اکنون برای مدتی بسیار طولانی است که می‌بینیم Fortnite در سراسر دنیا به رتبه‌های اول در زمینه‌های متعدد دست پیدا کرده است. از آنجایی که این روزها اوضاع نشان می‌دهد، این بازی مدعی است که در حال حاضر محبوب‌ترین بازی دنیا است که بدون تردید در صدر محبوب‌ترین بازی‌های حال حاضر دنیا نیز باقی مانده است. Fortnite از تابستان سال ۲۰۱۸ تا به حال به طور مداوم در صدر چارت‌های هفتگی شبکه ایکس‌باکس لایو در زمینه بیشترین بازی‌های انجام شده قرار داشته است. 

به هر ترتیب همانطور که یکی از کاربران Reset Era متوجه شده، این رکورد اکنون به پایان رسیده است و دیگر ادامه پیدا نخواهد کرد چرا که اکنون Gears 5 جای آن را گرفته است.

در حال حاضر Gears 5 بیشترین بازی انجام شده در شبکه Xbox Live است تا بدین ترتیب به عنوان اولین عنوانی شناخته شود که در طول گذشت بیش از یک سال گذشته، با کنار زدن Fortnite به این افتخار دست پیدا کرده است. اگر بخواهم دقیق‌تر اشاره کنم، در حقیقت این نسخه Ultimate Edition عنوان Gears 5 است که ما در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم که از تاریخ ۵ سپتامبر برابر با ۱۵ شهریور ماه در دسترس کاربران قرار داشته است. این رکورد به چندین و چند دلیل مختلف یک شاهکار مهم و بزرگ به حساب می‌آید. برای شروع، کنار زدن بازی بزرگ و پرطرفداری مانند Fortnite برای خودش یک دستاورد بسیار مهم و ارزشمند به حساب می‌آید. سپس به این نکته هم می‌رسیم که به نظر می‌رسد تعداد بازیکنان دو نسخه‌ی مختلف بازی Gears 5 از نظر فنی جدا از هم محاسبه می‌شوند.

شاید نکته مهم‌تر و قابل‌ توجه‌تر از همه این‌ها که باعث ارزشمندتر شدن این رکورد شده باشد این باشد که در طی گذشت چند ماه اخیر تعداد زیادی از بازی‌های محبوب و بزرگ مختلفی به بازار عرضه شده است که هیچ یک از آن‌ها تا به حال موفق به کنار زدن Fortnite نشده بودند و نتوانسته بودند رکورد بیشترین بازی انجام شده در شبکه Xbox Live را از دست این بازی بگیرند. فقط برای این که تعداد کمی از آن‌ها را نام برده باشیم، می‌توانیم به عناوین و بازی‌های بسیار بزرگ و محبوبی از جمله Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Black Ops 4, Forza Horizon 4, Battlefield V و یا همینطور Apex Legends اشاره کرد که همه‌ی آن‌ها در کنار زدن Fortnite در این رکورد ناتوان بودند. البته این نکته که Gears 5 از همان لحظه عرضه خود در سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) در دسترس قرار داشته است، قطعا به این دستاورد کمک زیادی کرده است اما Apex Legends هم یک بازی Free to Play است که نمی‌تواند همه کارهایی که Gears 5 انجام داده است را عینا تکرار کند و انجام دهد. بدون شک این دستاورد یک رکورد موقتی است اما حتی با این وجود هم هنوز یک دستاورد بسیار بزرگ برای تیم سازنده و توسعه دهنده آن در استودیوی The Coalition محسوب می‌شود.

عنوان Gears 5 در حال حاضر برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , ,