همان طور که بهتر می دانید برای استفاده از قابلیت Mixed Reality ویندوز 10 و چشیدن طعم شیرین آن به یک هدست واقعیت مجازی نیاز داریم. با این وجود اگر شما هم از چنین امکانات و سخت افزاری بهره مند نیستید می توانید این قابلیت هیجان انگیز را به وسیله شبیه سازی آن در سیستم خود تجربه کنید. برای انجام این شبیه سازی شما نیاز به سخت افزاری دارید که از فناوری Hyper-Threading پشتیبانی کند. در ادامه با ما در وینفون همراه باشید.

متاسفانه اغلب اوقات برای تجربه تکنولوژی های جدید و جذاب نیاز به سخت افزار های جدید و قدرتمند اجتناب ناپذیر است و این موضوع در مورد  Mixed Reality ویندوز 10 نیز صدق می کند. برای شبیه سازی این قابلیت سیستم شما می بایست از سری پردازنده های 7200U ، رم 8 گیگابایتی، پردازنده ی گرافیکی HD Graphics 620 اینتل و 10 گیگابایت فضای هارد دیسک نیز برخوردار باشد.

پیش از شروع آموزش باید گفت که در شبیه سازی Mixed Reality ویندوز 10 کاربر با یک خانه کاملا مجازی طرف بوده و قادر است تا اپلیکیشن هایی نظیر Edge، Skype و Photos را اجرا کند. ناگفته نماند ویژگی مورد بحث ممکن است به شکل کاملا صحیح اجرا نشود. کاربران می تواند برای راه رفتن در خانه مجازی شبیه سازی شده درست مانند بازی های رایانه ای از کلید های W، A، S و D استفاده کنند.

برای آغاز این شبیه سازی نیاز به فعال سازی بخش توسعه دهندگان خواهیم داشت. برای انجام این کار ابتدا از منوی استارت و با کلیک بر روی آیکون تنظیمات به این بخش از  ویندوز رفته و در صفحه اصلی آن بر روی گزینه ی Update & Security کلیک کنید.

سپس در سمت چپ صفحه نمایش بر روی گزینه ی For developers کلیک کنید تا وارد صفحه دیگری شوید.

در این قسمت با سه گزینه مواجه خواهید شد. در این مرحله شما می بایست گزینه ی Developer mode را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه ی مورد نظر با پیغام زیر مواجه خواهید شد که می بایست گزینه ی Yes را انتخاب کنید.

پس از انجام مراحل فوق می توانید صفحه تنظیمات را بسته و دوباره به منوی استارت باز گردید. در این بخش می باییست mixed reality portal را جست و جو کنید.

پس از یافتن گزینه ی مورد نظر بر روی آن کلیک کرده تا وارد صفحه اصلی آن شوید.

در این قسمت بر روی گزینه ی  Get started کلیک کنید.

حال بر روی گزینه ی I agree کلیک کنید تا به صفحه ی بعدی بروید.

در این بخش خواهید دید که سخت افزار سیستم شما مورد بررسی قرار می گیرد. برای آغاز شبیه سازی ویژگی واقعیت مجازی ویندوز 10 می بایست بر روی گزینه ی Set up simulation  for developers کلیک کنید.

پس از انتخاب گزینه ی نام برده با پیغام زیر روبه رو خواهید شد. برای ادامه فرایند شبیه سازی بر روی گزینه ی Set up کلیک کنید.

پس از چند لحظه وارد صفحه جدیدی خواهید شد. در این صفحه و در سمت چپ آن بر روی آیکون Tools کلیک کنید.

حال وارد تنظیمات این بخش شده و گزینه ی هدست را فعال کنید.

همچنین با کلیک دوباره بر روی گزینه ی Tools این منو را بسته و حالا می توانید از ویژگی واقعیت مجازی ویندوز 10 لذت ببرید.

شایان ذکر است برای تغییر بین کیبورد و کنترل می توانید از Win+ Y استفاده کنید. شما عزیزان می توانید تجربه خود در مورد واقعیت مجازی را با ما و دیگر کاربران وینفون در میان بگذارید.

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمدی
پاسخ دهید پنجشنبه 24 مهر 1399

عالیییییی
واقعا دست مریزاد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,