_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

هر آنچه در مورد فصل 5 بازی فورتنایت می دانیم

فصل چهارم بازی پر طرفدار فورتنایت در حال اتمام است اما، درست پس از پایان فصل چهار فورتنایت، فصل پنج این بازی آغاز می‌شود. فصل پنجم فورتنایت به زودی اغاز می‌شود و توسعه دهنده آن یعنی اپیک گیمز در حال تست آن به صورت داخلی است. با توجه به اتفاقاتی که در پایان فصل چهارم افتاد و عدم افشای داستان فصل پنج توسط این کمپانی، کاربران بسیار برای فصل جدید آن هیجان زده هستند.

اگر از طرفداران این بازی باشید، به خاطر دارید که در اواخر فصل چهارم این بازی موشک اتمی فوق سری که در این فصل به طور کامل در لانه ای مخفی شده بود شلیک شد. شلیک این موشک نیز جذاب بود. این کپانی تاریخ خاصی را اعلام کرد و گفت که در این تاریخ، اتفاقی در طول بازی می‌افتد که همه کاربران شاهد آن خواهند بود. همچنین، آن‌ها ذکر کردند که این اتفاق فقط یک بار در طول بازی رخ می‌دهد. کاربران که مشتاق بودند بدانند این اتفاق چیست، در روز موعود به بازی کردن پرداختند.

در ساعت مقرر شده و پس از شمارش معکوس، موشک اتمی شلیک شد و به سمت آسمان رفت. اما پس از مدتی این موشک ناپدید شد، دوباره پس از چند ثانیه ظاهر شد و به سمت منطقه ای به نام Tilted Towers در بازی رفت و روی آن منفجر شد. این انفجار باعث ایجاد پورت‌هایی در آسمان شد و موشک وارد یکی شد و از دیگری خارج شد و در نهایت، وارد پورت سومی شد و دیگر مشاهده نشد.

پس از این اتفاقات، بازیکنان شاهد پورت‌های کوچکی در آسمان بازی بودند و حتی، در مناطق مختلفی لاشه‌های این موشک اتمی مشاهده می‌شد. خود ما نیز، در یکی از مناطق محبوب بازی یک پورت را مشاهده کردیم. زمانی که به سمت آن نزدیک شدیم انتظار اتفاق خارقالعاده ای را داشتیم. اما در کمال نا باوری زمانی که وارد آن پورت شدیم، بازیکنی از دور یکی از ما را اسنایپ کرد و دیگری را با شاتگان کشت!

اکنون، کاربران بسیار هیجان زده اند که بدانند این پورت‌ها چه تأثیری روی بازی می‌گذارند. کاربران مدام می‌پرسند که آیا نقشه بازی تغییر خواهد کرد؟ آیا بازی به زمان گذشته خواهد رفت و یا آیا به زمان آینده خواهد رفت؟

این‌ها سوالاتی هستند که اپیک گیمز در ذهن کاربران ایجاد کرده است و به آن‌ها پاسخ نداده است تا بیش از پیش تشنه عرضه فصل پنج این بازی اعتیاد آور باشند.

با این حال، با این که سوالات بیشتری در ذهن کاربران حول فصل پنجم فورتنایت می‌چرخد، چند چیز است که از آن‌ها مطمئن هستیم. به طور مثال، قطعا در این فصل جدید شاهد بتل پس‌های جدید تری خواهیم بود. در این مقاله قصد داریم تا هر چیزی که در مورد فصل پنج این بازی می‌دانیم را جمع بندی کنیم و حدس بزنیم که ممکن است چه چیز‌های جدید تری به این بتل رویال اضافه شود.

