_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

۱۳ نکته که در E3 2019 از Cyberpunk 2077 دانستیم

سال‌ها است که همه ما شدیدا منتظر انتشار کوچک‌ترین اطلاعات و جزئیات ممکن از تازه‌ترین اثر استودیوی سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) یعنی Cyberpunk 2077 هستیم چون این بازی اینقدر ما را هایپ کرده که شور و شوق ما برای این بازی با هیچ بازی دیگری در این نسل قابل قیاس نیست. در ادامه ۱۳ نکته جذاب که از این بازی که در E3 2019 دانستیم را با شما درمیان خواهم گذاشت. با وینفون همراه باشید.

همانطور که گفتم شور و شوق انجام این بازی به قدری بالا است که حتی بعضی‌ها برای این بازی تب می‌کنند. پس از رونمایی از گیم پلی این بازی در E3 سال گذشته پشت در های بسته، سی دی پراجکت رد امسال با دست پر به E3 آمد و با عرضه یک تریلر جدید، اعلام تاریخ عرضه این بازی و همینطور یک گیم پلی دیگر از آن که باز هم پشت درهای بسته به نمایش گذاشته شد، باز هم ما را برای انجام این بازی تشنه‌تر کرد. بدین ترتیب ما موفق به کسب اطلاعات زیاد جدیدی درمورد این بازی شدیم که همه آن‌ها واقعا هیجان انگیز و جذاب هستند. ما در این مقاله قصد داریم با هم نگاهی داشته باشیم به ۱۳ اطلاعات جذاب جدیدی که در طول برگزاری E3 2019 توانستیم از این بازی به دست بیاوریم تا ضمن لذت بردن از آن‌ها بتوانیم با شما هم به اشتراک بگذاریم. پس بدون معطلی بیشتر بریم به سراغ اصل مطلب.

نه تنها از صدا و علاقه کیانو ریوز برای بازی کردن این نقش استفاده شده بلکه وی مراحل موشن کپچر را نیز برای این نقش به طور کامل پشت سر گذاشته است.

۱. حضور شخصیتی به اسم Johnny Silverhand

می‌دانید، دوست داشتیم اطلاعات جدید این بازی را با این مورد آغاز کنیم که معنی واقعی هایپ را به همه ما نشان داد. ابتدا انتشار یک تریلر سینمایی طولانی به مدت ۷ دقیقه که با حضور شخصیتی که یکی از دست‌هایش آهنی به نظر می‌رسید و سپس با برداشتن عینکش متوجه شدیم که او همان شخصیت محبوب دل‌ها یعنی کیانو ریوز (Keanu Reeves) است که در این بازی حضور دارد و سپس ورود او روی صحنه در حین برگزاری کنفرانس خبری شرکت شرکت مایکروسافت در E3 2019 یکی از فراموش نشدنی‌ترین لحظات تاریخ E3 بود. شاید خیلی از شما در آن لحظه متوجه نشدید که آیا وی قرار است یک نقش کوتاه در این بازی داشته باشد یا یکی از شخصیت‌های اصلی این بازی است. دوست داشتید بدانید نقش کیانو ریوز در Cyberpunk 2077 دقیقا چیست؟ خب باید خدمت شما عرض کنم که نام شخصیت وی Johnny Silverhand است که به خاطر دست سایبرنتیک خود به این اسم خوانده می‌شود. او در گذشته موزیسین بود اما اکنون تبدیل به یک جنگجوی آشوب طلب شده که می‌خواهد Night City را به آتش بکشد. نه تنها از صدا و علاقه کیانو ریوز برای بازی کردن این نقش استفاده شده بلکه وی مراحل موشن کپچر را نیز برای این نقش به طور کامل پشت سر گذاشته است.

۲. Biochip

یکی دیگر از جرئیات داستانی بازی Cyberpunk 2077 نیز در طول برگزاری کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت در E3 2019 به انتشار رسید. V، که همان شخصیت اصلی این بازی است، یک چیپست کوچکِ آسیب دیده به همراه دارد که در بدن او کار گذاری شده. سپس مشخص می‌شود که این چیپست آسیب دیده، یک جورایی کلید ورود به زندگی ابدی است که می‌توان با دارا بودن آن به جاودانگی رسید. ما اطلاعات تکمیلی زیادی درمورد آن نداریم یا حتی نمی‌دانیم در گذشته چه اتفاقاتی رخ داده اما می‌دانیم کار گذاری شدن این چیپست در بدن V چیزی نیست که به خواسته خود او انجام شده باشد یا وی برای داشتنش داوطلب شده باشد. همچنین می‌دانیم که Johnny Silverhand هم یک جورایی به این قضیه ربط دارد. در واقع روح دیجتالی Silverhand در حال شکار کردن مغز V نیز می‌باشد که در اثر این کار وی همیشه با شما همراه است و به عنوان یک حقیقت دنباله دار، همراه شما است.

۳. Cyberspace

بازی Cyberpunk 2077 قرار است بازی‌بازان را وارد یک فضای مجازی (Cyberspace) نیز بکند که دقیقا همان چیزی است که از اسمش هم پیدا است. کاملا Matrix طور یا Tron طور است‌ (شما صاحب اختیارید که هر یک را که بیشتر دوست دارید، انتخاب کنید). همانطور که احتمالا می‌توانید تصور کنید، به نظر می‌رسد که این فضا به طور عمیقی روی داستان پردازی و داستان سرایی این بازی نقش داشته باشد و روی آن تاثر گذار باشد (با این حال هنوز متاسفانه هیچ راه دیگری وجود ندارد که بتوانیم دقیقا بفهمیم موضوع از چه قرار است). Alt Cunningham، یکی از شخصیت‌های موجود در دنیای Cyberpunk، نیز قرار است نقشی در آن بر عهده داشته باشد. جالب است که بدانید Cunningham اولین شخصیتی است که خودش را کاملا دیجتالی می‌کند و کل فهم و آگاهی خودش را وارد فضای مجازی می‌کند.

این که شما چطور از perkهای به دست آمده خود استفاده می‌کنید هم روی سیستم دیالوگ و مکالمات بازی تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این‌ها زمانی که شخصیت‌ها منتظر ایستاده‌اند و منتظرند تا یکی از گزینه‌های مورد نظر خود را برای دیالوگ‌ها انتخاب کنید، یک یا دو خط از دیالوگ‌های خود را استفاده خواهند کرد تا باعث شوند این مکالمه حس طبیعی‌تری داشته باشد و روان بودن خودشان را همچنان حفظ نگه دارند.

۴. فضای شهری کاملا جدید و پرجزئیات

سال گذشته در جریان برگزاری همایش E3 توانستیم اولین نگاه را به شهر پرجزئیات Night City بیاندازیم. امسال هم سی دی پراجکت رد بخش‌های بیشتری از این شهر را به نشان داد تا بیشتر با آن و حال و هوای آن آشنا شویم. تمرکز اصلی سازندگان این بازی این بار روی نشان دادن فضای جدیدی از این شهر بود که واقعا جزئیات مهم بسیار زیادی برای دیدن داشت. جمعیت و تراکم مردم شهر که سال گذشته عده زیادی از مردم را تحت تاثیر قرار داده بود، هنوز هم در جای جای نقاط این بازی کاملا به چشم می‌خورد اما با این حال ما هنوز هم یک سری جزئیات دیگر از داستان این بازی نیز به دست آوردیم. یکی از این جزئیات این بود که منطقه Pacifia که در این تریلر به ما نشان داده شد، قبلا فقط یک محله تخیلی بوده است اما بعد از این که سرمایه گذار‌ها آن را به حال خودش رها کردند، رو به زوال و نابودی کشیده شد. این محله یک محله کثیف و ناآرام است که در میان جنگ‌هایی که بین گروه‌های خلافکاری انجام شده، دائما دست به دست شده و هر بار حاکمیت آن به یکی از این گروه‌ها واگذار شده است به خاطر همین هم الان بسیار مخروبه و نافرم به نظر می‌رسد.

۵. سیستم دیالوگ

مکالمات و سیستم انتخاب دیالوگ‌ها یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین بخش تمام بازی‌ها و عناوینی است که به دست استودیوی سی دی پراجکت رد تولید می‌شوند بنابراین کجکاوی همه ما برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر درمورد آن‌ها در بازی Cyberpunk 2077 به طور قابل توجهی بالا است. خوشبختانه ما امسال در طی برگزاری کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت و حضور Cyberpunk 2077 در E3 امسال توانستیم اطلاعات و جزئیات خوبی درمورد این موضوع به دست بیاوریم. به عنوان مثال دانستیم که وقتی شما در حال ساخت شخصیت خود برای انجام این بازی هستید، می‌توانید یکی از چند گزینه‌ای که در اختیارتان قرار داده شده است را برای انتخاب بکگراند و پیشینه شخصیت خود انتخاب کنید که این انتخاب‌ها شامل Street, Kid, Corporate و برخی چیزهای دیگر می‌شود. نکته قابل توجه و بسیار مهم اینجا است که این که شما دست به انتخاب کدام یک از این گزینه‌ها می‌زنید، گزینه‌های متفاوتی از دیالوگ را در اختیار شما قرار می‌دهد. این که شما چطور از perkهای به دست آمده خود استفاده می‌کنید هم روی سیستم دیالوگ و مکالمات بازی تاثیر گذار خواهد بود. علاوه بر این‌ها زمانی که شخصیت‌ها منتظر ایستاده‌اند و منتظرند تا یکی از گزینه‌های مورد نظر خود را برای دیالوگ‌ها انتخاب کنید، یک یا دو خط از دیالوگ‌های خود را استفاده خواهند کرد تا باعث شوند این مکالمه حس طبیعی‌تری داشته باشد و روان بودن خودشان را همچنان حفظ نگه دارند.

۶. مبارزات تن به تن

اگر شما هم یکی از طرفداران مبارزات نزدیک و تن به تن هستید، باید اعلام کنم که این گزینه به عنوان یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌ها در مبارزات Cyberpunk 2077 در اختیار شما قرار داده شده است که ما نمایش‌های بسیار جذابی نیز از آن در طول برگزاری E3 2019 دیدیم. با استفاده از اهرم‌ها و بازوهای مکانیکی، V می‌تواند بدترین نوع جراحات را به دشمنان خود وارد کند و بدن آن‌ها را سوراخ سوراخ کند. همچنین شما می‌توانید از آن‌ها به عنوان سپر دفاعی در لحظات تیر اندازی هم استفاده کنید. می‌توانید با شیشه‌های شکسته گلوی دشمنان خود را پاره کنید و همینطور به سمت صورت آن‌ها چاقو پرتاب کنید.

می‌توانید مغز دشمنان خود را هک کنید تا آن‌ها را مجبور کنید به روی دوستان خود اسلحه بکشند. می‌توانید ربات‌هایی را که به عنوان حریف تمرینی برای تقویت مهارت‌های نبرد مورد استفاده قرار می‌گیرند را هک کنید تا باعث شوید هر کسی که با آن‌ها تمرین می‌کند را به قتل برسانند. می‌توانید درها، دروازه‌های جهنمی و حتی دستگاه‌های نوشابه را هک کنید. اگر بخواهم بحث را ساده کنم، ساز و کار هک کردن در عنوان Cyberpunk 2077 به این گونه است که هر چیزی که یک یا دو سیم داشته باشد را می‌توانید هک کنید.

۷. هک کردن

هک کردن نیز یکی از ضروری‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در عنوان Cyberpunk 2077 به کار گرفته شده است. نه تنها در بخش داستانی این بازی از آن استفاده شده (که کاملا واضح و روشن است که استفاده شود)، بلکه در گیم‌ پلی بازی نیز به کار گرفته شده است (که باز هم واضح و طبیعی است). امسال در طی برگزاری رویداد E3 در این مورد هم اطلاعات جدیدی از بازی Cyberpunk 2077 به دست آوردیم. شما می‌توانید رگبارهای خودکار و سایر چیزهایی که در محیط بازی وجود دارد را هک کنید (حتی چیزهایی که مثل خط‌های لیزر مانند هستند را هم هک کنید) تا از آن‌ها بر علیه دشمنان استفاده کنید. می‌توانید مغز دشمنان خود را هک کنید تا آن‌ها را مجبور کنید به روی دوستان خود اسلحه بکشند. می‌توانید ربات‌هایی را که به عنوان حریف تمرینی برای تقویت مهارت‌های نبرد مورد استفاده قرار می‌گیرند را هک کنید تا باعث شوید هر کسی که با آن‌ها تمرین می‌کند را به قتل برسانند. می‌توانید درها، دروازه‌های جهنمی و حتی دستگاه‌های نوشابه را هک کنید. اگر بخواهم بحث را ساده کنم، ساز و کار هک کردن در عنوان Cyberpunk 2077 به این گونه است که هر چیزی که یک یا دو سیم داشته باشد را می‌توانید هک کنید.

۸. قابلیت انجام بازی بدون خون و خونریزی و به قتل رساندن دشمنان

Cyberpunk 2077 دارای چنان ویژگی‌های گسترده و بی شماری است که حتی به شما اجازه یک سری فعالیت را که این بازی را شبیه به بازی‌های شبیه ساز می‌کند را نیز می‌دهد که این کار با دادن این اجازه به شما که هر طور دوست دارید، به انجام این بازی بپردازید، داده خواهد شد. “سیستم کلاس روان” و همینطور گزینه‌هایی که در زمان انجام مبارزات و همینطور هک کردن در اختیار شما قرار داده می‌شود،‌ نمونه‌های بارزی از این موضوع هستند، اما در عین حال مخفی کاری نیز یکی از ویژگی‌های بسیار مهم در این بازی است. در حقیقت همانطور که سی دی پراجکت رد نیز اذعان کرده، Cyberpunk 2077 این اجازه را به شما می‌دهد که تمام این بازی را بدون این که حتی یکی از دشمنان را به قتل برسانید، به پایان ببرید. این خبر برای کسانی که طرفدار انجام بازی‌ها به این سبک و روش منحصر به فرد هستند بسیار خبر خوشحال کننده و خوبی است.

۹. سطح تخریب پذیری محیط بازی

سطح گسترده تخریب پذیری محیط بازی یکی از بارز‌ترین ویژگی‌های بازی Cyberpunk 2077 است که از سال گذشته تا به حال بارها و بارها مورد بحث قرار داده شده است و در سایت‌ها و مجله‌های گوناگون درمورد آن صحبت شده است. استودیوی سی دی پراجکت رد مدعی شده که می‌خواهد تا جایی که امکان دارد این ویژگی‌ را پیش ببرد اما به خاطر وجود یک سری ملاحظات و رسیدگی‌ها، کاملا مطمئن نیستند که چه مقدار از آن‌ها قابل انجام دادن است. ما هنوز به طور قطعی نمی‌دانیم که کدام یک از محدوده‌های موجود در این بازی تخریب پذیر است اما حداقلش این است که اکنون می‌دانیم سطح تخریب پذیری در این بازی وجود دارد و کاملا از بین نرفته است.

این بازی با دادن امتیازات Perk به شما پاداش می‌دهد. شما هم از این Perk ها برای افزایش سطح مهارت شخصیت خود استفاده می‌کنید و می‌توانید از این امتیازها در ۱۲ دسته بندی مختلف استفاده کنید تا به ارتقای آن کمک کنید.

۱۰. تصاویر صحنه‌های بارگذاری

عنوان Cyberpunk 2077 هیچ گونه تصویر خاصی از بارگذاری در طی گشت و گذار شما در سطح شهر به نمایش نخواهد گذاشت. تمام سطح شهر Night City کاملا به روی شما باز است و شما بی وقفه به طور یکپارچه و بدون دیدن هیچ نقطه بارگذاری می‌توانید در سطح این شهر به گشت و گذار بپردازید و از یک نقطه از شهر به نقطه دیگری بروید بدون این که دچار قطعی یا مشکل خاص دیگری در گیم پلی شوید. با این حال باید به ذکر این نکته نیز بپردازم که این موضوع به این معنی نیست که هیچ کجای بازی هیج تصویر بارگذاری نمایش داده نخواهد شد. کاملا واضح و روشن است که وقتی Fast Travel می‌کنید صفحه بارگذاری به نمایش گذاشته خواهد شد چون این بازی هنوز هم قرار است برای کنسول‌های نسل فعلی بازار یعنی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ به انتشار برسد و شاید به نسل بعد کشیده شود به همین خاطر هم تا وقتی برای کنسول‌های نسل بعد عرضه شود، باید دیدن تصاویر بارگذاری و لودینگ‌های بازی را تحمل کنیم تا کنسول قدرتمندتری به دست بیاوریم و بی وقفه به انجام این بازی بپردازیم؛ بدون این که هیچ لحظه، تصویری از بارگذاری مشاهده کنیم.

۱۱. ارتقای سطح مهارت

بیایید وارد بحث موضوعات پایه‌ای و اساسی شویم. سیستم پیشرفت در بازی Cyberpunk 2077 به چه شکل انجام می‌شود؟ این بازی با دادن امتیازات Perk به شما پاداش می‌دهد. شما هم از این Perk ها برای افزایش سطح مهارت شخصیت خود استفاده می‌کنید و می‌توانید از این امتیازها در ۱۲ دسته بندی مختلف استفاده کنید تا به ارتقای آن کمک کنید. این دوازده دسته بندی مختلف شامل هک کردن، مبارزات نزدیکِ تن به تن، مهارت‌های ورزشی، مهارت‌های قتل، Cold Blood، مبارزات دو دستی، رایفل‌ها، سلاح‌های دستی، شات گان‌ها، اسنایپرها، شمشیرها و مهندسی کردن می‌شوند که بسیار طیف گسترده و متنوعی را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهند تا بازی‌بازان از perk های خود در هر زمینه‌ای که دوست دارند، استفاده ببرند.

۱۲. نسخه Collector Edition

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید دست در جیب خودتان کنید و پول بیشتری برای این بازی خرج کنید تا نسخه کالکتور Cyberpunk 2077 را به دست بیاورید، درواقع دارید با انجام این کار یک بسته بسیار ارزشمند و کامل دریافت می‌کنید. این بسته شامل نسخه اصلی این بازی است که وجود آن در این بسته بدیهی است اما به جز آن یک نقشه بزرگ و دقیق از شهر Night City، یک World of Compendium، یک پست کارت، یک سری استیکر، پچ، پین و یک کتاب هنری، یک جعبه استیل بوک، یک جا سوییچی Quadra برای خودرویی که در تریلرهای این بازی دیدیم، یک راهنمای نجات و همینطور یک مجسمه ۱۰ اینچی دیوانه کننده از V نیز همه و همه جزو وسایلی هستند که در نسخه کالکتور این بازی وجود خواهند داشت.

. در طول برگزاری کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت در E3 2019، با حضور کیانو ریوز روی صحنه، شرکت سی دی پراجکت رد تایید کرد که عنوان به شدت مورد انتظار Cyberpunk 2077 سرانجام سال آینده در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۷ فروردین ماه سال ۹۹ شمسی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید.

۱۳. تاریخ عرضه

Cyberpunk 2077 عنوانی است که ما سال‌های سال منتظر عرضه شدن آن بودیم اما اکنون سرانجام دانستیم که چه زمانی فرصت در دست گرفتن این بازی را در اختیار خواهیم داشت و چه زمانی می‌توانیم سرانجام این بازی را انجام دهیم. خوشبختانه کم‌تر از یک سال دیگر ما این فرصت را به دست خواهیم آورد تا یکی از بزرگ‌ترین و مورد انتظارترین بازی‌های حال حاضر این صنعت را تجربه کنیم. در طول برگزاری کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت در E3 2019، با حضور کیانو ریوز روی صحنه، شرکت سی دی پراجکت رد تایید کرد که عنوان به شدت مورد انتظار Cyberpunk 2077 سرانجام سال آینده در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ میلادی برابر با ۲۷ فروردین ماه سال ۹۹ شمسی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به انتشار خواهد رسید. با این حال سازندگان این بازی اعلام کرده‌اند که ممکن است Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های نسل بعدی نیز به انتشار برسد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
تقی
پاسخ دهید سه شنبه 28 خرداد 1398

لینک تریلر 48 دقیقه ای از بازی cyberpunk که برای مطبوعات به نمایش درآمد
https://www.youtube.com/watch?v=D88sS1ndVxI

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,