مدیریت کردن و کنترل اعلان‌ها در یک پیام رسان، مخصوصاً پیام رسان‌های شرکتی مانند Slack و Teams، از جمله موارد مهم برای ایجاد تعادلی مناسب میان کار و زندگی است.

در Microsoft Teams به طور پیش فرض برای هر پیام در چت‌ها یک ایمیل برای کاربر ارسال می‌شود. به این معنی که به ازای هر پیامی که در یک چت برای شما ارسال می‌شود، Microsoft Teams به شما یک ایمیل ارسال می‌کند و در کنار این ایمیل‌ها نیز بنر‌های اپلیکیشن‌های مایکروسافت نیز برای کاربر ارسال می‌شود. شاید همه‌ی کاربران از این مورد خوششان نیاید چرا که چنین سیستم اعلانی باعث پر شدن صندوق پیام‌های ایمیل با صدها و هزاران ایمیل می‌شود و تعداد این ایمیل‌ها با نصب هر اپلیکیشن نیز دو برابر می‌شود.

به همین دلیل در این آموزش به شما یاد خواهیم داد که چگونه اعلان‌هایتان را در Microsoft Teams کنترل کنید و بر اساس میلتان آن‌ها را سفارشی سازی کنید.

سفارشی سازی کردن اعلان‌های Microsoft Teams

 1. اپلیکیشن تحت وب یا دسکتاپ Microsoft Teams را باز کنید. با این که می‌شود در اندروید و آیفون نیز اعلان‌ها را مدیریت کرد، تنظیماتی که در آن‌ها است تاثیری بر اعلان‌های دریافتی توسط ایمیل ندارد.
 2. منوی Settings را باز کنید.
 3. وارد قسمت Notifications شوید.
 4. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، دسته‌ی اعلان‌هایتان را انتخاب کنید. در این جا می‌توانید ایمیل‌های دریافتی را بین ایمیل‌ها، ایمیل‌ها و بنرها، و فقط بنرها یا هیچکدام انتخاب کنید. بنرها نوع دیگری از اعلان‌ها هستند که فقط توسط یک اپلیکیشن خاص از سیستمی که در حال اجرای آن است ارسال می‌شود. بهتر است که این نوع اعلان‌ها فعال بمانند تا با اجرای آن‌ها، حتی اگر شما آن‌ها را اجرا نکرده باشید، ایمیلی برای مطلع کردنتان به شما ارسال شود. همچنین در این بخش می‌توانید مشخص کنید که برای چه نوع پیامی در Microsoft Teams به شما ایمیل ارسال گردد و کدام پیام‌ها نادیده گرفته شود. پس اگر می‌خواهید پس از دریافت پیام‌های شخص خاصی برایتان ایمیل ارسال شود، در این جا می‌توانید این کار را انجام دهید.

Microsoft Teams را می‌توانید از طریق گوگل پلی، اپ استور و مایکروسافت استور برای دستگاه‌های مختلف دانلود کنید.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  هنوز دیدگاهی ثبت نشده
  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , ,