در ROSCon 2018 در مادرید اسپانیا، مایکروسافت نسخه آزمایشی سیستم عامل ربات [ROS1] را برای ویندوز معرفی کرد. ROS مجموعه ای از کتابخانه ها و ابزارهایی است که به توسعه دهندگان کمک می کند روبات های پیچیده ای را خلق کنند که در بسیاری از پروژه های رباتیک در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. مایکروسافت می گوید این حرکت کنترل و امنیت ویندوزIoT Enterprise 10 را به اکوسیستم نوآورانه ROS  به ارمغان می‌آورد.

 

مایکروسافت در حال هم‌کاری با Open Robotics  و یک کنسرسیوم صنعتیROS  (که به آن‌ها پیوسته‌اند) برای آوردن سیستم‌عامل Robot به ویندوز است. توسعه‌دهندگان با ROS برای ویندوز، قادر به استفاده از ابزارهای  ویژوال استودیو همراه با هوش مصنوعی و ویژگی انبوه خواهند بود. تولیدکنندگان می‌خواهند روبات‌ها را بیشتر از محیط خود آگاه کنند، به عبارتی، آسان‌تر کردن برنامه و امن‌تر کردن آن‌ها.

مایکروسافت امیدوار است که با آوردن ویژگی‌های پیشرفته مانند سخت‌افزار شبیه سازی آموزش ویندوز ماشین، دید‌‌کامپیوتر، سرویس‌های شناختی Azure، خدمات ابررایانه Azure و سایر فناوری‌ها به روبات‌های خانگی، آموزشی، تجاری و صنعتی کمک کند.

در ROSCon 2018  در مادرید اسپانیا، مایکروسافت از ربات ROBOTIS Turtlebot 3 رونمایی کرد که نسخه آزمایشی ROS به نام Melodic Morenia را معرفی می‌کند، که به سمت فردی نزدیک به ربات حرکت می‌کند. این ربات ویندوز 10 IoT Enterprise را بر روی یک NEC قهوه ای اینتل اجرا می کند که با استفاده از یک ویرایشگر رایانه‌ای جدید باعث تسریع در یادگیری ماشینی ویندوز می‌شود.

مایکروسافت همچنین محیط شبیه سازی ROS را که در Azure اجرا می‌شد، منتشر کرد. این نشان می دهد که تعداد زیادی از روبات هایی که در یک دنیای مجازی متصل به یک سیستم  هماهنگ‌کننده فعالیت می‌کنند و از طریق Azure IoT Hub کنترل می شوند.

مایکروسافت سازندگان ویندوز را برای ROS1 و به زودی ROS2، و نیز ارائه‌ی راهکارهای مستند‌سازی، توسعه و راه‌اندازی خواهد کرد.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

7 پست
کامران خضری
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,