کنگره‌ی جهانی موبایل امسال بود که مایکروسافت پس از چهار سال از نسل دوم هدست واقعیت افزوده‌ی خودش، یعنی هولولنز، رونمایی کرد و با این کار فناوری واقعیت افزوده را یک قدم به جلو برد. اما سوالی که پیش میاید این است که آیا نسل دوم هولولنز قادر به اجرای اپلیکیشن‌های نسل اول خواهد بود؟ در ادامه با وینفون همراه باشید.

در بهترین حالت پاسخ مثبت است. نسل دوم هولولنز از اکثر برنامه‌های نسل اول پشتیبانی خواهد کرد. اما توسعه دهنده‌ها احتیاج خواهند داشت تا اپلیکیشن‌های خود را بروزرسانی کنند تا از ظرفیت‌های منحصر بفرد نسل دوم استفاده کنند.

آیا اجرای اپلیکیشن‌های قدیمی روی نسل جدید ممکن است؟

مایکروسافت می‌گوید اجرای اکثر برنامه‌هایی که برای اولین نسل هولولنز توسعه یافته بودند، در نسل دوم ممکن است. اما توسعه دهنده‌ها باید برنامه‌های ساخته شده برای نسل اول را بروزرسانی کنند تا از تمامی قابلیت‌های ویژه‌ی نسل جدید بهره‌مند شوند. به عنوان مثال برنامه‌ای که برای نسل اول هولولنز توسعه یافته است قادر به استفاده از مزایای فناوری ردیابی دست پیشرفته نخواهد بود مگر اینکه توسعه دهنده تصمیم به پشتیبانی از این قابلیت بگیرد. این بدان معنی است که تا آن زمان کاربر‌ان چاره‌ای جز رجوع به روش‌های قدیمی برای تعامل ندارند.

البته این به نوع اپلیکیشن‌ها مربوط است و ممکن است بعضی از آنها اجرا نشوند. اما طبق پیشبینی مایکروسافت اکثریت برنامه‌های نسل اول در نسل جدید اجرا می‌شوند. علت این مسئله تفاوت‌های دو نسل هولولنز در معماری پردازنده آن‌ها است. هولولنز ۲ از یک پردازنده‌ی ARM قدرت می‌گیرد و این درحالی است که پردازند‌ه‌ی هولولنز ۱ از نوع x86 است و برنامه‌های ۳۲ بیتی را اجرا می‌کند. بیشتر برنامه‌های هولولنز ۱ در هولولنز ۲ شبیه سازی می‌شوند. با این حال توسعه دهنده‌گان می‌توانند برنامه‌های خود را با پشتیبانی از ARM64 بروزرسانی کنند.

هولولنز 2 در چه تاریخی عرضه خواهد شد؟

مایکروسافت گفته است عرضه‌ی هولولنز ۲ برای مشتریان تجاری در اواخر امسال صورت می‌گیرد. کاربران عادی نمی‌توانند از اولین مشتری‌ها باشند، اما محدودیتی برای خرید این محصول در آینده نخواهند داشت. به این دلیل که اکثر مشتریان هولولنز از کسب‌وکارها هستند و هنوز کاربردهای زیادی برای افراد عادی تعریف نشده است. به علاوه‌ اینکه قیمت گذاری ۳۵۰۰ دلاری هولولنز دلیلی برای خرید این محصول توسط مشتریان عادی باقی نمی‌گذارد.

شما چه فکری می‌کنید؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

98 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,