ ROG GU501 نیز، لپ تاپی در حد همان لپ تاپ Zephyrus است و تنها ذره ای ضعیف تر است. بیایید در ادامه این لپ تاپ را بررسی کنیم.

در مقایسه این لپ تاپ با پرچمدار ایسوس یعنی لپ تاپ Zephyrus، شما در این لپ تاپ نیز، شاهد کیبورد با نور پس زمینه قابل شخصی سازی RGB خواهید بود. همچنین، از پردازنده گرافیکی Nvidia GTX 1060 برخوردار خواهید بود. تنها ایراد این دستگاه، صفحه نمایش کم نور آن است.

طراحی

شاید شما این دستگاه را پیش تر نیز دیده باشید. لپ تاپ سری راگ GU501 نیز، درست همان ظاهر ایده آلی را دارد که Zephyrus M GM501 داشت. این دستگاه نیز از جنس آلومینیوم بسیار خوش ساختی است که در پشت صفحه نمایش آن، دارای دو تن رنگی است. لوگوی سری راگ نیز، درست در سمت راست درب این لپ تاپ به حالت شیشه ای قابل مشاهده است. اگر این لپ تاپ را روشن کنید این لوگو به رنگ قرمز خواهد درخشید. همچنین، شما در پایین ترین نقطه درب این لپ تاپ شاهد لوگوی “Republic Of Gamers” (جمهوری گیمر‌ها) خواهید بود. در این قسمت، شما با یک بریدگی می‌توانید حتی زمانی که درب لپ تاپ بسته است نوار‌های نوری وضعیت لپ تاپ را مشاهده کنید.

اگر درب لپ تاپ را باز کنید شاهد صفحه نمایشی 15.6 اینچی با رزولوشن فول اچ دی خواهید بود که حاشیه کمی با لبه‌های اطرافش دارد. کیبورد این لپ تاپ نیز از نوع “full island-style” است. این اصطلاح به این معنی است که این کیبورد حتی دکمه‌های مخصوص اعداد در سمت راست کیبورد را نیز داراست. همچنین شما شاهد چند کلید مخصوص کنترل صدای این لپ تاپ نیز خواهید بود.

اما اگر شما این لپ تاپ را با Zephyrus مقایسه می‌کنید، شما شاهد نبود یک چیز می‌شوید: یک پنل اگزوز مانند در پشت لپ تاپ که باز و بسته می‌شود و حجم بسیار زیادی از گرما را از لپ تاپ خارج می‌کند. در پشت لپ تاپ GU501 نیز شاهد دو پایه بسیار کوچک هستیم که کمی ارتفاع بخش پشتی لپ تاپ را بلند تر می کند. بدین شکل، حرارت درون لپ تاپ به راحتی خارج می‌شود. اما، این پایه‌ها اصلا به زیبایی آن مجرا‌های اگزوز مانند Zephyrus نیستند.

جدای از شاسی بسیار زیبای این لپ تاپ، GU501 دارای درگاه‌های بسیار متنوعی است. در سمت چپ این لپ تاپ، شما در ابتدا درگاه شارژر این دستگاه را مشاهده می‌کنید. کمی پایینتر، درگاه HDMI تعبیه شده است. پس از آن نیز، سه درگاه USB 3.0 قرار داده شده است و پس از آن یک جک 3.5 میلیمتری هدفون و میکروفون. در سمت راست نیز، چهارمین درگاه USB 3.0 قرار دارد. در کنار آن هم، یک درگاه  Thunderbolt 3 و یک درگاه قفل Kensington را مشاهده می‌کنید.

وزن این دستگاه تنها 2.4 کیبوگرم است. ابعاد آن نیز، 15.1x 10.3 x 0.7 اینچی است. پس این لپ تاپ به عنوان یک لپ تاپ گیمینگ بسیار سبک و باریک است. لپ تاپ ایسر Predator Helios 300 نیز، با همین وزن 2.5 کیلوگرمی، دارای ابعاد 15.4x 10.5 x 1.5 اینچی است. رقیب دیگرشان PowerSpec 1510 نیز، سه کیلوگرم وزن دارد و ابعاد آن 15.3x 10.8 x 1.3 اینچ است. رقیب دیگر این دستگاه نیز، لپ تاپ Inspiron 15 7000 دل است که یک لپ تاپ گیمینگ به شمار می‌رود. این لپ تاپ هم 2.7 کیلوگرم وزن دارد. ابعاد آن نیز 15.2x 10.8 x 1 اینچ است. پس لپ تاپ GU501 ایسوس از تمامی رقبایش سبک تر و باریک تر است.

صفحه نمایش

صفحه نمایش این دستگاه 15.6 اینچی با کیفیت فول اچ دی است. این صفحه نمایش آن گونه که من انتظار دارم روشن نیست اما رنگ‌ها به اندازه کافی زنده هستند. زمانی که تریلر فیلم Deadpool 2 را روی این لپ تاپ تماشا می‌کردم، چند سکانس بود که ارزو می‌کردم کاش می‌شد نور صفحه نمایش این لپ تاپ را زیاد تر کرد. در آن سکانس‌ها کاراکتر اصلی روی شهر کم نور ظاهر می‌شد و من رنگ قرمز لباس این کاراکتر را روی یک پس زمینه خاکستری مشاهده می‌کردم. جلیقه زرد به تن‌های در زندان نیز، در اصل در یک کارخانه ایستاده بودند (طعنه به صفحه نمایش).

زمانی که بازی Middle-earth: Shadow of War را بازی می‌کردم نیز، بازی تیره تر از آنی که میباست به نظر می‌رسید. در واقع، زمانی که زمان بازی از صبح به شب تغییر کرد محیط بازی تیره تر هم شد. دیدن لباس چرمی Talion در این ساعت و نور صفحه نمایش بسیار سخت بود و سبزه‌های در کنار مقر دشمن به سختی قابل رویت بودند.

صفحه نمایش این لپ تاپ به خوبی 115 درصد از طیف رنگ‌های sRGB را تشخیص می‌دهد و همین علت زنده بودن رنگ‌های این صفحه است. رقیب دیگر این دستگاه یعنی PowerSpec 1510 نیز، 113 درصد از طیف این رنگ‌ها را تشخیص می‌دهد. لپ تاپ Predator Helios 300 ایسر نیز، 81 درصد و Inspiron 15 7000 دل هم 70 درصد از این طیف رنگی را تشخیص می‌دادند. اما، همه این دستگاه‌ها از میانگین استاندارد 119 درصدی دستگاه‌های این رده پایینتر هستند.

دستگاه سنجش شدت نور صفحه نمیاش ما نیز، روشنایی صفحه نمایش این دستگاه را حدود 291 نیت تخمین زد. این در حالی است که شدت روشنایی Helios 300 تنها 226 نیت است. Inspiron 15 7000 نیز، دارای شدت روشنایی 233 نیتی است. اما باز هم، این‌ها همه از میانگین استاندارد 303 نیتی این رده از دستگاه‌ها کمتر هستند. دستگاه PowerSpec 1510 نیز، شدت روشنایی اش 306 نیت است.

کیبورد و تاچ پد

ارتفاع دکمه‌های این لپ تاپ 1.4 میلیمتر است که کمتر از استاندارد 1.5 میلیمتری است که ما دوست داریم. همچنین، دکمه‌های این کیبورد نیاز به فشاری معادل 68 گرم برای پایین رفتن دارند. پس در مجموع با کیبورد سفتی طرف هستیم. من به آن عادت کردم اما بیشتر از چیزی که فکر می‌کردم زمان برد. با این وجود، من توانستم در سایت 10fastfingers.com که یک سایت تست سرعت تایپ است به سرعت 108 کلمه در دقیقه با میانگین 2 درصد خطا دست پیدا کنم. این آمار، آمار طبیعی من با کیبورد خودم است.

شما همچنین می‌توانید نور پس زمینه کیبورد خود را با نرم افزار ROG Aura Core شخصی سازی کنید. این نرم افزار امکانات شخصی سازی زیادی را دارد. شما می‌توانید رنگ نور پس زمینه را به کلی عوض کنید، طیف رنگی متحرکی برای این نور‌ها انتخاب کنید یا نور هر منطقه از کیبورد خود را به دلخواه انتخاب کنید.

تاچ پد این دستگاه نیز، دارای ابعاد 4.0x 2.3 اینچی است. البته ارتفاع این تاچ پد کمی کوتاه است. اما با توجه به این که این لپ تاپ یک لپ تاپ گیمینگ است و کاربرانش بیشتر از ماوس استفاده می‌کنند، ابعاد آن مناسب است. این تاچ پد با بهره گرفتن از درایور‌های بسیار دقیق ویندوز می‌تواند به خوبی ژست‌های حرکتی شما را تشخیص دهد. من این تاچ پد را امتحان کردم. این تاچ پد توانست به خوبی ژست سه انگشتی مرا شناسایی کند و کورتانا را باز کند. با ژست دو انگشتی نیز، به خوبی توانستم در صفحات زوم و اسکرول کنم.

خروجی صدا

خروجی صدای لپ تاپ GU501 بسیار با کیفیت و عالی است. صدای خروجی از اسپیکر‌های این لپ تاپ با 50 درصد بلندی صدا در ویندوز، توانست به خوبی یک اتاق کنفرانس با اندازه متوسط را پر کند. همچنین صدای این دستگاه بسیار پر جزییات بود. زمانی که آهنگ Pray for Me را گوش می‌کردم، صدا‌های ریز، بم و یا حتی بیس این آهنگ به خوبی قابل شنیدن بود. اما، زمانی که ولوم این دستگاه را بیشتر می‌کردم، صدای خواننده کمتر قابل شنیدن بود. به همین دلیل، سعی کردم صدای این دستگاه را در حد کمی نگه دارم. نرم افزار Sonic Studio III نیز به طور پیشفرض روی این لپ تاپ نصب بود. این نرم افزار به شما حالت‌های از پیش تنظیم شده فیلم و بازی را برای خروجی صدا پیشنهاد می‌داد. اما، کیفیت صدای خروجی این دستگاه بسیار پایین بود. اگر می‌خواهید این دستگاه را بخرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از تنظیمات پیشفرض خود دستگاه برای خروجی صدا استفاده کنید.

این لپ تام در هنگام بازی کردن هم صدای بسیار خوبی داشت. زمانی که Middle-earth: Shadow of War را بازی می‌کردم، می‌توانستم صدای پای شخصیت اصلی بازی و خش خش برگ‌ها را هم بشنوم. صدای طبل‌ها نیز، در طول نبرد بسیار واضح بود.

گیمینگ، گرافیک و واقعیت مجازی

ایسوس لپ تاپ راگ GU501 را با یک کارت گرافیک انویدیا GTX 1060 مسلح کرده است. این کارت گرافیکی 6 گیگابایت حافظه گرافیکی VRAM دارد. پس این دستگاه قابلیت اجرای بازی‌های واقعیت مجازی را دارد و می‌تواند بسیاری از بازی‌ها را با تنظیمات بالا اجرا کند.  در واقع، من توانستم بازی Middle-earth: Shadow of War را با حد اکثر تنظیمات گرافیکی را با 45 فریم بر ثانیه بازی کنم.

در بازی Rise of the Tomb Raider با تنظیمات Very High و رزولوشن فول اچ دی، لپ تاپ راگ GU501  توانست این بازی را با 36 فریم بر ثانیه اجرا کند. Inspiron 15 7000 نیز، توانست با همین تنظیمات، این بازی را با 31 فریم بر ثانیه اجرا کند. PowerSpec 1510 و Predator Helios 300 ایسر نیز، با همین تنظیمات توانستند به ترتیب این بازی را با 56 و 67 فریم بر ثانیه اجرا کنند. البته به خاطر داشته باشید که کارت گرافیکی PowerSpec نام برده یک انویدیا GTX 1070 است. میانگین استاندارد این رده برای این بازی نیز، 34 فریم بر ثانیه است.

هنگام بازی کردن بازی هیتمن روی رزولوشن فول اچ دی و حد اکثر تنظیمات گرافیکی نیز، این لپ تاپ بازی را با 55 فریم بر ثانیه اجرا می‌کرد. البته، این دستگاه از رقیبش PowerSpec که این بازی را با 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌کرد عقب می‌ماند. لپ تاپ‌‌های Helios و Inspiron  نیز، توانستند این بازی را به ترتیب با 64 و 55 فریم بر ثانیه در تنظیمات مشابهی اجرا کنند. اما، همه این دستگاه‌ها از میانگین استاندارد 68 فریم بر ثانیه ای این رده بسیار عقب تر بودند.

در تست بازی Grand Theft Auto V نیز، GU501  توانست این بازی را روی رزولوشن فول اچ دی و تنظیمات very high با 48 فریم بر ثانیه اجرا کند. Inspiron  نیز، با همین تنظیمات این بازی را با 44 فریم بر ثانیه اجرا کرد. لپ تاپ Helios نیز این بازی را با 49 فریم بر ثانیه اجرا کرد. میانگین استاندارد لپ تاپ‌های این رده برای این بازی در این تنظیمات نیز، 56 فریم بر ثانیه است. PowerSpec نیز، توانست این بازی را با این تنظیمات، با 60 فریم بر ثانیه اجرا کند.

لپ تاپ راگ GU501 ایسوس توانست امتیاز 7 از 11 را در تست عملکرد SteamVR  کسب کند. پس این لپ تاپ می‌تواند به خوبی با HTC Vive، Vive Pro و Oculus Rift شما کار کند. لپ تاپ PowerSpec نیز به لطف پردازنده گرافیکی بسیار قدرتمندش توانست امتیاز 11 را کسب کند. اما میانگین استاندارد لپ تاپ‌های این رده 5.5 است. پس امتیاز لپ تاپ راگ مورد نظر ما بسیار عالی است. Inspiron  توانست امتیاز 5.9 را کسب کند. Helios  هم امتیاز 7.1 را کسب کرد.

کارایی

این لپ تاپ با داشتن آخرین مدل پردازنده Core i7-8750H  اینتل، 16 گیگابایت رم DDR4 و 128 گیگابایت حافظه SSD در کنار 1 ترابایت حافظه HDD بسیار قدرتمند است. در واقع، کار‌های روزانه برای این لپ تاپ به نوعی شوخی به نظر می‌رسند. می‌خواهید 25 تب را در مرورگر خود باز کنید؟ من این کار را در گوگل کروم انجام دادم. در کنار این 25 تب، من در حال استریم کردن یه ویدیوی فول اچ دی بودم و لپ تاپ در این حالت هیچ گونه کندی نداشت.

این لپ تاپ در تست بنچمارک Geekbench 4 توانست امتیاز 17.940 را کسب کند. این امتیاز بسیار بیشتر از میانگین استاندارد لپ تاپ‌های این رده است. میانگین این لپ تاپ‌ها 14.456 است. رقیب این لپ تاپ PowerSpec 1510 نیز، توانست امتیاز 14.223 را کسب کند.  لپ تاپ Predator Helios 300 ایسر نیز، امتیاز 13.587 را کسب کرد. لپ تاپ Inspiron 15 7000 دل نیز، امتیاز 10.535 را کسب کرد که رقم بسیار پایینی در میان این لپ تاپ‌ها است.

لپ تاپ ایسوس توانست 4.97 گیگابایت فایل را در مدت 22 ثانیه کپی کند. این یعنی میانگین سرعت کپی 231 مگابایت بر ثانیه این لپ تاپ. اما این باز هم سریع تر از Helios با سرعت کپی 188 مگابایت بر ثانیه است. میانگین استاندارد این سری لپ تاپ‌ها نیز، 340 مگابایت بر ثانیه است. لپ تاپ Inspiron  دل توانست این حجم از فایل را با میانگین سرعت 339 مگابایت بر ثانیه کپی کند. PowerSpec  هم در این مقایسه بهترین بود و میانگین سرعت کپی آن 391 مگابایت بر ثانیه بود.

لپ تاپ GU501 ایسوس توانست در آزمایش Excel macro test تعداد 65.000 اسم و آدرس را در مدت 37 ثانیه با هم مطابقت دهد. این بسیار سریع تر از میانگین استاندارد 52 ثانیه ای این رده است. لپ تاپ PowerSpec  نیز این پروسه را در مدت 1 دقیقه و 8 ثانیه طی کرد. Inspiron  دل نیز بسیار کند تر از این دو رقیب بود و این آزمایش را در یک دقیقه و 29 ثانیه به اتمام رساند.

در تست ادیت ویدیو نیز، لپ تاپ GU501 ایسوس در 10 دقیقه و 22 یک ویدیوی فورکی را به فول اچ دی تبدیل کرد. PowerSpec  نیز این ویدیو را در مدت 14 دقیقه تبدیل کرد. Inspiron  هم در این مقایسه عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داد و این ویدیو را در طول 19 دقیقه تبدیل کرد. همه این‌ها در حالی است که میانگین استاندارد برای این رده از لپ تاپ‌ها 13 دقیقه و 16 ثانیه است.

این آزمایش‌ها تا این جای کار بیانگر این است که لپ تاپ تولید شده توسط ایسوس در همه زمینه‌ها عملکرد کاملا بهینه و سریعی را از خود نشان می‌دهد. و این در حالی است که دیگر رقبای این لپ تاپ هرکدام تنها در یک زمینه خاص بهینه شده بودند که این امتیاز مثبتی برای لپ تاپ ایسوس است.

عمر باتری

باتری لپ تاپ GU501 ایسوس درست همانند همه دیگر لپ تاپ‌های گیمینگ پس از یک بار شارژ کامل مدت زیادی دوام نمی آورد. علت آن نیز، مصرف انرژی زیاد سخت افزار آن به منظور ایجاد توانایی پردازش کافی برای این لپ تاپ است. این لپ تاپ پس از 4 ساعت و 43 دقیقه در آزمایش Mag Battery Test 2.0 به طور کامل باتری اش تمام شد و خاموش شد. در این آزمایش، لپ تاپ به طور مداوم صفحات وب، تست‌های ویدیویی و بنچمارک‌های گرافیکی را انجام می‌دهد و وای فای را نیز به طور مداوم روشن نگه می‌دارد. لپ تاپ Helios ایسر نیز توانست در این تست به مدت 6 ساعت و یک دقیقه دوام بیاورد. Inspiron شرکت دل نیز، در این آزمایش 7 ساعت و 17 دقیقه دوام آورد. همه این‌ها در حالی است که میانگین استاندارد دوام باتری برای لپ تاپ‌های این رده 3 ساعت و 1 دقیقه است.

گرما

با توجه به این که لپ تاپ GU501  اگزوز‌های برادر بزرگ ترش را ندارد، اما این لپ تاپ در استفاده‌های معمولی توانست به خوبی دمای خود را پایین نگه دارد. ما در هنگام استفاده از این لپ تاپ، دمای تاچ پد و زیر آن را اندازه گیری کردیم. دمای تاچ پد 28 درجه و دمای زیر لپ تاپ نیز 31 درجه بود. زمانی که دمای بین دکمه‌های کیبورد را اندازه گرفتیم نیز، در کمال نا باوری دمای بین آن‌ها هم 31 درجه بود.

سپس در هنگام بازی کردن نیز، با افزایش دمای لپ تاپ سوپرایز نشدیم. زمانی که ما Middle-earth: Shadow of War را بازی کردیم دمای میان دکمه‌های کیبورد این لپ تاپ به 33 درجه رسید. دمای تاچ پد و زیر لپ تاپ نیز، به ترتیب به 77 درجه و 40 درجه سانتیگراد رسید.

وب کم

از سوی دیگر وب کم این لپ تاپ نیز، با کیفیت 720P تنها مناسب تماس‌های تصویری و کنفرانس است. اگر استریمر بازی هستید، این وب کم مناسب شما نیست. زمانی که من با وب کم این لپ تاپ از خودم عکس گرفتم، بعضی جزییات همانند ریش‌های من تار بودند. این‌ها در حالی است که خط‌های آبی ریز روی لباسم واضح بودند و دایره‌های زرد روی لباسم مایل به سفیدی بودند.

نرم افزار و گارانتی

لپ تاپ GU501 ایسوس تا دندان با نرم افزار‌های از پیش نصب شده ایسوس مسلح شده است. بعضی از این نرم افزار‌ها واقعا برای گیمر‌ها کاربردی هستند و بعضی هم کاربردشان تنها تکرار کردن نام ایسوس در دسکتاپ شماست.

کاربردی ترین نرم افزاری که شما در دسکتاپ خود پیدا می‌کنید “ROG Gaming Center” است. این نرم افزار به شما اطلاعاتی از دستگاه نظیر مشخصات فنی، دمای قطعات، میزان مصرف رم و حافظه را به شما نشان می‌دهد. نرم افزار ROG Aura Core نیز به شما امکان شخصی سازی رنگ نور پس زمینه کیبورد شما را می‌دهد. ROG GameVisual هم به شما امکان شخصی سازی دمای نور پس زمینه کیبورد را بسته به ژانر بازی می‌دهد.

ایسوس نرم افزار Giftbox را نیز روی لپ تاپ‌های خود نصب کرده است. این نرم افزار، به شما نرم افزار‌های مدیریت رم و حافظه ساخته شده توسط دیگر شرکای ایسوس را به شما نمایش می‌دهد. روی این لپ تاپ همچنین یک برنامه مدیریت باتری نیز نصب شده است. اما ویندوز 10 نیز، به صورت درونی یک نرم افزار مدیریت باتری مخصوص خود را دارد. ایسوس همچنین نرم افزار‌های Netflix و LinkedIn را هم در منوی استارت قابل دسترسی کرده است.

البته، بسیاری نرم افزار‌های اضافی دیگری هم هستند که به طور پیشفرض با ویندوز 10 نصب می‌شوند. مثلا Disney Magic Kingdoms، March of Empires: War of Lords، Candy Crush Saga و Candy Crush Soda Saga از پیش روی ویندوز 10 نصب شده اند.

همچنین، ایسوس لپ تاپ GU501 را با گارانتی یک ساله شرکت اسوس در بازار به فروش می‌رساند.

جمع بندی

لپ تاپ ROG GU501 ایسوس در بسیاری از زمینه‌ها عالی است. این لپ تاپ زیبا به نظر می‌رسد، بازی‌ها را با کیفیت مناسبی اجرا می‌کند و کیفیت صدای خروجی اش نیز بی نظیر است. تنها ایرادی که من می‌توانم از این دستگاه بگیرم، کم نور بودن صفحه نمایشش است.

اگر شما می‌خواهید لپ تاپی گیمینگ با این بودجه را خریداری کنید، ما به شما PowerSpec 1510 را پیشنهاد می‌دهیم که با قیمت 1400 دلار (صد دلار ارزان تر از لپ تاپ ایسوس) قابل خریداری است. با خریدن این لپ تاپ شما یک کارت گرافیکی GTX 1070 انویدیا و آخرین پردازنده نسل 7 اینتل را نیز خواهید داشت. اگر می‌خواهید بودجه کمتری صرف خرید لپ تاپ کنید، لپ تاپ Predator Helios 300 ایسر با 1140 دلار انتخاب بعدی شماست. این لپ تاپ هم از کارت گرافیکی GTX 1060 بهره می‌برد. اما درست همانند GU501 صفحه نمایش تیره ای دارد.

در آخر، عملکردی که ما و بنچمارک‌های دستگاه GU501 ایسوس نشان می‌دهند، حاکی از قدرت بسیار زیاد این دستگاه است. طبق این تفاسیر، این دستگاه در میان پرچمداران لپ تاپ‌های گیمینگ جای می‌گیرد. این لپ تاپ از کارت گرافیک GTX 1060 انویدیا بهره می‌برد. اما ظاهر بسیار بسیار زیبای Zephyrus ارزش آن را دارد که برایش کمی بیشتر هزینه کنید.

در ادامه، ما شما را به دیدن مشخصات سخت افزاری این لپ تاپ دعوت می‌کنیم.

پردازنده مرکزی Intel Core i7-8750H CPU 2.2GHz
سیستم عامWindows 10 Home
رم16GB
قابلیت ارتقای رم تا
ظرفیت حافظه128GB SSD
سرعت حافظه
نوع حافظهPCIe m.2 SSD
ظرفیت حافظه دوم1TB HDD
سرعت حافظه دوم5400 دور بر دقیقه
نوع حافظه دومSATA Hard Drive
سایز صفحه نمایش15.6 اینچ
بیشترین رزولوشن ممکن1920x1080
رزولوشن پیشفرض1920x1080
درایو نوری
سرعت درایو نوری
پردازنده گرافیکیNvidia GeForce GTX 1060
حافظه اختصاصی پردازنده گرافیکی6GB
وای فای802.11 a/b/g/n/ac
مدل وای فایIntel Wireless-AC 9560
بلوتوثBluetooth 5.0
شبکه موبایل
اندازه تاچ پد4.0x 2.3 اینچ
درگاه HDMIدارد
درگاه میکروفون/هدفوندارد
درگاه قفلدارد
درگاه Thunderbolt 3 دارد
درگاه USB 3.0دارد
تعداد درگاه های USB 3.05 عدد
گارانتی ایسوس1 ساله
وزن 2.5 کیلوگرم
ابعاد15.1x 10.3 x 0.7 اینچ
وبسایت سازندهasus.com

منبع :

LAPTOPMAG

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,