فصل پنج در چه تاریخی شروع خواهد شد؟

درست چند روز دیگر! اپیک گیمز در ردیت اعلام کرد که فصل پنج فورتنایت در 12 جولای درست پس از پایان فصل چهار شروع خواهد شد. فصل پنجم درست پیش از تعمیرات سرور در همان تاریخ، به همراه نسخه 5.0 بازی برای همه پلتفرم‌هایی که این بازی در آن‌ها دسترس است در ساعت 1 AM PT / 4 AM ET / 9 AM BST 6 PM AET منتشر خواهد شد.

آیا در آن شاهد بتل پس جدیدی خواهیم بود؟

البته. درست همانند قبل، اپیک گیمز برای فصل پنجم بازی بتل رویال فورتنایت نیز به کاربران بتل پس پیشنهاد خواهد داد. هنوز که تیم توسعه دهنده از این بتل پس جدید رونمایی نکرده اند، جزییاتی نیز در مورد آن نمی‌دانیم و قیمت آن هنوز مشخص نیست. اما، تا کنون همه بتل پس‌های پیشین فورتنایت با قیمت 950 V-Buck (پول درون بازی) در دسترس بودند. V-Buck ها را نیز، می‌توان با پول واقعی خریداری کرد و یا با رسیدن به tier های مشخصی از بتل پس بازی، بدست آورد. به طور معمول، هر بتل پس عادی دارای سه tier است که هرکدام 100 V-Buck به کاربر هدیه می‌دهند. البته، در بنل پس‌های خریداری شده توسط کاربران، آن‌ها V-Buck های بیشتری را در Tier های بیشتری بدست خواهند آورد. راه دیگر بدست آوردن V-Buck نیز، بازی کردن بازی در حالت Save The World است که باید این بخش از بازی را خریداری کرد.

بتل پس بازی به کاربران این امکان را می‌دهد تا به محتوای ویژه ای همانند اسکین ها، ایموت ها، چتر ها، اسپری‌ها و یا دیگر محتوای موجود در بازی دسترسی داشته باشند. این‌ها نیز، به کمک کامل کردن چالش‌های هفتگی و بالا رفتن لول بازیکنان در بتل پس میسر خواهد شد. اپیک گیمز هنوز اعلام نکرده است که بتل پس فصل پنج فورتنایت چه تعداد مرحله خواهد داشت اما با این حال، بتل پس فصل 4 این بازی دارای 100 مرحله بود که 30 مرحله بیشتر از بتل پس فصل 3 داشت. اگر محاسبات اپیک گیمز برای بتل پس فصل 5 نیز صدق کند، باز کردن همه جوایز بتل پس این بازی به طور میانگین بین 75 تا 100 ساعت گیم پلی نیاز دارد. همچنین، بازیکنان می‌توانند مراحل بتل پس را خریداری کنند تا زودتر به مراحل بعدی دست پیدا کنند.

در نقشه فصل پنج چه چیز‌هایی جدید خواهند بود؟

اپیک گیمز هیچ گونه اطلاعاتی در مورد تغییراتی که در فصل پنج حاصل می‌شود به کاربران نداده است اما، از هم اکنون کاربران و بازی را برای برخی تغییرات جزیی فصل پنج آماده کرده است. بزرگ ترین نشانه ای که از تغییرات فصل پنج در دسترس است، همان شکاف بزرگی است که در آسمان بازی مشاهده می‌شود و به نوعی پورتی به ابعاد دیگری از دنیاست. این شکاف نیز، حاصل شلیک همان موشک اتمی اسرار آمیزی است که در مورد آن گفتیم.

از زمان شلیک آن موشک، این شکاف اسرار آمیز بزرگ در آسمان باقی مانده است و همان طور که پیش تر گفتیم، شکاف‌های کوچک تری نیز در نقاط مختلف این جزیره همانند Lonely Lodge، Retail Row و Tomato Town وجود دارد. یکی از نکات جالب و قابل توجه در مورد این شکاف ها، بزرگ شدن تدریجی آن هاست. به طور مثال، شکاف در منطقه Lonely Lodge به سختی قابل رویت بود اما این شکاف اکنون از فواصل بسیار دور نیز، در بالای ساختمان این منطقه قابل رویت است.

این که این شکاف‌ها چه تأثیری را بر محیط این بازی خواهند داشت هنوز مشخص نیست و باید تا عرضه فصل پنج صبر کنیم تا بفهمیم معنی این شکاف‌ها چیست. اما، درست همانند فصل 4 که شهاب سنگی به جزیره برخورد کرد و شرایط محیطی بازی را تغییر داد، این‌ها نیز، در حال آماده سازی شرایط محیطی این بازی برای فصل پنج هستند. برای فصل چهار نیز، از پیش از شروع آن یک شهاب سنگ نا شناخته در آسمان ظاهر شد و برای مدت زیادی قابل مشاهده بود و هیچکس علت آن را نمی‌دانست. در نهایت نیز، این شهاب سنگ به Dusty Depot برخورد کرد و آن را به Dusty Divot تغییر دارد. به همراه این شهاب سنگ نیز، عناصر جدیدی همچون سنگ‌های ضد جاذبه به بازی اضافه شدند.

حدس من، این است که از این شکاف‌هایی که در آسمان مشاهده می‌شوند، Supply Drop هایی بسیار ویژه برای کاربران فرود خواهند آمد که دارای اسلحه‌های بسیار قدرتمند و ویژه ای خواهند بود که تنها در همین Supply Drop ها قابل یافتن خواهند بود. اما باز هم، باید منتظر باشیم و ببینیم که این شرکت در فصل پنج بازی خود چه چیزی را برای ما در آستین خود دارد.

چه اسکین‌ها و لوازم تزیینی از فصل پنج به بیرون درز کرده است؟

در هر فصل از بازی فورتنایت اپیک گیمز ست‌های کاملا جدیدی از اسکین‌ها و لوازم تزیینی همچون ایموت ها، اسپری‌های رنگی، سنگ شکن‌ها و دیگر لوازم بازیکنان را معرفی می‌کند که با بالا رفتن لول شما در بتل پس برای شما باز خواهند شد. ما نیز، انتظار ادامه چنین روندی را در فصل پنج فورتنایت داریم. توسعه دهنده هنوز به طور رسمی لوازمی که به بازی اضافه می‌شوند را معرفی نکرده است. اما، ما به واسطه یک توییت در توییتر توانستیم نگاهی اجمالی به نشانه‌هایی از هر آن چه که ممکن است به این بازی اضافه شود بیاندازیم. این اکانت توییتری اعلام کرد که در هنگام بررسی کد‌های بازی متوجه نام‌هایی به نام Stars & Stripes، Glitchin و Ice شده اند که قطعا مربوط به لوازمی است که در بتل پس فصل جدید به آن اضافه می‌شوند.

سرنوشت مود بازی Playground چه خواهد بود؟

درست همانند هر مود بازی دیگری در بازی فورتنایت، مود Playground نیز برای مدت زیادی در بازی در دسترس نخواهد بود. با این که این مود با کمی تأخیر و پس از زمان موعود برای عرضه آن به بازی اضافه شد، اپیک گیمز تأیید کرده است که این مود با شروع فصل پنج این بازی برداشته خواهد شد. اما، خبر خوب برای کاربران این است که این شرکت وعده داده است که به جمع آوری نظرات و بازخورد‌های کاربران در مورد این مود خواهد پرداخت و پس از بهبود دادن این مود، باز هم آن را به بازی باز خواهد گرداند. البته، این شرکت هیچ گونه نظری در مورد زمان برگشتن این مود به بازی نداده است.

این خبر خوشحال کننده ای است چرا که با معرفی شدن مود Playground، کابران به سمت این مود حجوم بردند. در این مود، کاربران Resource های بیشتری هنگام ضربه زدن به اجسام به دست می‌آوردند و پس از مردن، باز هم به بازی بر می‌گشتند و حالت سرگرم کننده ای برای تیم‌های چهار نفره بود. قطعا حذف شدن این مود از بازی حجم بسیار زیادی از نظرات منفی را به سمت این شرکت روانه خواهد کرد.

چقدر فرصت دارم تا چالش‌های فصل چهار بازی را به پایان برسانم؟

فرصت زیادی باقی نمانده است. تمامی چالش‌های بتل پس فصل چهارم تا پایان این فصل و عرضه فصل جدید در دسترس خواهند بود. پس تنها چند روز دیگر فرصت دارید تا مابقی چالش‌های فصل چهار را انجام دهید و جوایز آن‌ها را جمع آوری کنید.

اپیک گیمز چالش‌هایی که پایان آن‌ها 10 هفته طول می‌کشید را به فصل چهار اضافه کرد. هر دسته از چالش‌ها دارای هفت نوع فعالیت مختلف برای کاربران است که شامل کشتن تعداد خاصی از بازیکنان، باز کردن تعدادی گنج و یا رمز گشایی سرنخ‌های خاصی به مکان‌هایی خاص است. به پایان رساندن همه چالش‌ها برای شما دسته ای جدید از چالش‌های وابسته به Blockbuster  را باز می‌کند و رسیدن به لول خاصی در بازی، برای شما یک چالش Carbide  را آزاد می‌کند و ایتم‌های جدیدی را به شما هدیه می‌دهد.

با توجه به این که هر هفته چالش‌های جدیدی برای کاربران در دسترس قرار می‌گیرد، شما تنها تا پایان فصل فرصت دارید تا که مابقی چالش‌های موجود را به پایان برسانید. اگر چنین کنید، لول شما در بتل پس ارتقا خواهد یافت و جوایز بیشتری را آزاد خواهید کرد. در فصل 4 جوایز واقعا ارزنده ای چون اسپری ها، صفحه‌های لودینگ، گلایدر‌ها و اسکین‌های جذاب را می‌توانستید با پیشرفت در بتل پس بازی دست بیاورید.

مود Save The World چه می‌شود؟

درست همانند نسخه بتل رویال بازی، مود Save the World نیز، با به روز رسانی 5.0 بازی، تغییرات بسیار جذابی را خواهد داشت. کمی پس از عرضه به روز رسانی جدید، اپیک گیمز مود Canny Valley را به کمپین بازی اضافه خواهد کرد که پلیر‌ها را به دنیای جدید و جذابی در بازی می‌برد که در آن مکان‌های جذابی برای کشف کردن وجود دارد.

بر اساس اطلاعاتی که اپیک گیمز در مورد مود جدیدی که به کمپین بازی اضافه می‌شود منتشر کرده است، در این مود کاربران اطلاعات زیادی در مورد شخصیت دکتر Vinderman و دیگر کاراکتر‌های بازی کشف خواهند کرد. همچنین این شرکت اعلام کرده است که چالش Horde mode دوباره با به روز رسانی 5.0 بازی و فصل جدید آن به بازی اضافه خواهد شد. در این زمان، بازیکنان این بازی شاهد نبرد‌های باز سازی شده، مینی بوس‌های جدید و جوایز جدید خواهند بود. مود Save The World همچنان در نسخه دسترسی زود هنگام بازی فورتنایت به صورت پولی به کار خود ادامه خواهد داد و سر انجام، درست همانند بخش بتل رویال بازی به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.

منبع :

GAMESPOT

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید شنبه 23 تیر 1397

سلام . من این بازی رو نصب کردم اما ارور میده : متنش هست : failed to open descriptor file fortnitegame.uprotect

موقه نصب آنتی ویروس خاموش بوده ، از نرم افزار Epicgmaes مستقیم دانلود کردم باز هم این ارور بود . حذف و دوباره نصب کردم بازم بودش . ممنون میشم کمکم کنین .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,