در حال حاضر در زمان انتقال از نسل هشتم به نسل بعدی هستیم، یعنی جایی که تمام بازی‌های جدیدی که قرار است عرضه شوند، میان یک دوراهی بزرگ قرار می‌گیرند که در آخرین روزهای نسل فعلی به انتشار برسند یا این که جزو اولین بازی‌هایی باشند که در نسل بعد به عرضه می‌رسند. در ادامه جزئیات بیشتری در این زمینه و وضعیت عرضه Cyberpunk 2077 در اختیار شما قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید.

به طور طبیعی در چنین مقاطع زمانی سوال‌ها و شک و شبهه‌های زیادی درمورد عرضه بازی‌های میان نسلی که هم برای نسل فعلی به عرضه می‌رسند و هم برای نسل بعد، شروع به رشد کردن می‌کند؛ مخصوصا برای بازی‌های بزرگی که قرار است به عرضه برسند که از این دست می‌توان به عناوین بزرگی مثل Final Fantasy 7 Remake که ممکن است در نهایت کار خود را با عرضه شدن روی نسل جدید سخت افزارهای کنسول‌های ویدیویی به پایان برساند، اشاره کرد. با این حال تعدادی از بازی‌های بزرگ پیش رو برای عرضه شدن در زمان حال و روی کنسول‌های فعلی بازار تمرکز کرده‌اند.

استودیوی سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) و بازی Cyberpunk 2077 را به عنوان نمونه در نظر داشته باشید. وبسایت بزرگ GamingBolt اخیرا در طی برگزاری بزرگ‌ترین رویداد بازی‌های رایانه‌ای سال که در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار می‌شود، یعنی نمایشگاه E3، شانس مصاحبه با Mateusz Tomaszkiewicz، کارگردان طراحی مراحل این بازی نقش آفرینی پیش رو، را به دست آورد و از وی سوال کرد که آیا آن‌ها برنامه‌ای برای عرضه کردن این بازی روی پلتفرم جدید شرکت مایکروسافت یعنی Xbox Scarlett که قرار است تعطیلات سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود، دارند یا خیر. همانطور که اشاره شد، این کنسول قرار است در تعطیلات سال ۲۰۲۰ به بازار راهی شود که چند ماه پیش از عرضه عنوان Cyberpunk 2077 است. اما پاسخ این توسعه دهنده به این سوال این طور بود که تیم سازنده و توسعه دهنده این بازی در حال حاضر فقط روی عرضه کردن Cyberpunk 2077 روی پلتفرم‌ها و کنسول‌های نسل هشتمی یعنی ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی تمرکز کرده است. وی در این زمینه چنین اظهار کرده است که:

در حال حاضر این موضوع تنها چیزی است که تمام تلاش و تمرکزمان را صرف به انجام رساندنش می‌کنیم.

همچنین از وی سوال شد که آیا هیچ شانسی وجود دارد که بتوانیم Cyberpunk 2077 را در نهایت روی کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ نیز ببینیم تا مثل The Witcher 3: Wild Hunt که برای این کنسول به معرفی گذاشته شد، این بازی سایرنتیک هم روی این کنسول ترکیبی به عرضه برسد. همانطور که احتمالا در جریان هستید، عنوان The Witcher 3: Wild Hunt در طی برگزاری کنفرانس خبری شرکت نینتندو در E3 2019 موسوم به Nintendo Direct برای این کنسول به معرفی گذاشته شد تا امسال به عرضه برسد. اما پاسخ Tomaszkiewciz به این موضوع نیز کاملا مشابه با سوال قبلی بود و وی در این زمینه چنین گفت که استودیوی سی دی پراجکت رد در حال حاضر روی عرضه این بازی روی پلتفرم‌های اصلی بازار تمرکز کرده است. پس عرضه Cyberpunk 2977 برای نینتندو سوییچ هم کنار گذاشته می‌شود تا این بازی فقط سه پلتفرم مقصد داشته باشد.

عنوان Cyberpunk 2077 قرار است در تاریخ ۱۶ آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۷ فروردین ماه سال ۹۹ شمسی یعنی تقریبا یک سال دیگر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد. شما می‌توانید در روزها و هفته‌های آتی نیز همچنان با دنبال کردن ما از آخرین اطلاعات، جزئیات و خبرهای این بازی مطلع شوید. فراموش نکنید که نظر‌ها، پیشنهادات و انتقادهای خود را همواره با ما به اشتراک بگذارید تا ما بتوانیم در راستای بهبود عملکرد خود شما را راضی نگه داریم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , ,