_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت چه برنامه‌های هیجان‌انگیزی از طریق آژور برای شما تدارک دیده است؟ سرویس آژور خیلی خسته‌کننده و پیش‌ پا افتاده به نظر می‌رسد ولی حقیقت چیز دیگری‌ است

سرویس ابری آژور برای کاربران گوشی و گیمرها خسته‌کننده به نظر می‌رسد. برای بسیاری سرویس ابری مانند هواست، بودن آن مهم و حیاتی است ولی موضوع جذابی برای حرف زدن نیست. اما در دنیایی که تکنولوژی از هر نظر به سوی مبتنی بر فضای ابری شدن پیش می‌رود، سرویس‌های ابری بیش از پیش اهمیت می‌یابند.

خیلی‌ها بر این باورند که به خاطر شکست مایکروسافت در عرصه گوشی‌های هوشمند این شرکت دید خوبی نسبت به آینده ندارد. خیلی از تحلیل‌کننده‌ها فعالیت مایکروسافت در حوزه‌ی خدمات ابری را دلیل پرت‌ شدن حواس‌ این شرکت از ویندوزفون می‌دانند. غافل شدن از ویندوزفون نباید اتفاق می‌افتاد اما تمرکز روی فضای ابری کاملا حرکت درستی از سوی مایکروسافت است.

مایکروسافت سرویس‌ پردازش ابری آژور را ساخته که می‌تواند برای هر کار و هر شخصی مفید باشد. آژور خدمات‌دهی به کسب‌وکارها و کاربران عرصه‌ی گیمینگ، واقعیت افزوده، اینترنت اشیا، ماشین‌های هوشمند و غیره را هدف قرار داده است. با تمرکز روی چهار پلتفرم مایکروسافت آژور، 356 دینامیک و پاور پلتفرم، مایکروسافت ۳۶۵ و مایکروسافت گیمینگ قرار است آژور به کامپیوتری برای کل دنیا تبدیل شود. اگر هنوز فکر می‌کنید آژور برای شما مهم نیست به خواندن مقاله ادامه دهید.

ساخت کامپیوتری برای کل دنیا

مایکروسافت می‌خواهد آژور برنامه‌های کل دنیا را پشتیبانی کند، توانایی پردازش چند پلتفرمی را داشته باشد و در توسعه و قدرت‌دهی به دستگاه‌های وابسته به اینترنت اشیا (یا دستگاه‌های مورد استفاده توسط کاربران و کسب‌وکارها) توانایی داشته باشد.

مایکروسافت به آژور به عنوان یک پلتفرم جهانی نگاه می‌کند که یک “سوپر سیستم‌عامل” است و می‌تواند محاسبات شخصی و کسب‌وکارها را انجام دهد. این کاری شبیه چیزی است که ویندوز در اولین روزهای عرضه برای همه‌ی دسکتاپ‌های شخصی بود. قبل از اندروید و iOS و سیستم‌عامل کروم فقط ویندوز برای گیمینگ و کارهای محاسباتی مورد استفاده بود. با پیشرفت تکنولوژی پلتفرم‌ها گوناگون شده‌اند ولی یک وجه اشتراک به‌نام اتصال دارند.

پردازش‌ها از گوشی‌‌های هوشمند گرفته تا کامپیوترهای همیشه متصل با کمک فضای ابری “خارج دستگاه” شده‌اند. آژور سرویسی است که به شرکت‌ها، سازنده‌ها و اشخاص اجازه می‌دهد که عملیات‌های مختلف خود را با پردازش ابری انجام دهند. به همین دلیل است که مایکروسافت به‌طور جدی از تکنولوژی 5G حمایت می‌کند زیرا خدمات ابری را بسیار آسان‌تر می‌کند.

ابر، کافه و مبارزه با سرطان‌ در کودکان

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در کنفرانس بیلد 2019 اشاره کرد که آژور در بیش از 54 منطقه حضور دارد و موفق به گرفتن بیش از 90 گواهی‌نامه شده است. به عنوان یک پلتفرم باز آژور به بهبود ویندوز، SQL، کوبرنتس، Red Hat، اپن شیفت و دیگر سرویس‌های first class کمک می‌کند. این باز بودن به شریکان مایکروسافت کمک می‌کند که از ابزارهایی استفاده کنند که تجربه‌ی ابری را در دنیای حقیقی بهبود دهند.

والگرینز از آژور برای نمایشگر‌های هوش‌مصنوعی محور خود که به مشتریان اطلاعات ارائه می‌دهند، استفاده می‌کند. شرکت AB InBev علاوه بر استفاده از آژور در چرخه‌های محصولات خود، از این سرویس برای آنالیز فضای مجازی جهت فهمیدن تاثیر محصولات خود استفاده می‌کند.

استارباکس از آژور جهت هوشمندتر کردن تجربه مشتریان خود استفاده می‌کند. شرکت Deep Brew با آنالیز مکان، وضعیت آب‌وهوا، ساعت، روز و چیزهای دیگر به مشتریانش پیشنهادات هوشمند می‌دهد. موسسه‌ی St. Jude’s and DNA Nexus با در اختیار موسسه‌های مختلف قرار دادن آژور، تحقیقی را در جهت مبارزه‌ با سرطان انجام داد.

هوش مصنوعی، ربات‌ها و ماشین‌های BMW

سرویس گفت‌وگو محور آژور از زبان انسان برای تعامل با کاربر توسط دستگاه‌ها، اکوسیستم‌ها و پلتفرم‌ها استفاده می‌کند. مایکروسافت در مایکروسافت 365 نشان داد که کوتانا چگونه می‌تواند در برنامه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. کورتانا با اطلاع از داده‌ها،‌تقویم، رابطه‌های کاربر و فعالیت‌ها می‌تواند به یک دستیار صوتی شخصی و حرفه‌ای تبدیل شود. کورتانا می‌تواند یک گفت‌وگو را با بیش از 20 نوع دیالوگ ادامه دهد.

آژور همچنین از سیستم Bot Framework مایکروسافت که هفته‌ای 3000 بات جدید به آن اضافه می‌شود، پشتیبانی می‌کند. BMW از همین سرویس برای ساخت دستیار صوتی برای ماشین‌هایش استفاده کرد. Jet از آن برای سرویس خدمات مشتریانش استفاده می‌کند. کوکاکولا از آن به صورت داخلی برای ساخت کارگزاران مبتنی‌بر هوش مصنوعی که از دپارتمان‌های مالی، HR و IT پشتیبانی می‌کند، استفاده می‌کند. تنوع نحوه‌ی تعامل کورتانا هر روز بیشتر می‌شود و قابلیت نوشتن مستقیم در کورتانا اضافه شده است.

مایکروسافت کورتانا را به‌ پلتفرمی باز تبدیل کرده که می‌تواند به بات‌های بی‌شمار توسط مایکروسافت 365، مایکروسافت گراف و غیره تبدیل شود. نادلا این دستیار صوتی را به‌عنوان یک دنیای چند دامنه‌ای و چند خدماتی معرفی کرد.

ابر، واقعیت ترکیبی و گیمینگ

هولولنز 2 به‌عنوان یک ابزار پوشیدنی همیشه‌ متصل نشان دهنده توانایی پردازش ابری قوی مایکروسافت است. مایکروسافت آینده‌‌ی پردازش را تعامل “طبیعی” کاربر با دنیای دیجیتال متصور می‌شود. همچنین این شرکت پردازش را همیشه متصل و تجربه‌ای مشترک می‌داند که فراتر از دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها است. مایکروسافت قرار است با آژور و هولولنز 2 به سمت ایده‌های خود گام بردارد.

مایکروسافت با استفاده از آژور و هولولنز 2 در یک محیط واقعیت ترکیبی به شرکت اسباب‌بازی Mattel کمک کرد. آژور و سرویس Spatial Anchors آن به دو نفر که یکی از گوشی اندروید و یکی از یک کامپیوتر استفاده می‌کرد، کمک کرد که در تجربه‌ی یکسانی شرکت کنند.

شرکت PACCAR از واقعیت ترکیبی برای آموزش به کارمندانش استفاده کرد. شرکت Philips در عمل‌های غیرخطرناک از آن استفاده کرده و شرکت PTC در طراحی‌ صنعتی از آن استفاده می‌کند. دو شرکت بازی‌سازی Epic Games و Unreal Engine توانستند با استریم داده‌‌ بیشتر از همیشه تجربه واقعیت ترکیبی واقعی را ارائه دهند.

آژور، 365 داینامیکس، مایکروسافت 365 و شما

نادلا اشاره کرد که نود درصد از 500 شرکتی که با مایکروسافت قرار دارند از 365 داینامیکس استفاده می‌کنند که کاملا از اول برای پردازش ابری و با هوش مصنوعی و قابلیت توسعه‌پذیری نوشته شده است. شرکت Annata از داینامیش برای مدیریت خودکاراستفاده می‌کند و Indegen  از آن در علم زندگی استفاده می‌کند.

در نهایت مایکروسافت 365 برنامه‌های شرکت را برای استفاده‌های دو کاربره، حرفه‌ای و شخصی معرفی می‌کند. نادلا از این سرویس به عنوان “فضای ابری سودمند برای کار و زندگی و هسته‌ی ارتباطی و چهارچوبی برای راحت‌تر کردن زندگی و کار ” یاد می‌کند. ابزارهایی مثل Microsoft Teams، کورتانا، آفیس و ابزار چندپلتفرمی Microsoft Graph برای سرویس مایکروسافت 365 کاربران زیادی جمع‌آوری می‌کنند.

اگر شما یک گیمر، حرفه‌ای،مصرف‌کننده هستید یا راجع سرطان در کودکان نگران هستید، سرویس ابری آژور با راه‌های هیجان‌انگیزی شما را تحت‌ تاثیر قرار می‌دهد. همانطور که این سرویس به سرعت در دنیا در حال گسترش است پس شاید به‌زودی بسیاری از فعالیت‌های کامپیوتری شما هم توسط آژور انجام شود.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

72 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,