_سرفیس پنل جدید

بررسی پایه نگهدارنده کینگستون سرفیس پرو خود را تبدیل به سرفیس استودیو کنید

به راحتی می‌توان پایه کینگستون SD7000 را با یک سرفیس استودیو کوچک شده اشتباه گرفت. البته این پایه اتصال بدون شک گران‌ترین وسیله جانبی است که می‌توانید برای سرفیس پرو خریداری کنید.

در حالی که ایده افزایش درگاه‌ها برای رایانه‌ها اصلا جدید نیست، اما این پایه بسیار فراتر از این عمل کرده است. این محصول جان تازه‌ای به یک دستگاه قابل حمل داده و می‌تواند آن را به عنوان یک رایانه رومیزی مطرح کند. اما آیا این امکانات، قیمت پایه کینگستون SD7000 را توجیه می‌کند؟ جواب این سوال به موارد زیادی بستگی دارد.

کینگستون SD7000 چیست؟

بسیار از مردم به کینگستون SD7000 به عنوان یک افزایش دهنده درگاه ۴۰۰ دلاری نگاه می‌کنند و این تعریف از نظر فنی صحیح است. با استفاده از این محصول درگاه‌های سرفیس پرو به موارد زیر افزایش پیدا می‌کند:

 • یک عدد USB-C (فقط تبادل داده)
 • ۴ عدد USB-A 3
 • درگاه اترنت
 •  DisplayPort++ v1.2
 • HDMI 2.0
 • درگاه جک ۳/۵ میلی‌متر

البته شایان ذکر است که یک شیار ایمنی در پایه جهت قفل کردن تمام ورودی‌های آن وجود دارد. تنها چیزی که جای خالی آن احساس می‌شود، درگاه اس‌دی کارت است که انتظار می‌رفت در چنین محصولی وجود داشته باشد.

شیار ایمنی

تمامی درگاه‌های روی پایه به وسیله سرفیس‌کانکت قرار گرفته بر روی سرفیس پرو به رایانه متصل می‌شود. پس با اتصال به این پایه، شما هنوز به درگاه USB-A جای گرفته بر روی خود سرفس پرو دسترسی دارید.

مایکروسافت سرفیس داک متعلق به این شرکت را با ۴ درگاه USB-A، درگاه اترنت، ۲ درگاه مینی‌دیسپلی و بدون USB-C، درگاه HDMI و شیار امنیتی عرضه می‌کند.

با استفاده از درگاه HDMI بر روی SD7000 می‌توان ۲ نمایش‌گر 4K یکی در ۳۰ هرتز و دیگری در ۶۰ هرتز و یا چندین مانیتور اچ‌دی را به صورت همزمان به دستگاه متصل کرد.

در حالی که نگهدارنده سرفیس پرو بر روی این پایه از پلاستیک با کیفیت تهیه شده است اما خود لولا و درگاه‌ها همگی فلزی هستند. استفاده از پلاستیک در این پایه در جهت اطمینان از این مسأله است که بر روی بدنه سرفیس پرو، علی‌الخصوص مدل مشکی مات که جدیدا عرضه شده است، خط نیفتد.

جای پیچ‌ها بر روی پایه در کمال تاسف نمایان است. پوشاندن جای پیچ‌ها می‌توانست، سطح کیفی و ظاهری پایه نگهدارنده را بسیار بهتر نماید اما حداقل این پیچ‌ها تنها در پشت  دستگاه قرار گرفته‌اند و از روبرو قابل مشاهده نیست.

کینگستون در این پایه از همان اتصال برق پیش‌فرض ۹۰ وات که مایکروسافت در سرفیس داک بهره برده، استفاده کرده است.

کینگستون SD7000، چیزی بیش‌ از چند درگاه اضافه

اینکه پایه کینگستون SD7000 را تنها یک افزایش دهنده تعداد درگاه بدانیم مانند این است که بگوییم سرفیس استودیو تنها یک رایانه رومیزی گران قیمت است. نکته اصلی در اینجا مغفول می‌ماند. با اتصال سرفیس پرو ۶ به این محصول، علاوه بر افزایش تعداد درگاه‌ها، تجربه کاربری جدید و متفاوتی خلق خواهد شد. اکنون سرفیس پرو شبیه به یک سرفیس استودیو کوچک شده است.

در سمت راست محصول، محل اتصال به سرفیس کانکتور قرار گرفته و در همان نقطه یک دستگیره خوش دست گرد قرار دارد که می‌توان با استفاده از آن اتصاصل به سرفیس کانکتور را قطع یا وصل نمود. طراحی محکم و با کیفیت، وعده عمر طولانی این دستگاه را می‌دهد.

اکنون صفحه نمایش سرفیس استودیو در مقابل شما قرار گرفته و امکان حرکت آن در فضای رو به روی کاربر برقرار است. با اضافه کردن یک صفحه‌کلید و ماوس بلوتوث، سرفیس پرو تبدیل به یک رایانه رومیزی تمام عیار می‌شود.

لولا نیز دارای طراحی براق و فلزی است که در نگاه کلی، پایه سرفیس استودیو را تداعی می‌کند. حتی رنگ پلاتینیوم به کار رفته در SD7000، کاملا شبیه به سرفیس پرو، سرفیس ماوس و صفحه کلید سرفیس است که احساس هم‌خوانی خوبی را به کاربر منتقل می‌نماید.

به خاطر طراحی پایه، می‌توانید بدون جابه‌جا شدن، سرفیس پرو را به خود نزدیک کنید. کاری که در رایانه‌های رومیزی معمولی توان انجام آن را ندارید. سرفیس پروی نصب شده بر روی پایه را به جلو بکشید. اکنون دستگاه در حالتی مناسب برای استفاده از قلم به صورت کاملا محکم در برابر شما قرار گرفته است.

البته که این لولا با لولای سرفیس استودیو با نام Zero gravity اختلاف سطح فاحشی دارد. آن لولا با فشار یک انگشت تغییر زاویه می‌دهد در حالی که برای به حرکت درآوردن لولای SD7000، نیاز دارید از اندکی نیرو استفاده کنید.

کینگستون در باره قلم سرفیس که جای آن در زمان اتصال پایه اشغال می‌شود هم چاره‌ای اندیشیده است. آن‌ها با قرار دادن آهنربا در سمت چپ نگهدارنده سرفیس پرو، محلی را برای اتصال قلم دستگاه، فراهم کرده‌اند. بهتر بود که آهنربای قوی‌تری در این قسمت نصب می‌شد اما درکل عملکرد آن بد نیست و کار را انجام می‌دهد.

کینگستون SD7000 – آنقدر خوب که مایکروسافت باید از روی آن بسازد

این پایه به قدری خوب با سرفیس پرو کار می‌کند که باور این مساله که توسط مایکروسافت ساخته نشده، سخت است. در واقع به نظر می‌رسد کینگستون در ساخت آن با مایکروسافت همکاری نزدیکی کرده است. گواه این مدعا همین که بر روی جعبه این محصول عبارت “مخصوص سرفیس” قید شده است. هر تولیدکننده‌ای اجازه ندارد از نام تجاری سرفیس بر روی بسته‌بندی محصول خود استفاده کند. رنگ پلاتینیوم دقیق به کار رفته، شکل طراحی پایه و استفاده از درگاه سرفیس داک اختصاصی، همگی نشان از یک محصول غیر رسمی مایکروسافت دارد.

قیمت ۴۰۰ دلار برای یک وسیله جانبی زیاد است اما به یقین می‌توان گفت استفاده از این محصول، سرفیس پروی شما را به دستگاه جدیدی تبدیل کرده و تجربه نویی را فراهم می‌کند.

اگر شما ۱۷۰۰ دلار برای سرفیس پرو ۶ با پردازنده Core i7 (یا ۲۱۰۰ دلار برای مدل ۱ ترابایت همین محصول) پرداخت نموده‌اید، با ۴۰۰ دلار اضافه می‌توانید، تجربه یک رایانه رومیزی استثنایی را داشته باشید. برای دانشجویان (که البته چنین پولی دارند) می‌تواند یک گزینه مینیمالیستی عالی باشد.

البته لازم به ذکر است که داک سوار شده بر روی این دستگاه با سرفیس پرو ۲۰۱۷ (نسل پنجم) و سرفیس پرو ۴ به خوبی کار می‌کند اما شاید پردازنده ۴ هسته‌ای به کار رفته در سرفیس پرو ۶، آن را به گزینه مناسب‌تری جهت استفاده به عنوان رایانه رومیزی تبدیل می‌کند.

تجربه کاربری با کینگستون SD7000 نشان داد که ممکن است کارایی آن از یک رایانه رومیزی یا یک لپ‌تاپ در خانه حتی بهتر باشد. البته برخی محدودیت‌های سرفیس پرو نیز در این حالت بیش‌تر نمایان می‌گردد. اگر مایکروسافت در این مدل از فناوری تاندربولت ۳ استفاده کرده بود، با اتصال یک کارت گرافیک خارجی، نحوه کاربری محصول به کلی متفاوت می‌شد.

انتخاب درگاه در SD7000 بسیار عالی است اما وجود دو درگاه USB-A در جلوی پایه، کار را بسیار راحت می‌کرد، اما تمامی درگاه‌ها در پشت پایه قرار گرفته است. درگاه USB-C نیز نیز گرچه کاراست اما سرعت انتقال داده در آن از آنچه در دستگاه‌های روز می‌بینیم، کم‌تر است. به همین سبب شاید اگر یک درگاه اس‌دی کارت در آن قرار داشت، بیش‌تر مناسب کاربری روزمره بود.

استفاده از پلاستیک در برخی از قسمت‌های پایه قابل توجیه است اما امیدواریم کنیگستون در آینده برخی از کج‌سلیقگی‌ها در طراحی را مرتفع کند. همچنین به جای پلاستیک، جهت جلوگیری از خراشیدگی سرفیس پرو، می‌توان از آلکانترا استفاده نمود.

به نظر کاربرانی که مبلغ زیادی را برای خرید سرفیس پرو ۶ هزینه کرده‌اند و قصد دارند از آن به عنوان رایانه اصلی استفاده کنند، می‌توانند با خرید این محصول، تا حدود زیادی به اهداف خود دست پیدا کنند.

در بخش تجاری نیز، گروه‌هایی که نیاز به یک رایانه زیبا بر روی کیوسک یا میز دارند، می‌توانند این محصول را انتخاب کنند. از طرفی حتی برخی از کاربران تجاری به جای تهیه یک رایانه رومیزی و یک لپ‌تاپ به صورت مجزا، با استفاده از این ترکیب، در فضا و در هزینه می‌توانند صرفه‌جویی کنند.

اما برای آن دسته از کاربرانی که تنها خواهان استفاده از یک محصول برای افزایش تعداد درگاه‌های سرفیس پرو هستند، انتخاب‌های به مراتب ارزان‌تری در دسترس است.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  محمد
  پاسخ دهید دوشنبه 3 دی 1397

  این جور کامل نوشتین و توضیح دادین که الان من باید بگم : ایول الان میرم سر کوچه و یکی میخرم!
  خوبه؟ که چی وقتی نیست و سی سال دیگه هم نخواهد بود

  محسن توکلی نیا
  پاسخ دهید دوشنبه 3 دی 1397

  سلام محمد جان، در تلاش هستیم تو فروشگاه وان استور محصولاتی این چنین رو در آینده موجود کنیم.

  محمد
  پاسخ دهید دوشنبه 3 دی 1397

  داداش این حرف رو چند سال پیش به من تو همین سایت گفتین اون موقع میخواستم یه وب کم با قابلیت win hello بخرم هنوز که هنوزه نیاوردین منم بالاخره خریدم همین یه هفته پیش ولی بازم امیدوارم بیارین فروشگاه هاتون که فعلا نابوده ! امیدوارم درستشه بخریم

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , , , ,