عنوان Cyberpunk 2077 یکی از بازی‌های بزرگی است که ما قرار است پیش از عرضه احتمالی ایکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن ۵ در سال آینده میلادی، شاهد عرضه شدن آن در نسل فعلی کنسول‌های ویدیویی باشیم. اما موضوع اینجا است که درست مانند هر بازی دیگری که در اواخر نسل کنسول‌های ویدیویی به عرضه می‌رسد، عده زیادی از مردم انتظار دارند که پروژه‌ی بعدی استودیوی CD Projekd Red را روی کنسول‌های نسل بعدی نیز ببینند. جزئیات بیشتر درمورد احتمال عرضه شدن یا عرضه نشدن این بازی برای نسل بعد را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید.

شاید دوست داشته باشید هر چه زودتر پاسخ این سوال را بگیرید؛ من هم شما را زیاد منتظر نمی‌گذارم. بله ممکن است Cyberpunk 2077 برای کنسول‌های نسل بعدی نیز به انتشار برسد. Pawel Sasko، طراح ارشد مراحل این بازی در حین انجام گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه خیر خود با Eurogamer داشته، گفت با این که استودیوی CD Prokekt Red در حال حاضر تمام توجه و تمرکز خودش را روی نسخه‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استشین ۴ و رایانه‌های شخصی این بازی گذاشته است، اما هنوز هم “احتمالا” دوست دارند این بازی را روی کنسول‌های نسل بعدی نیز به انتشار برسانند. وی در این زمینه چنین اظهار کرده است که:

در حال حاضر ما روی نسخه‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی این بازی تمرکز کرده‌ایم اما واضح و روشن است که دوست داریم احتمالا Cyberpunk 2077 را روی پلتفرم‌ها و کنسول‌های نسل بعدی نیز ببینیم.

Pawe Sasko در ادامه اظهارات خود در این زمینه چنین اضافه کرد که:

اما اگر بخواهیم صادق باشیم و عادلانه به بحث نگاه کنیم، این موضوع کاملا به آینده و اتفاقاتی که بعدا رخ می‌دهد بستگی دارد. در حال حاضر ما فعلا روی همین چیزهایی که گفتیم تمرکز کرده‌ایم.

همچنین Sasko در ادامه صحبت‌های خود شروع به اظهار نظر در مورد این موضوع کرد که چطور تجربه‌ای که CD Projekt Red با سری The Witcher به دست آورد، به آن‌ها یاد داد همیشه آماده باشند تا یک بازی برای انجام دادن روی هر پلتفرمی داشته باشند و سپس بعد از این موضوع نیز وارد این بحث شد که چطور بازی‌هایی که در گذشته در اختیار مردم قرار داده می‌شد، با چیزهایی که این روزها روی کنسول‌های نسل حاضر، به عرضه می‌رسد تفاوت داشتند که وی خودش این موضوع را چنین عنوان می‌کند که نسل فعلی کنسول‌های ویدیویی در حال پیر شدن هستند. با این وجود طبق اظهارات وی این استودیوی لهستانی در حال انجام دادن تمام سعی و تلاش خود است که تا جایی که امکان دارد از نهایت قدرت کنسول‌های نسل حاضر سونی و مایکروسافت یعنی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان استفاده کند و تمام شیره وجود آن‌ها را کامل تخلیه کند. وی در این زمینه چنین می‌گوید که:

یکی از چیزهایی که ما از تجربه ساخت The Witcher 3 یاد گرفتیم این بود که شما هرگز نباید کار کردن روی نسخه‌های کنسولی یک بازی را به تاخیر بیاندازید و یا آن را نادیده بگیرید. بنابراین همیشه ما نسخه‌ای از بازی‌های خود در اختیار داریم که روی هر چیزی توانایی اجرا شدن داشته باشد. و البته اجرای نسخه رده بالا (High End) که ما در حال نمایش دادن آن هستیم، کاملا از سر تا پا با نسخه کنسولی آن‌ها متفاوت است. نسل فعلی در حال پیر شدن است. بنابراین یک سری مسائل وجود خواهد داشت که چیزهای آنچنان چشمگیر و مهمی به نظر نمی‌رسند. اما یکی از مهم‌ترین نکات برای ما این است که زمانی که چنین چیزی روی دستگاه یا یکی از کنسول‌های شما به اجرا در می‌آید، چقدر به نرمی و روانی صورت بپذیرد. طبیعی است که برای هر سخت افزاری یک سری محدودیت‌ها وجود دارد. اما ما تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست که تا جایی که امکان دارد بتوانیم از تمام توان آن‌ها بهره برداری کنیم.

عنوان به شدت مورد انتظار Cyberpunk 2077 قرار است در تاریخ ۲۴ فروردین ماه سال آینده شمسی برابر با ۱۲ آوریل سال ۲۰۲۰ میلادی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به انتشار برسد و احتمالا به نسل آینده کنسول‌های ویدیویی نیز راه پیدا خواهد کرد تا برای ایکس‌باکس اسکارلت و پلی‌استیشن ۵ هم در دسترس قرار بگیرد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , ,