شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که سه‌گانه‌ Final Fantasy XIII برای کنسول های ایکس باکس وان ایکس منتشر خواهد شد و این سه‌گانه دارای بهبود های بسیاری خواهد بود.

از زمانی که سرویس پشتیبانی از نسل قبل ایکس باکس وان شروع بکار کرده است، طرفداران بسیاری مجموعه های معروفی همچون Call of Duty و Final Fantasy را درخواست می‌کردند. به تازگی شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که سه‌گانه Final Fantasy XIII یعنی عناوین Final Fantasy XIII، Final Fantasy XIII-2 و Lightning Returns: Final Fantasy XIII برای کنسول ایکس باکس وان ایکس عرضه خواهند شد و این نسخه دارای بهبود های بسیازی خواهد بود.

سه‌گانه Final Fantasy XIII همیشه جزو زیبا‌ترین و باکیفیت‌ترین عناوین عرضه شده برای کنسول های پلی استیشن 3 و ایکس باکس 360 به شمار می‌رود و هم‌اکنون به لطف مایکروسافت این مجموعه را با بهترین کیفیت بر روی یکی از قویترین کنسول های نسل هشتم تجربه خواهیم کرد.

معمولا زمانی که حرف از عرضه عنوانی برای کنسول های میان نسلی به میان می‌آید، کاربران علاقه دارند تا رزولوشن این عنوان را بدانند. مانند اکثر عناوین، بازی مذکور از دو نوع تنظیم گرافیکی بهره می‌برد؛ حالت گرافیکی که برروی رزلوشن تمرکز دارد و حالت عملکرد که میزان نرخ فریم را در اولویت قرار می‌دهد. قطعاً حالت دوم نرخ فریم پایدارتری را ارائه می‌دهد اما با انتخاب گزینه‌ اول و فداکردن میزان کمی از پایداری نرخ فریم، تعداد پیکسل‌ های بیشتری را دریافت خواهید کرد.

با براساس گزارشانت وبسایت خبری Digital Foundry  در حالت گرافیکی، کنسول ایکس‌ باکس وان ایکس قادر خواهد بود تا عنوان سه‌گانه Final Fantasy XIII  را با رزلوشن نیتیو ۳۰۷۲×۱۷۲۸ اجرا کند. این در حالی است که انتخاب حالت عملکرد، رزلوشن بازی را به مقدار ۱۰۲۴×۵۷۶ کاهش می‌دهد؛ کنسول‌ های ایکس‌ باکس وان اس و ایکس‌ باکس ۳۶۰ نیز بازی را با این رزلوشن اجرا می‌کنند. عناوین Final Fantasy XIII-2 و Lightning Returns: Final Fantasy XIII بیشترین پیشرفت را در زمینه رزولوشن داشته‌اند به طوری که نسخه اصلی این عنوان با رزولوشن 720 بر روی کنسول ایکس باکس 360 اجرا می‌شد و در حال حاضر علاقه‌مندان می‌توانند این عناوین را با کیفیت نیتیو 4K بر روی کنسول ایکس باکس وان ایکس تجربه کنند. همچنین به لطف همکاری نزدیک شرکت اسکو‌ئر انیکس (Square Enix) و تیم ایکس‌ باکس، در نسخه‌ کنسول‌ ایکس ‌باکس وان از کات‌سین های سینماتیک از پیش رندر شده‌ باکیفیت‌تری استفاده شده است. با در نظر گرفتن این بهبود‌ها به نظر می‌رسد با یک نسخه‌ ریمستر رایگان طرف هستیم.

عناوین Final Fantasy XIII ،Final Fantasy XIII-2 و Lightning Returns: Final Fantasy XIII  هم‌اکنون برروی سرویس پشتیبانی از نسل قبل ایکس‌ باکس وان قابل دسترس هستند و کاربران کنسول های ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس می‌توانند این عناوین را دریافت کنند.

آیا عنوان سه‌گانه Final Fantasy XIII را بر روی کنسول پلی استیشن 3 خود تجربه کرده‌اید؟ آیا علاقه‌ای به دریافت این عناوین برای کنسول ایکس باکس وان خود دارید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

264 پست
امیرحسین نورپور
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,