به‌روزرسانی‌های ویندوز 10، همانطور که قبلا بارها این راه سخت را پیموده‌ایم همیشه به درستی نصب نمی‌شوند، و در برخی موارد، این به‌روزرسانی‌ها در واقع بیشتر آسیب رسانده‌اند تا اینکه مفید واقع شوند.

در حالی که مایکروسافت احتمال از بین رفتن به‌روزرسانی‌ها را برای نصب کاهش داده است، لزوما این بدان معنا نیست که همه چیز دقیقا همان طور که انتظار می‌رود پیش برود.

این مسئله در به‌روزرسانی تجمعی ماه مه 2019 ارسال شده به دستگاه‌هایی که در حال اجرای به روزرسانی اکتبر 2019 یا ورژن 1809 ویندوز 10 هستند، به اثبات رسیده است. KB4494441 برای بعضی از کاربران دو بار نصب شده است، بسیاری معتقدند این اتفاق، به‌روزرسانی سرهم‌بندی دیگری است که باید کاملا مسدود شود.

و به خاطر اینکه این به‌روزرسانی در Windows Update و بعد از اینکه به درستی نصب شد دوباره ارائه شده، به نظر می‌رسید بعضی از کاربران می‌خواستند آن را حذف کنند و نصب در حال انتظار آن را کنسل کنند.

در این مرحله، اگر چه، ویندوز 10 کنترل‌های اختصاصی برای کنسل کردن یک به‌روزرسانی در حال انتظار برای نصب را ندارد، اما خوشبختانه، می‌توانید این کار را از طریق چند مرحله زیر انجام دهید.

برای انجام این کار، به طور کامل به خط فرمان تکیه می‌کنیم، بنابراین، می‌توانید این فرآیند را به صورت خودکار انجام دهید و با توجه به هر به‌روزرسانی که ممکن است بخواهید مسدود کنید آن را تنظیم کنید.

اولین و مهمترین کار این است که، باید با اکانت مدیر (administrator) لاگین کنید زیرا در غیر آن صورت اجازه نخواهید داشت در فرآیند به‌روزرسانی مداخله کرده و داده‌های سیستم را پاک کنید.

سپس، نیاز به اجرای Command Prompt دارید، که نمونه‌ایی از اجرای برنامه با استفاده از اختیارات مدیر است. بر روی منوی استارت کلیک کنید، cmd.exe را تایپ کنید، بر روی Command Prompt کلیک راست کنید و Run as administrator را انتخاب کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که سرویس Windows Update را متوقف کنید، که انجام این کار به منظور پاک کردن فایل‌ها، بدون دریافت پیغام خطای، این فایل‌ها در حال استفاده می‌باشند، لازم است. برای انجام این کار، دستور زیر را در پنجره Command Prompt که پیشتر اجرا کرده‌اید، تایپ کنید.

net stop wuauserv

مرحله بعدی این است که فایل‌های دانلودی که در حال حاضر از طریق Windows Update دانلود شده را پاک کنید. به یاد داشته باشید که باید این دستور را در ابتدا اجرا کنید، زیرا در غیر اینصورت، می‌تواند منجر به دریافت پیغام خطای، این فایل‌ها در حال استفاده می‌باشند و پاک نخواهند شد، شود.

پس برای حذف فایل‌های به‌روزرسانی دانلود شده، دستور زیر را در همان پنجره Command Prompt تایپ کنید.

rd /s /q “%systemroot%\SoftwareDistribution\Download

این فرآیند بسته به بزرگی فایل‌های دانلود شده می‌تواند چندین ثانیه زمان ببرد، اما زمانی که پایان یافت، شما باید پنجره Command Prompt را در حالتی ببینید که به شما اجازه وارد کردن دستور دیگری را می‌دهد.

در این مرحله، می‌توانید سرویس Windows Update را ریستارت کنید، گرچه باید به خاطر داشته باشید کلیک کردن بر روی گزینه check for updates می‌تواند بار دیگر به‌روزرسانی که آن را پاک کرده‌اید را دوباره دانلود کند. دستور شروع Windows Update در زیر آمده است:

net start wuauserv

حذف یک به‌روزرسانی تجمعی به خط فرمان متکی است، به راحتی می‌توانید اسکریپتی ایجاد کنید که بتوانید گاهی اوقات یک به‌روزرسانی در حال انتظار را پاک کنید.

روش مشابهی می‌تواند برای آپدیت‌های ویژگی و بیلدهای ارسال شده به عنوان بخشی از برنامه ویندوز اینسایدر استفاده شود، به عنوان محلی در دستور بالا که شامل همه فایل‌هایی که توسط Windows Update در دستگاه ویندوز 10 دانلود شده می‌شود. برای مثال، اگر شما اینسایدری هستید که کامپیوتر خود را برای مدت طولانی به‌روزرسانی نکرده‌اید، اما بیلدی قدیمی در انتظار نصب دارید، می‌توانید بیلد در حال انتظار را برای دریافت بیلدی جدیدتر پاک کنید.

منبع :

NEWS.SOFTPEDIA

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,