بخش جدید VOLTA Mode که همان فوتبال خیابانی است، بزرگ‌ترین ویژگی اضافه شده‌ای است که EA Sports در عنوان پیش روی FIFA 20 خود در حال اضافه کردن است تا به عنوان جایگزینی برای بخش The Journey که در سه نسخه‌ی قبلی این سری وجود داشت، به محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سری بازی‌های شبیه ساز مسابقات فوتبال اضافه شود. اکنون جزئیات بیشتری از این بازی به دست آورده‌ایم که در ادامه با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد. با وینفون همراه باشید.

حالت‌های مختلف و متفاوت، سبک بازی متفاوت، شخصی سازی و سفارشی سازیِ شخصیت خود و همینطور یک بخش داستانی جدید همه و همه از چیزهایی هستند که سازندگان FIFA 20 قول اضافه کردن آن‌ها را به این بازی داده‌اند تا بخش VOLTA Mode را تبدیل به یک تجربه‌ی تمام و کمال کنند. اما حتی با این وجود، یکی از بزرگ‌ترین علامت سوال‌هایی که ما درمورد این بازی داریم، این است که مخصوصا با توجه به این که این بازی به دست الکترونیک آرتس در حال توسعه و ساخته شدن است، آیا این بخش جدید دارای هیچ گونه پرداخت درون برنامه‌ای خاصی هم خواهد بود یا خیر.

ظاهرا که بخش جدید VOLTA Mode قرار نیست در زمان عرضه نسخه کامل این بازی دارای هیچ گونه پرداخت درون برنامه‌ای خاصی باشد. Jeff Antwi، تهیه کننده‌ی عنوان مورد انتظار FIFA 20، در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با وبسایت IGN داشته، گفته است که EA Sports هیچ برنامه خاصی برای عرضه کردن بخش VOLTA Mode با هر گونه پرداخت درون برنامه‌ای را ندارد و چنین چیزی را هنوز برای این بخش در نظر نگرفته است. و چنین گفت که “در حال حاضر هر چیزی که در این بخش از بازی به دست بیاورید، از طریق چالش‌های درون بازی و انجام دادن آن‌ها به دست آورده خواهند شد”. همچنین اگرچه گزینه‌های شخصی سازی ظاهری و چالش‌ها در بخش VOLTA Mode بر اساس یک چرخه‌ی ماهیانه تغییر پیدا خواهند کرد، اما فعلا برنامه‌ای برای داشتن سیزن پس نیز برای این بازی وجود ندارد.

از نحوه‌ی جمله بندی اظهارات بالا می‌توان به راحتی چنین برداشتی کرد که تهیه کننده این بازی سخت به دنبال این است که به طور غیر مستقیم و نامحسوس به ما اعلام کند که ما باید آمادگی این را داشته باشیم که بخش VOLTA Mode را در ابتدا بدون داشتن پرداخت درون برنامه‌ای تجربه کنیم چون “در زمان عرضه” چنین چیزی در این بخش وجود نخواهد داشت و اگرچه “در حال حاضر” همه چیز از طریق انجام دادن چالش‌های درون بازی قابل دسترسی است، پرداخت‌های درون برنامه‌ای، بر خلاف میل همه مردم سرانجام مدتی پس از عرضه این بازی به آن اضافه خواهند شد و دست و پای ما را گرفتار خواهند کرد.

ناشرانی نظیر اکتیویژن (Activision) و همینطور الکترونیک آرتس اغلب در بازی‌های گذشته خود نیز چنین چیزهایی را تمرین و تجربه کرده بودند و پرداخت‌های درون برنامه‌ای را پس از این که مدتی از عرضه شدن بازی‌هایشان و منتشر شدن نمرات و نقدهای آن‌ها گذشت، به آن‌ها اضافه کرده‌اند. معمولا آن‌ها صبر می‌کنند تا مدتی از انتشار بازیشان گذشته باشد تا نقدها و نمرات آن مخصوصا توسط بزرگ‌ترین و موثرترین سایت‌های معروف منتشر شده باشد تا چنین چیزهایی را به بازی‌های خود اضافه کنند. حداقل چیزی که در توصیف این کار می‌توان گفت این است که واقعا یک عمل شرم آور و متقلبانه است اما به نظر می‌رسد که به هر ترتیب ادامه پیدا خواهد کرد و ما در FIFA 20 نیز شاهد انجام گرفتن آن خواهیم بود. فقط همه ما امیدواریم که اضافه شدن آن‌ها ضربه آنچنان سختی به تجربه بخش VOLTA نرساند که منجر به مختل شدن آن شود. مخصوصا این که به نظر می‌رسد این بخش بیش از اندازه به شخصی سازی و آیتم‌های ظاهری متکی خواهد بود.

عنوان FIFA 20 ماه آینده میلادی به طور دقیق در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ برابر با ۵ مهر سال جاری شمسی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و همینطور کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ به عرضه خواهد رسید.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,