_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

نام Control می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد

عنوان Control با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن به ما است، و کاملا مطمئن هستیم که پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک بازی خاص و زیبا دارد. در حالی که حدود یک ماه به عرضه بازی باقی مانده، اطلاعات بسیاری از جمله مدت زمان بازی و داستان‌گویی محیطی آن توسط سازندگان منتشر شده است. ولی نام بازی چطور؟ آیا با یک نام ساده و تک‌بعدی که یک معنی خاص دارد طرف هستیم؟ یا نام بازی با اهداف بلندتری در نظر گرفته شده است؟ در پاسخ به این سوال، سازندگان گفته‌اند که با یک نام معمولی طرف نیستیم و نام بازی می‌تواند معانی مختلفی را در بر داشته باشد.

اخیرا در یک مصاحبه با پایگاه خبری WCCFTECH، کارگردان بازی Control «میکائل کاسورینن» (Mikael Kasurinen) و «بروک مگز» (Brooke Maggs) طراح روایی بازی در مورد جنبه‌های مختلفی از بازی صحبت کرده‌اند و یکی از این جنبه‌ها، نام بازی و معنای آن بوده است. به شکلی واضح، گیم‌پلی بازی شامل کنترل کردن اجسام محیط‌ها می‌شود و نام بازی می‌تواند به این نکته اشاره داشته باشد ولی از سوی دیگر، می‌توان گفت که داستان بازی هم در مورد گرفتن کنترل از دست The Hiss، آنتاگونیست اصلی بازی است. پس نام بازی یک نام ساده و شکیل ولی چندلایه و با معانی مختلف است.

آن دو سازنده بلندپایه در این مورد گفته‌اند:

«بله، کلمه کنترل در تجربه کلی ما معنای عمیقی دارد. وقتی که شما به جسی (Jesse) نگاه می‌کنید و می‌بینید که او از پس چه کارهایی برمی‌آید، مثلا او می‌تواند اجسام را در محیط‌ها کنترل کند، یا می‌تواند ذهن دشمنان‌اش را کنترل کند و آن‌ها را ضد یکدیگر درآورد، و غیره. و سپس در یک سطح مفهومی، داستان در مورد کنترل است، در مورد از دست دادن کنترل، و سپس تلاش برای بازپس‌گیری کنترل. پس آن به شکلی عمیق مربوط به حس و حالی است که بر بازی حاکم است. و بله، نقاط کنترل یکی از انواع خیلی واضح و از لحاظ بصری، قوی از نقاطی هستند که نیروهای ماورایی بازی یعنی The Hiss آن‌ها را از بین برده‌اند. و حالا کاری که جسی می‌تواند انجام دهد پاکسازی آن‌جا است تا خرابی‌ها از بین برود. سپس وقتی چنین کاری بکنید آن منطقه یک جورایی خودش بازسازی می‌شود.»

بسیار جذاب است وقتی می‌بینیم که یک اسم کوتاه و ظاهرا ساده، چه معانی عمیقی را می‌تواند در خودش جای داده باشد. بازی Control قرار است تا در تاریخ بیست و هفتم آگوست سال ۲۰۱۹ برای ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ منتشر شود.

منبع :

GAMINGBOLT

48 پست
دانیال اصفهانی
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: