نه سال پیش، دنیس مککلگن  یک هدف بلندپروازانه‌ای داشت که ساخت باغی بود که بتواند یک سیستم غذایی پایدار برای خانواده‌اش ایجاد کند و برای دستیابی به این هدف دست بکار شد. McClung و همسرش حفره خالی سیمانی در پشت خانه‌ی خود را در Mesa، آریزونا، به یک اکوسیستم سر پوشیده تبدیل کردند و از سبزیجات گرفته تا جوجه‌ها، حتی حوضچه‌ای برای پرورش ماهی را در این باغ ایجاد کردند. مزرعه‌ی نوآورانه شهری آن‌ها در مدت کمی توانست غذای کافی برای تغذیه زوج و سه فرزند کوچک آن‌ها را تولید کند که تقریباً از خرید نیمی از مواد غذایی مورد نیاز ماهانه‌ی آن‌ها کاست اما آنچه که McClung پس از آن انجام داده است حتی بیشتر قابل توجه است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بدون آموزش رسمی و فقط با مقدار زیادی از ابتکار عمل خود، کار سخت و توانایی‌های خود، McClung با کاری که انجام داد در حال حاضر توانسته‌است که به مردم سراسر جهان در ایجاد سیستم‌های غذایی مقاوم در برابر آب و هوا و بسیار پربار کمک کند. از زمان راه‌اندازی سازمان غیر انتفاعی خود، Garden Pool در سال 2012، آزمایشگاه حیاط خلوت McClung به یک عملیات چند منظوره تبدیل شده است که با دولت‌های خارجی در زمینه پایداری مواد غذایی، ارائه‌ی اطلاعات عمومی در مورد بذر، ایجاد کلاس‌ها و کارگاه‌هایی در جهت آموزش داوطلبان، ایجاد سیستم ضد استریلیسیون آب خورشیدی و اخیراً، کار بر روی یک برنامه HoloLens طراحی شده برای کمک به کاربران ساخت سیستم‌های غذای سفارشی، همکاری می کند.

این سازمان (Garden Pool) که در ماه ژوئیه فروشگاهی در Mesa برای فروش مواد غذایی و باغبانی جدید خود ایجاد کرد، تیم اصلی متشکل از در حدود 20 کارمند است و بیش از 1600 داوطلب در سراسر جهان دارد و مشغول کار روی پروژه‌ها در 40 کشور جهان است.

 

دنیس 38 ساله درباره‌‌‌ی هدفش که اکنون به یک پروژه‌ی بزرگ تبدیل شده‌است، می‌گوید:

اکنون این پروژه فقط در مورد خانواده‌ی من نیست. این پروژه مربوط به کمک به افراد زیادی در سراسر جهان است که ما می‌توانیم به آن‌ها کمک کنیم.

اگرچه روش‌های کشاورزی دنیس ممکن است دارای تکنولوژی پایینی باشد، اما تکنولوژی که او برای افزایش قدرت سازمان خود در کشاورزی استفاده می‌کند، کم نیست. او از ویندوز 10، Office 365 و یک دستگاه Surface برای طراحی گرافیک، تحقیق، پیشنهادها و بازاریابی استفاده می‌کند؛ با کارکنان و داوطلبان از طریق تیم‌های مایکروسافت همکاری می‌کند؛ و از اسکایپ برای آموزش یک دوره مدل سازی 3D به کارآموزان بهره می‌برد.

تمرکز McClung در کمک‌های بین‌المللی برای جهانی کردن سازمان Garden Pool خود، در کمک به یک گروه از پزشکان Naturopaths بدون مرزی که در Mesa مستقر بودند، آغاز شد. پزشکان از او پرسیدن که آیا او می تواند پس زلزله‌ی 2010 در بازسازی هائیتی به آن‌ها کمک کند و او در این راستا گروهی از داوطلبان را در سال 2014 دور خود جمع آورد و به برپایی یک سیستم جمع‌آوری بارانی ، یک باغ سرپوشیده با استخر ماهی، قلم بز و یک مرغداری و یک فر خورشیدی کمک کرد. او دوسال بعد به هائیتی بازگشت و حمام و توالت را در اردوگاه بازماندگان بنا کرد و یک باغ و یک مرغدانی دیگر را نیز راه‌اندازی کرد. هائیتی اولین تجربه‌ی کاری دنیس در خارج از آمریکا بود و او در این باره می‌گوید که این کار چنان لذتی داشت که من به دام افتادم.

پروژه‌های دیگر نیز در مدت کمی انجام شدند برای مثال در زندان طلایی گراو در ترینیداد، جایی که زندانیان با کمک دنیس توانستند از یک باغچه محصور در میدان بهرمند شوند. او به وسیله‌ی قوطی‌ها، سیستم آبرسانی خود را ایجاد کرد و برای پرورش گیاه از لایه‌های انباشته شده خاک در حوضچه‌هایی به جای در زمین برای افزایش تولید باغ استفاده کرد. مدیران زندان در مورد تغییراتی که او در زندان بوجود آورده بوذد بسیار هیجان‌زده شدند.

Chaney St. Martin، یک متخصص بین‌المللی در زمینه‌ی آب و خاک که برای موسسه‌ی کشاورزی (IICA) کار میکند و در پروژه‌ی سازمان Garden Pool در ترینداد و در چندین پروژه‌ی دیگر در کارائیب حضور داشته است می‌گوید:

مدیران زندان گفتند که این پروژه به عنوان مدلی برای مردم آن شهر تبدیل شد که برای انجام کار مشابه در مزارع خود  از آن استفاده می‌کردند.

سنت مارتین، که در ترینیداد مستقر است، چند سال پیش در کنفرانسی با McClung ملاقات کرد. این دو نفر با هم صحبت کردند و تصمیم گرفتند با هم در کارائیب کار کنند. هنگامی که طوفان ایرما در ماه سپتامبر 2017 از منطقه عبور کرد و چندین جزیره را ویران کرد، این فرصت را برای کمک به دست آوردند. سنت مارتین می‌گوید، McClung، که فارغ از در واست کمک از بوروکراسی که یک سازمان بزرگ است، به سرعت منابع خود را بسیج کرده و برای کار با IICA وارد آن منطقه شد.

او در این باره می‌گوید:

این کار او یک تلاش فوق‌العاده بود. اگر شما مردمان کارائیب را درک کنید می‌فهمید که هنگامی که سازمان‌های خارجی وارد آنجا می‌شوند، مردم به آن‌ها مشکوک می‌شوند. اما دنیس توانست با هماهنگ‌سازی خود با فرهنگ آنجا به راحتی وارد آن مکان شود و با مردم یک دست شود. مردم واقعاً کارهایی را که او انجام می‌داد دوست داشتند.

بهترین انتخاب برای کمک

جزیره باربودا برخی از بدترین آسیب‌های ناشی از طوفان ایرما را متحمل شد، که تخمین زده می‌شود که 90 درصد از سازه‌های آن جزیره نابود شدند. تنها مركز دبیرستان، سرك مک كشنی جورج دوم، هنوز ایستاده بود، که برخی ازعملیات کشاورزی آن جزیره همچنین شامل یک مرغداری بزرگ که تمامی تخم‌مرغ مورد نیاز جزیره را تامین می‌کرد، در آن‌جا بنا می‌شد، که خسارت بسیار جدی به آن وارد شده بود.

McClung با IICA و سازمان‌های آمریکایی همکاری می‌کند تا عملیات بازسازی کشاورزی را انجام دهد و  آن را برای طوفان‌های آینده  انعطاف‌پذیر‌تر کند. او پانل‌های خورشیدی را نصب کرد تا مزرعه دیگر مجبور به استفاده از شبکه‌های برق نباشد تا پمپ های خود را به آن متصل کند و سطل های شبیه سازی را برای تولید گیاهان از قلمه‌ها (روش سریع تر و قابل اطمینان‌تر از رشد دانه‌ها) به آن‌ها معرفی کرد.

او همچنین یک سیستم کشاورزی عمودی با استفاده از پوشش‌های پلاستیکی بارانی را ایجاد کرد که در صورت ظهور طوفان، می‌توان به راحتی برچیده شده و به داخل ساختمان منتقل شود و بعد از آن دوباره راه اندازی شوند. و آبرو‌ها را روی هم انباشته کرد تا گیاهان بتوانند از آن تغذیه کنند و همچنین گیاهان را به روغن نارگیل آغشته کرد که باعث استریله شدن گیاه می‌شود و گیاه رطوبت خود را حفظ می‌کند و با استفاده از آن رشد می کند.

اکنون این پروژه در مورد خانواده‌ام نیست. این پروژه در مورد کمک به بسیاری از مردمی است که ما می‌توانیم به آن ها کمک کنیم.

John Mussington رئیس این تغییرات می‌گوید کهفعالیت های دنیس و همکارانش به بهبود امنیت غذایی این جزیره کمک خواهد کرد که اکنون وابسته به محصولات وارداتی است که باعث آسیب‌پذیری آن می‌شود.

او می گوید:

در مواجهه با ویرانی که طوفان به همراه آورد دریافتیم که زمان ایده‌آلی برای بازنگري کل سیستم است. پروژه‌ی سازمان Garden Pool و IICA با ارائه بهترین گزینه از نظر راه حل های پیش‌رو می‌توانند مقاوم‌سازی کاملی را از کشاورزی در این منطقه در مقابل طوفان پیش‌رو ایجاد کنند.

پروژه‌ی سازمان Garden Pool همچنین یک چاپگر 3D را به مردم اهدا کرد و به دانشجویان و کارکنان آن‌جا نحوه استفاده از آن را آموزش داد. این مدرسه که برای کشاورزی در آن جزیره از آن استفاده می‌شود در فوریه 2018 بازسازی شد و موسندینگ می‌گوید کمک‌های دنیس به طور چشمگیری عملیات کشاورزی را در آن جزیره بهبود داده است. این مکتب اکنون به جای وارد کردن دانه‌های گران قیمت، گیاهان خود را می‌کارد و همچنین می‌تواند از محصولات خود برای تامیتن مواد غذایی مردم جزیره استفاده کند.

Mussington می‌گوید:

با استفاده از روش‌ها و برنامه‌های فوق‌العاده‌ی سازمان  Garden Pool توانستیم در بازسازی این جزیره پیشرفت زیاد کنیم و آن‌ها (انجام دهندگان این پروژه) از لحاظ انتقال فناوری و تولید بیشتر وبهتر در کشاورزی بسیار به ما کمک کردند.

رویکرد ساده‌ی آن‌ها، کار با هر چیزی است که در دسترس است و می‌توان از آن استفاده کرد. McClung می‌گوید که تقریباً هیچ بودجه‌ای برای پروژه‌ی زندان در نظر گرفته نشده‌بود، بنابراین به جای استفاده از لایه‌های premade  برای ساخت استخر او با ترکیب سیمان و ماسه یکی از آن‌ها را ساخت. او پمپ آب استخر را از لوله‌های اضافی و دورانداخته‌شده ساخت و از برخی قطعات سیمانی قدیمی برای ایجاد بسترهای باغچه استفاده کرد.

دنیس می‌گوید:

ما واقعاً مجبور شدیم این کار را برای MacGyver انجام دهیم، زیرا زندان هیچ بودجه‌ای نداشت. ما فقط به آنچه که داشتیم و می‌توانستیم از آن‌ها استفاده کنیم، نگاه کردیم و واقعاً خلاق بودیم.

یک شخص کاملاً خالص

دنیس عمدتاً خود آموز است، یادگیری او از طریق تحقیق و برخی از  مربیانی است که او در طول زندگی‌اش آن‌ها راملاقات کرده‌است. سنت مارتین می‌گوید که او در گسترش پروژه‌ای که ایجاد کرده‌است، خود را مانند یک معلم دلسوز می‌پندارد که دوست دارد به همه کمک کند.

او می گوید:

من فکر می‌کنم چون دنیس در بسیاری از زمینه‌های مختلف کار کرده است و به خاطر کنجکاوی و علاقه‌اش به این موضوع، به افرادی که توانایی مالی بالایی ندارند کمک می‌کند. هیجان او در این راه بسیار ستودنی است و او توانایی ارتباط برقرار کردن با افراد را در هر سطحی دارد. او یک فرد واقعاً خالصی است که نگرانی مردم را درک می‌کند و برای کمک به آن‌ها در هر مشکلی که دارند دریغ نمی‌کند.

دنیس در حال جمع‌آوری داده‌ها به منظور اعتبار سنجی و تعیین مدل‌های خود برای کشاورزی پایدار است. او در حال کار با دولت‌ها در کشورهایی است که پروژه‌هایی سازمان Garden Pool را برای جمع‌آوری داده‌ها در مورد عملکرد، بهره‌وری و هزینه‌های مزرعه‌های خود می‌خواهند، و با جوئل کوولو، استاد مهندسی کشاورزی و سیستم های بیوشیمی در دانشگاه آریزونا و متخصص کشاورزی بدون خاک، در پروژه HoloLens و سایر پروژه‌ها همکاری می‌کند.

با استفاده از مجموعه داده‌های حاصل از کار خود، McClung و Cuello طرح توسعه یک برنامه HoloLens را دارند که به کاربران اجازه می‌دهد تا یک مدل سیستم غذایی را انتخاب و مقیاس آن را به یک فضای خاص نسبت دهند و در آن به تولید مواد غذایی مورد نیاز خود بپردازند. این برنامه به آنها می‌گوید پروژه چه مقدار برای آن‌ها هزینه دارد، چه مواد مورد نیاز است و چه مقدار از مواد تولید می‌شود. Cuello می‌گوید هدف این است که یک نمونه اولیه از این برنامه در پایان سال آینده داشته باشیم.

او در این باره می‌گوید:

این یک ابزار قدرتمند برای آموزش است و برای بخش خصوصی نیز قوی و کارآمد خواهد بود، زیرا شما با استفاده از این برنامه قادر به درک همه‌ی موارد مورد نیاز هستید. این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که از مشکلات بالقوه‌ای که در انجام پروژه با آن رو‌به‌رو هستید، آگاهی داشته باشید.

این روز‌ها McClun به طور فزاینده‌ای بر توسعه‌ی طرفیت بین‌المللی این پروژه متمرکز است. اولین دفتر بین‌المللی Garden Pool در اوایل اکتبر در IICA در ترینداد افتتاح شد و دنیس در حال کار روی یک طرح مشارکتی برای مصر است. در اواخر سال 2017، گاردن پول با IICA و سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد برای ساخت یک مزرعه پرورش ماهی و کشت گیاهان بدون خاک در یک پایگاه آزمایشی که توسط وزارت کشاورزی در Nevis اداره می‌شود ، هم‌کاری کرد. این ابتکار که هدف از آن بهبود امنیت غذایی و کاهش وابستگی به غذاهای وارداتی است، برای نمایش و آموزش آن به سایر افراد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دنیس و تیم او در حال کار روی برنامه‌هایی برای یک مزرعه سرپوشیده و مرکز اجتماعی در پورتوریکو هستند که انرژی، برق، آب و غذا تولید خواهد کرد. آنها قصد دارند که طراحی مرکزی از چیزی که می‌خواهند را در آنجا ایجاد کنند تا بتوانند آن را در مکان‌های دیگری در سراسر جهان نیز تکرار کنند. دنیس چندین اختراع جدید دارد، از جمله سیستم آبرسانی آب و سطل شبیه سازی هوای اطراف آن، که اخیراً طراحی کرده است. او به اشتراک گذاری این اطلاعات و ترویج امنیت غذایی جهانی را به عنوان مهمترین هدف نهایی سازمان گاردن پول و می‌بیند.

دنیس می‌گوید:

هیچ‌کس در این سیاره نباید با فن‌آوری موجود در دسترس ما احساس گرسنگی کند. این فنآوری فقط برای استفاده‌ی موثر از آن و گسترش آن به کسانی که آن را نیاز دارند، طراحی شده است. همچنین این حقیقت که ما در حال تغییر جهان هستیم برای من مهم‌تر از ثروتمند بودن یا کسب شهرت و افتخار است. من ترجیح می‌دهم دانشم را به اشتراک بگذارم تا دیگران بتوانند از آن برای دستیابی به هدفشان استفاده کنند، تا آن که آن را در خود پنهان کنم. 

منبع :

MICROSOFT

88 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,