dd-geek2-970-80

امروز می خواهیم یک از بهترین نرم افزارهای رایگان برای رایانه های ویندوزی را به شما معرفی کنیم. این یک نرم افزار بسیار ساده اما در عین حال کاملا کاربردی است که به راحتی می توان رد نرم افزارهایی که نمی خواهید را به صورت کامل از رایانه شما حذف کند. زمانی که شما یک نرم افزار را از رایانه خود حذف می کنید (Uninstall)، فایل های موقت و تغییرات رجیستری آن معمولا در رایانه باقی می ماند. این بقایا نه تنها حافظه ذخیره سازی شما را اشغال می کنند بلکه در طول زمان باعث به وجود آمدن خطاها، عدم پایداری سیستم عامل و در نهایت کندی آن خواهند شد. یا حتی ممکن است در نصب نرم افزارها در آینده تداخل ایجاد نمایند. در این جاست که نرم افزارهای شخص ثالث حذف کننده یا Uninstaller مانند GeekUninstaller به میدان می آیند تا تمامی رد نرم افزاری ناخواسته را محو کنند.

GeekUninstaller نه تنها یکی از کوچکترین و سبک ترین نرم افزارهای حذف کننده شخص ثالث است، بلکه بر روی نسخه های قدیمی ویندوز نیز به خوبی کار می کند. GeekUninstaller یک نرم افزار پرتابل است. پس نیازی به نصب کردن ندارد. کافی است آن را از اینجا دریافت کنید، از حالت فشرده خارج کرده و اجرا نمایید. حتی می توانید فایل EXE را در داخل یک حافظه خارجی مانند USB یا حتی بر روی فضای ابری وان درایو ذخیره کرده تا هم در حافظه داخلی خود صرف جویی نمایید و هم آن را به همه جا به همراه داشته باشید.

چرا به چنین نرم افزاری نیاز دارید؟

زمانی که GeekUninstaller را اجرا می کنید، بلافاصله شروع به اسکن رایانه و نرم افزارهای شما می کند و آن ها را به عنوان یک لیست ساده در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار بسیار سریع تر و سبک تر از اکثر نرم افزارهای حذف کننده است که شما را مجبور به اسکن دستی رایانه می نمایند و سپس چندین دقیقه این کار را طول می دهند، است. این نرم افزار سریع، موثر و بدون قابلیت های اضافه و دست و پا گیر است.

نرم افزار های جدیدتر به رنگ صورتی نمایش داده می شوند (از زمانی که GeekUninstaller را نصب کرده اید به بعد)، که این ویژگی بسیار مهمی است زیرا اگر با کندی در عملکرد رایانه موجه شدید می توانید با باز کردن GeekUninstaller مشاهده کنید که آیا نصب ناخواسته نرم افزار جدید باعث این موضوع بوده است یا خیر. دوبار کلیک بر روی هر نرم افزار باعث اجرای مراحل حذف می شود و در نهایت خود GeekUninstaller با یک اسکن کلی به شما می گوید که آیا حذف این نرم افزار ردی از خود به جای گذاشته است یا خیر و اگر گذاشته باشد اجازه حذف آن ها را خواهد داد.

اگر در خلال حذف برنامه با خطایی مواجه شدید، می توانید از گزینه Force Removal استفاده نمایید تا GeekUninstaller آستین ها را بالا زده و خود اقدام به حذف کامل آن نرم افزار نماید. نکته بسیار جالب در این برنامه این است که با انتخاب برگه View و سپس انتخاب Windows store apps می توانید اپ هایی که در ویندوز ۸.۱ و ۱۰ از استور دریافت کرده اید را مشاهده و حذف نمایید. این نرم افزار همچنین از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

geekuninstaller.

در نهایت اگر با نرم افزاری مواجه شدید که نمی دانستید باید با آن چه کنید، کافی است بر روی آن راست کلیک کرده و سپس گزینه جست و جو در گوگل را انتخاب کنید تا قبل از حذف از مهم نبودن آن اطمینان حاصل نمایید.

منبع :

TECH RADAR

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
جوادی محب
پاسخ دهید دوشنبه 12 مهر 1395

بهترین از نظر من should i remove it

amirali13
پاسخ دهید چهارشنبه 14 مهر 1395

بهترین برنامه حذف فایله
مزیت هاش :
پرتابل بودن
حذف اجباری
حذف برنامه های استور
حذف برنامه هایی که ناقص حذف شدن
حذف ریجستری
پشتیبانی از زبان فارسی
رایگان
و…………………..

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,