_متفرقه پنل جدید

مخالفت علنی مایکروسافت با تصمیم دولت ایالات متحده برای لغو قانون مهاجرت DACA اقدام علیه تصمیمات دونالد ترامپ

مایکروسافت قویاً با تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر پایان حمایت از مهاجرانی که تحت قانون DACA  وارد ایالات متحده شده اند مخالفت کرده و مصرانه از کنگره خواسته است تا اقداماتی علیه  تصمیم  دولت فعلی ایالات متحده انجام دهد. طبق برنامه اخیر دولت، کنگره تنها شش ماه برای اجرای DACA به صورت قانونی زمان خواهد داشت.  طبق این قانون دولت از کسانی که در دوران کودکی یا نوجوانی به صورت غیرقانونی وارد ایالات متحده شده اند حمایت می کرد. بدین منظور مایکروسافت بیانیه ای  با عنوان گام بزرگ برای کشور منتشر کرد که در آن آقای ساتیا نادلا مدیرعامل و آقای برد اسمیت معاون حقوقی شرکت خواستار ایجاد یک حرکت ملی برای مقابله با تصمیمات اخیر دولت شده اند.

در این بیانیه آقای اسمیت از کنگره خواسته بررسی  این موضوع را حتی جلوتر از قانون اصلاح نظام مالیاتی کشور در اولویت قرار دهد:

ما به عنوان مایکروسافت همانند بسیاری از شرکت های دیگر خواستار اصلاح قانون مالیاتی کشور هستیم تا هرچه بیشتر عدالت را برقرار نموده و به بهبود فضای رقابتی کسب و کارها کمک نماید. اما بیش از آن خواهان اقدامات بشر دوستانه  در خصوص ۸۰۰ هزار نفری هستیم که اکنون با لغو این قانون تاثیر می پذیرند. ما قدردان خواهیم بود اگر بررسی این قانون و تصمیم دولت به صورت فوری در دستور کار قرار گیرد. اقدامی که به اقتصاد شرکت ها و نتیجتاً کل کشور کمک خواهد کرد. لازم است یادآوری کنیم که این ۸۰۰ هزار نفر که اسامی آنها در دولت مرکزی تحت این قانون به ثبت رسیده است، روزی با هزاران رویا و در دوران کودکی وارد کشور ما شده اند، در این کشور رشد کرده و به مدرسه رفته اند و دوستان میلیون ها شهروند آمریکایی هستند. آنها از قوانین ما پیروی می کنند، مالیات می پردازند و با صرف عمر و پول خود به این کشور وفادارانه خدمت کرده اند. آنها جزئی از ملت ما هستند.

آقای اسمیت می گوید حتی اگر کنگره هم اقدامی در این خصوص نکند، مایکروسافت قانوناً از ۳۹ نفری که از این افراد در شرکت مشغول به کارند حمایت خواهد کرد:

تعهد ما و سایر شرکت ها در قبال این افراد کاملاً شفاف و واضح است. حتی چنانچه کنگره هم اقدامی در این خصوص نکند  و دولت هم اصرار به  اخراج آنها داشته باشد، ما از حقوق قانونی خود در این خصوص استفاده کرده و با استخدام مشاوران حقوقی از این افراد دفاع خواهیم کرد. آنان کارکنان ما هستند. از آنان محافظت کرده و  در کنارشان خواهیم ماند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amirhossein
پاسخ دهید پنجشنبه 23 شهریور 1396

آدم یاد سایپا میفته… خخخخخخخخ

assemblyos
پاسخ دهید یکشنبه 9 مهر 1396

سلام

ببخشید این مطلب چه ربطی به سایپا داره ؟؟؟؟ من عشق ماشین نیستم و فقط به رایانه و فناوری اطلاعات علاقه دارم . از دنیای خودروها کاملا بی خبر هستم . یعنی اگر ماکروسافت بخواهد یک اقدام بشردوستانه انجام بدهد به قیافه اش نمی خوره ؟؟؟؟ یا احساس می کنی اینها همگی ریاکاری و نیرنگ است؟؟؟؟؟

من بجز انحصار طلبی و پول پرستی عیب دیگری در مایکروسافت نمی بینم . ویندوز هر عیبی داشته باشه از توزیعهای فریبنده ی لینوکس که ادعای حمایت از کاربر و حقوق انسانی او را دارند و مدعی هستند که به ازادی کاربر احترام می گذارند بهتر است . ازادی کاربر در دنیای لینوکس ازادی واقعی نیست . هرج و مرج و اعتشاش و بی نظمی است . مایکروسافت از خیلی جهات از شرکتها و طراحان لینوکس بهتر است . اگر شما جرات داری این نظرت را در یکی از سایتها یا انجمنهای لینوکسی بنویس ببین چطوری 100 نفر کاربر متعصب و بدبین و منفی باف لینوکس تو را تیکه پاره می کنند و هرچه دلشان بخواهد به تو می گویند . ماکروسافت هرچی باشه کاربرهای با فرهنگ و با تمدنی داره .

دلم می خواهد خیلی دوستانه نظرت را بطور شفاف توضیح بدهی چون من اصلا نفهمیدم منظورت از این حرف چی بود . ممنون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,