عنوان محبوب و تحسین‌ شده‌ی Forza Horizon 4 در اکتبر سال ۲۰۱۸ به عرضه رسید اما هنوز هم تا امروز شاید بتوان آن را برترین بازی ریسینگ شبیه سازی که تا به حال ساخته شده است، به حساب آورد چون هنوز هم هیچ عنوان دیگری روی دستش نیامده است. این بازی پس از عرضه خود در راستای حفظ موفقیت‌ها و افزایش تعداد کاربران خود بسته‌های گسترش دهنده و به‌روزرسانی‌های محتوای بسیار زیادی دریافت کرد که نوبت به نوبت عملکرد این بازی را نیز بهبود بخشیدند. 

این بازی را محتویاتی که دریافت کرد ارزش انجام و تکرار بسیار بالایی به دست آورد و توانست خودش را در میان بهترین بازی‌های ریسینگ نسل هشتم کنسول‌های ویدیویی میان همه قرار دهد. پس با توجه به این‌ها، شاید زیاد غافلگیر کننده نباشد که اعلام کنیم این عنوان در حال حاضر از مرز ۱۲ میلیون کاربر عبور کرده است و تا به حال توسط این تعداد از کاربران تجربه شده است.

Jon Knoles، کارگردان طراحی عنوان Forza Horizon 4 در آخرین شماره از ماه نامه‌ی Forza این رقم را به طور رسمی به همه مردم معرفی و اعلام کرد. همچنین تعداد بازیکنان فعالی که در ماه به انجام دادن این بازی می‌پردازند هم با قرار گرفتن روی عدد ۵ میلیون نفر، به دستاورد بسیار خوبی دست پیدا کرده است؛ البته با توجه به این که این بازی روی سرویس اشتراکی ایکس باکس گیم پس (Xbox Game Pass) هم در دسترس قرار دارد، بسیار سخت است که تعداد نسخه‌های به فروش رسیده این بازی در گیم پس را هم محاسبه کرد. با توجه به همه این‌ها، حفظ جایگاه این بازی به عنوان یکی از محبوب‌ترین و بهترین عناوین ریسینگ نسل هشتمی حتی با وجود گذشت یک سال از عرضه آن هم به هیچ وجه عملکرد و قدم کوچکی نیست که بخواهیم آن را نادیده بگیریم یا به راحتی از چشم گیر بودن آن صرف نظر کنیم.

اگرچه نسخه جدیدی از سری Forza دیگر امسال عرضه نخواهد شد (با توجه به این که در E3 2019 یکی از انتظاراتی که از کنفرانس خبری مایکروسافت داشتیم، معرفی نسخه جدید این سری بود اما به هر حال سازنده‌های این بازی هنوز از نسخه جدید آن رونمایی نکرده‌اند)، اما نسخه بعدی این سری که پس از Forza Horizon 4 در دسترس قرار خواهد گرفت، نسخه جدید فرنچایز شبیه ساز این سری خواهد بود چرا که تیم سازنده و توسعه دهنده این بازی در استودیوی Turn 10 هم به طور رسمی تایید کرده است که Forza Motorsport 8 در حال حاضر در دست ساخت و توسعه قرار دارد. در عین حال دلیل این که Playground Games که وظیفه ساخت و توسعه سری Horizon از این فرنچایز را بر عهده دارد، در حال حاضر در حال کار کردن روی یک بازی نقش آفرینی جهان آزاد غیر ریسینگ است که شاید به همین دلیل هنوز فرصت کار کردن روی نسخه جدید فرنچایز ریسینگ خود را پیدا نکرده است. امیدواریم هر چه زودتر اخبار و اطلاعات جدیدی از نسخه جدید سری Forza در اختیارمان قرار داده شود که طبق روند فعلی ایکس‌باکس و مایکروسافت فعلا بعید به نظر می‌رسد تا E3 خبر خاصی از این IP به گوشمان برسد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,