hp-elite-display-glanceروز گذشته شرکت HP به روز رسانی سالگرد را به همراه به روز رسانی برای Firmware برای Elite x3 عرضه کرده است. حالا و با دریافت این به روز رسانی در Firmware به همراه به روز رسانی سالگرد مشخص شده است که عملکرد این تلفن با بهبود های زیادی همراه شده است. با وینفون همراه باشید.

پیش از این و در بررسی ها عملکرد گوشی خوب بود اما نه آن طور که از هیولایی مانند Elite x3  انتظار می رفت و به نظر می رسید این تلفن همراه نمی تواند از تمام قدرت سخت افزاری که در خود دارد، استفاده کند. با هم به بررسی قسمت های بهبود یافته در این تلفن همراه می پردازیم.

آزمون AnTuTu

این دستگاه پیش از دریافت به روز رسانی نتایج این آزمون برتری آن را نسبت به لومیا ۹۵۰ اکس ال نشان می داد اما جدا از این که این برتری نسبت به سخت افزار برتر آن، بسیار محسوس نبود، امتیازات پردازنده گرافیکی (GPU) عددی کمتر از پرچمدار مایکروسافت را نشان می داد. اما امتیازات بعد از به روز رسانی روز گذشته تغییرات دراماتیکی را تجربه کرده است. بهتر است خودتان نگاهی به جدول امتیازات بیندازید.

antutu-elite-x3

نه تنها دستگاه بسیار سریع تر شده است، اپ ها سریع تر اجرا می شوند و رابط کاربری به شدت روان تر شده است، بلکه امتیازات آزمون نیز همین را نشان می دهد. جدا از امتیازات در کاربری واقعی دستگاه سریع تر از لومیا ۹۵۰ اکس ال عمل می کند. اما نه به اندازه اختلاف شب و روز. به عنوان مثال زمانی که اسکایپ یا MSN News را باز می کنید، لومیا ۹۵۰ اکس ال به اندازه نیم تا دو ثانیه دیرتر عمل می کند که اختلاف قابل لمسی است.

elite-x3antutu2همان طور که مشاهده می کنید در رده بندی امتیازات AnTuTu تلفن همراه پرچمدار HP پشت سر آیفون ۶s به عنوان دومین دستگاهی است که بیش ترین امتیاز را دریافت کرده و بالاتر از همه دستگاه های اندرویدی قرار گرفته است، که این موضوع به هیچ عنوان دستاورد کوچکی نیست.

دوربین پایدارتر

hp-elite-camera-sampe-newبزرگ ترین شکایت مشتریان از Elite x3 تا به این جای کار مربوط به کرش کردن دوربین در این دستگاه بوده است. به روز رسانی قضیه پایداری این دوربین دستگاه را به کلی متحول کرده است. به طوری که کرش در آن مشاهده نمی شود. تنها زمانی که به طور هم زمان صفحه قفل را در هنگامی که ویندوز هلو فعال است به صورت پشت سر هم خاموش روشن کنید، اپ دوربین ممکن است به ندرت کرش کند (چرا باید همچین کاری انجام دهید؟).

دیگر بهبود در اجرا و عملکرد خود دوربین است. هنوز در سطح دوربین لومیا نیست اما بسیار بهتر از قبل شده است.

نشان گر شارژ ال ای دی

hp-elite-x3-ledنشان گر LED در سمت چپ بالای دستگاه اکنون فعال شده است. در هنگام شارژ نور آن به رنگ قرمز و زمانی که کاملا پر شده است، نور آن به رنگ سبز در می آید. گرچه تغییر کوچکی است اما کاملا مفید و کاربردی است. البته هنوز امکان فعال سازی آن در هنگام دریافت اعلانیه وجود ندارد.

 ویندوز هِلو

با به دلیل دریافت به روز رسانی سالگرد یا دریافت به روز رسانی firmware، یا هر دوی موارد، حالا باز کردن قفل دستگاه با حسگر اثر انگشت یا تشحیص عنبیه بسیار سریع تر از قبل شده است.

elitex3-helloیکی از مواردی که پیش تر قرار بود با این به روز رسانی، به دستگاه بیاید اما ظاهرا هنوز مراحل توسعه آن تکمیل نشده است، قابلیت پیش نمایش زاویه دید حسگر عنبیه است. به این صورت کاربر قادر است تشخیص دهد که آیا چشم ها در زاویه دید دوربین مادون قرمز واقع شده است یا خیر.

بیدار شدن دستگاه با دو بار لمس (double-tap )

شرکت HP قابلیت روشن شدن صفحه نمایش را با دوبار لمس در اختیار کاربران قرار می دهد. Elite x3 از حسگر شتاب سنج جهت شناسایی ضربه در جهت خلاف صفحه نمایش استفاده می کند. این کار ایده جالبی است اما چندین اثر عجیب نیز دارد. به عنوان مثال زمانی که دستگاه را بر روی میز قرار دهید، دوبار لمس در برخی موارد عمل نمی کند. همچنین تلفن، گاهی بدون دلیل صفحه نمایش را خاموش می کند. برخی از این مشکلات را می توان با تغییر حساسیت در تنظیمات اصلاح کرد اما بعد از هر تغییر در قسمت double-tap باید دستگاه را راه اندازی مجدد کنید، که آزار دهنده است.

elite-x3-dttwمانند دیگر قسمت های ویندوز ۱۰، double-tap نیز به صورت یک اپ در دسترس قرار گرفته است و می تواند به روز رسانی شود. انتظار می رود که این قسمت به زودی با دریافت بروز رسانی، شاهد بهبود باشد.

همچنین قابلیت raise-to-wake در این دستگاه فعال شده است که به محض برداشتن تلفن از یک سطح، صفحه نمایش آن روشن می شود. البته این قابلیت به خوبی کار نمی کند، اما در حالت برعکس، یعنی زمانی که تلفن را بر روی یک سطح قرار می دهید، صفحه نمایش بدون خطا خاموش می شود. به وضوح HP در حال اضافه کردن چند ویژگی منحصر به فرد در پرچمدار خود است تا آن را از دیگر تلفن های همراه ویندوزی مستثنی نماید.

ماشین حساب

ماشین حساب، مخصوص حساب داری ۱۲C تلفن همراه HP یکی از آن موارد واقعا خاص و تخصصی است که کار را برای استفاده های مالی، بانکی و تجاری بسیار آسان می نماید.

hp-elite-calculatorدر عوض هزینه ۶۹ دلاری برای خرید یک ماشین حساب حرفه ای و یا حمل یه دستگاه اضافه، می توانید اپ “Certified Financial Planner; CFA; GARP FRM” را دریافت نمایید.

WinZip یونیورسال

hp-winzipچند ماه پیش WinZip از اپ رسمی و یونیورسال خود برای ویندوز ۱۰ موبایل و رایانه پرده برداشت. اکنون HP امتیاز استفاده از آن را برای تلفن همراه پرچمدار ویندوز خود تهیه کرده است. این نرم افزار بسیار عالی بوده و عملکرد آن در ویندوز کاملا بی نقص است. کاربران این تلفن همراه بدون پرداخت مبلغی می توانند از این اپ بر روی تلفن های همراه خود بهره ببرند.

HP Display Tools (ویژگی شبیه به گلنس)

یکی دیگر از شکایات کاربران پیش تر به روشن ماندن صفحه نمایش در هنگام اتصال کانتینیوم باز می گشت. این مسئله نگرانی را در جهت سوختن پیکسل های صفحه نمایش در زمان کار طولانی مدت افزایش می داد. HP یک ویژگی شبیه به گلنس در تلفن همراه خود قرار داده است که بعد از مدتی که با نمایشگر کار نشود، روشن خواهد شد.

hp-elite-display-glance-screensنمایشگر در این حالت بسیار شبیه به گلنس می شود و بر روی آن ساعت و میزان باتری به نمایش در می آید. حتی بعد از آن که شارژ باتری پر شد، آیکون آن به رنگ سبز در می آید که ویژگی جالبی است.

تفاوتی که بین ویژگی گلنس و HP Display Tools وجود دارد این است که دومی یک اپ واقعی است. یعنی تنها زمانی کار می کند که اپ باز و فعال باشد که این برخلاف یک ابزار سیستمی است که خود را هر زمان که سیستم روشن می شود خود را با صفحه قفل درگیر می کند. به هر حال این اپ به صورت پیش فرض زمانی خود را درگیر صفحه قفل می نماید که به داک صفحه نمایش متصل شده باشد.

نظر شما در مورد این به روز رسانی و قابلیت و بهبود های آن چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Erfan ( lumia 640 xl )
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

Like ❤

Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

افرین مایکی ادامه بده❤

Hakan Kh
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

ماکروسافت چرا این گزینه هارو نتونسته اضافه کنه؟من به ویندوز ۱۰ خوشبینم ولی به مایکی نه.اچ پی بیشتر از مایکی به پرچمدارش اهمیت میده
من ۹۵۰ اکس ال. دارم ولی وقتی این گوشی رو میبینم دلم میخواد اینو بگیرم

  xbox one s
  پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

  این گوشی بصورت مشارکتی با مایکروسافت ساخته و پشتیبانی میشه.

محسن
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

support@2ndgear.ir

سلام.دوستان به این ادرس ایمیل بزنید بگید بازی دنده دو را به ویندوزفون با استفاده از آیلندوود پورت کنن.تیم سازنده برنامه ایرانی هست.ممنون

mramir
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

پرچم بالاست

xbox one s
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

آپدیت رداستون که برای گوشی من اومد زمید زمین تا آسمون فرق کرد و مصرف باتری اونقدر کم شد که فکر کردم نشانگر باتری داره اشتباه کار میکنه (مثل گوشی های اندروییدی که هر از چند گاهی این باگش فعال میشه) ولی بعدا مشخص شد که مصرف باتری خیلی کم شده حتی با ۱۸۹ هم کمتر هم شد و بسیار هم روانتر شد و تا حالا به هیچ باگی هم بر نخوردم.

امین
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

از تمام گوشی هاااای اندرویدی ؛ دادا نگاه همشون پرچم دار سال پیشن با سی پیو مربوط به سال پیش این گوشی امسال و با جدیدترین سخت افزار اومده نمیگم ۱۸۰هزار ولی دست کم باید ۱۳۰هزار تا امتیاز کسب میکزد با این سخت افزار ؛ شاید بخاطر عدم پشتیبانی از رم ۴ و ویندوز ۳۲ دوبیتیه

  HaMeD
  پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

  عزیز من با گلکسی اس ۷ بنچمارک انتوتو گرفتم ،شد ۱۱۳۰۰۰
  همون لحظه با ایفون ۶اس هم گرفتم شد ۱۳۸۰۰۰
  فکر نمیکنم هیچ گوشی اندرویدیی از اس۷ بنچمارکش بالاتر بشه، ک اونم از گوشی اچ پی کمتره

mramir
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

نکته خیلی جالب تو antutu بالا اختلاف بین رم ۳ گیگ و ۴ گیگه! مگه میشه اختلاف ۱ گیگ اضافه تر رم امتایاز بیشتر از ۲ برابری بیاره! بچه ها رو antutu حساب نکنید به همین فکر کنید فقط رم اختلاف ۱ بیشتر از ۲ برابر اختلاف امتیاز!

Alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

الان به اشتباهم پی بردم
میخواستم به جای ۶۵۰ همین گوشی رو بگیرم ولی نگرفتم
الان واقعا میخوامش😩

mnp
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

یکم ناراحتم برای این امتیازش در مقابل پرچمدارای کمپانی های دیگه که همزمان با این گوشی معرفی شدن
البته گوشی باید موقع استفاده روزمره حس خوبی منتقل کنه که امیدوارم این گوشی توی این مورد موفق باشه

m94
پاسخ دهید چهارشنبه 7 مهر 1395

ولی بازم این نشون میدد که هنوز ویندوز ده به پایداری کامل نرسیده در واقع هنوز سخت افزار و نرم افزار که ویندوز ۱۰ موبایل باشد مثل ای او اس با هم مچ نیستند از نتایج معلومه – در واقع به نظر میرسد با هر بیلدی که میاد بنچمارک ها هم کم کم زیاد بشند ولی نه در حد چشم گیر ولی با اومدن رد استون دو به نظرم خیلی بهتر میشد شاید لومیا تا ۱۰۰ هزار هم برسد ولی بازم به بهینه بودن ای او اس نمی رسد مگر با اومدن سرفیس پون که صد درصد سخت افزار و نرم افزار با هم مچ هستند و تا اون موقع ویندوز موبایل هم به پایداری کامل رسیده اصلا شاید مایکروسافت پردازنده مخصوص خودشو ارائه بدد و نتیجه ها به مراتب بهتر بشند

رضا
پاسخ دهید پنجشنبه 8 مهر 1395

نتایج بنچمارکش همچین جالب هم نیس با توجه به این سخت افزاری که داره برای مثال گلکسی نوت۷ امیتاز ۱۳۵۰۰۰ ،وان پلاس ۳: ۱۴۲۶۰۴ ،شیائومی می۵: ۱۳۱۶۴۸ ،آیفون ۷پلاس:۱۷۸۳۹۷ ،الجی جی۵ : ۱۳۳۰۵۴ ،سونی اکسپریا اکس زد: ۱۲۴۰۰۰

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 8 مهر 1395

الان جدا دارین درباره بنچ مارکش بحث میکنین؟
خوبه دیگهههههههه والا ما لومیا ۵۴۰ داریم یک دهم این بنچ مارک داره (حدود ۱۰-۲۰ هزار ) بازم داره خوب کار میکنه به خصوص با این آپدیت جدید خیلی ردیف شده
این گوشی قطعا یه چیزه دیگس ، بابا امتیاز ۱۱۸۰۰۰ کمهه؟ :))))

moman
پاسخ دهید پنجشنبه 8 مهر 1395

سلام من ۵۴۰ دارم خداییش از همه نظرازش راضیم اصلا خیلی رون هنگ منگ نداشتم ابدیدیت هم اذیت نکرده تا الان،به بنج مارکش هم کار ندارم هر امتیازی بود

MOSTAFA RASHIDSALEHI
پاسخ دهید چهارشنبه 14 مهر 1395

سلام ، دیروز من در فروشگاه مایکروسافت گوشی ۹۵۰ خودم را با یک اچ پی جدید مقایسه سرعتی کردم ، ورژن نرم افزاری هر دو گوشی یکی و همان آخرین نسخه ویندوز ۱۰ بود و جالبه بدونید توی سرعت اجرای اپلیکیشن اصلا به ۹۵۰ نمی رسید و کندتر بود

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,