کرتانا از زمان تولد خود تاکنون به‌صورت پیوسته هوشمندتر شده و قابلیت های بیشتری را دریافت کرده است. در حال حاضر کرتانا علاوه بر تنظیم قرارها، یادآوری ها، ایجاد لیست، پرسش و پاسخ، کنترل خانه هوشمند، قادر است حتی هنگام نصب ویندوز 10 شما را راهنمایی کند. ویدیو جدیدی که توسط WalkingCat یکی از افشا کنندگان بزرگ ویندوز منتشر شده، نشان می‌دهد که کرتانا به‌زودی قادر است حضور بیشتری در محیط ویندوز 10 نیز داشته باشد.کرتانا برای اولین بار همراه با ویندوزفون 8.1 معرفی شد، از آن زمان تاکنون این دستیار صوتی هوشمندتر شده و طیف بیشتری از دستگاه ها را پوشش داده است، اکنون کرتانا در دستگاه های ویندوزی، اندرویدی و ios و همچنین بلندگوهای هوشمند در دسترس است.

از مهمترین قابلیت هایی که در حال حاضر کرتانا از آنها برخوردار است می‌توان به امکان ثبت قرار ملاقات، یادآوری، تنظیم لیست، خواندن پیام و ایمیل، پرسش و پاسخ با کاربر، کنترل خانه های هوشمند (که به تازگی افزوده شده) و حتی کمک به کاربران هنگام نصب ویندوز 10 اشاره کرد.

اکنون با توجه به ویدیویی که توسط walkingCat که یکی از کاربران مشهور توییتر و از افشا کنندگان بزرگ محصولات مایکروسافت است، مشخص شده که به‌زودی کرتانا امکان راهنمایی کاربران را در محیط ویندوز 10 خواهد داشت.

کارکرد کرتانا هنگام راهنمایی کاربران در محیط ویندوز 10 شبیه Windows wizard است که در گذشته ویندوز نیز وجود داشته، اما یک تفاوت عمده در این میان وجود دارد، راهنمایی کرتانا بسیار تعاملی تر است و شباهت بیشتری به راهنمایی یک انسان پیدا کرده است. این قابلیت به‌زودی در اختیار تمامی کاربران ویندوز 10 قرار خواهد گرفت.

منبع : وینفون
1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حسین
پاسخ دهید پنجشنبه 20 مهر 1396

برای موبایل گروه فست اپدیت اومده

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 20 مهر 1396

اين چه تنه ایه برای طفلی درست کردن …

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,